reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe Mamy 2016

Olcia, temat szkoly rodzenia, cwiczen i tym podobne to swietny pomysl, jestem za i to bardzo! Pamietam, ze jak bylam na Majowkach 2009 to gadalysmy o wszystkim, glownie o cciazy, zakupacch, wizytach, diecie, porodzie. Nawet do tej pory czasem tam piszemy, nadal ogolnie. Glupio by bylo nie moc zapytacc o ccos waznego naszym zdaniem. Musimy jakos ten watek rozwinac, ale nie wiem jak...

Waiting, wozek super, ale ja w zycciu nie dam 1300zl na wozek. Moj limit to 850zl. Juz upatrzylam, tez 3w1, ale nazwy nie pamietam chwilowo, cena z przesylka 820zl. To i tak duzo wg mnie.
 
reklama
Całą wyprawę miałam w rozmiarze 62 tylko kilka ubranek w róż. 58. Gdy urodziła się Ania okazało się że ma tylko 50 cm i wszystko jest za duże! Mąż na szybkiego kupił 3 malutkie komplety, które po 2 tyg. Były już za małe. Więc mimo , że dziecko było malutkie to najlepsze były ubranka 62
 
Ja mialam troche ciuszkow na 56, a tak to 62 i wieksze. Syn mial 57cm, wiec dlugo nie ponosil tych na 56. Teraz tez kupie ze 3-4 komplety na 56 a reszte wieksza. No i tez stawiam nacisk na lozeczko, laktator, kocyki i inne duperelki ;)
 
Waiting4beans ja mam dwójkę dzieci, oboje urodzili się duzi, synek 4170g, córcia 3955g. Ale rozmiar 56 nam posłużył, nie było tak że po tygodniu musiałam już odkładać ciuszki.

Olciaaa tu nawet nie chodzi o tematy tylko o ich powtarzanie. Myślę że wszystko wyjdzie w praniu, osoby które już należą do jakiś grup wiedzą o co chodzi.

DrAsia ciężko jest przewijać takie rozmowy bo nigdy nie wiadomo czy któraś nie napisała tam czegoś istotnego. Chcąc nie chcąc trzeba czytać.

Mam do was pytanie, od jakiegoś tygodnia po każdym posiłku boli mnie strasznie głowa, wręcz jakbym migrene miała. Czy któraś miała takie objawy?
 
Imaigation trzeba założyć zamknięty temat tylko musi byc moderator ja niestety nie dam rady bo siedzę na Tel caly czas wiec nie ogarne ...

No ja uważam ze za duże ciuszki nie są wygodne ani dla nas ani dla dziecka chociaż i tak dziecko na poczatku nie ma wyprostownych nóżek tylko zgięte :) mi na dlugo starczaly ciuszki bo powoli rosnie no 86-92 to juz rok nosi ale wiadomo szogun maly wiec i tak musze wymieniać czy to ciuchy czy buty kurtki czapki :)

Barbarka no tak o to chodzi .a takich objawów nie mam ale spróbuj na raz wypic szklankę wody powinno pomoc a jak nie to paracetamol pomoże ...
 
Ostatnia edycja:
Baarbarka, ja mam podobnie, tyle ze z brzuchem, boli jak tylko zaczynam jesc, np. Obiad i mdli mnie strasznie. A jesc musze przeciez, zwlaszcza, zs zrobilam barszcz ukrainski, ktory mi az sie snil, tak mi sie go chcialo ;-)
 
Generalnie chyba ma się doświadczenie po ciąży - ja teraz już tez nie bd eksperymentowac:no:z kosmetykow od razu nivea, chce tez mieć wanienke ze stelarzem, a reszta to wyjdzie "w praniu":tak:ciuszkow mniej niż z Agaciolem:tak:lozeczko zamawiałam przez internet i tylka nie urwalo wiec teraz chce zobaczyć, pomacać i wybrać odpowiednie:tak:
 
Fakt ten x run kosztuje majatek.mam nadzieje ze dziadkowie sie dorzuca albo zrobi sie sciepe po rodzinie bo kocham ten wózek. A jezdzilam przeroznymi ( 10 lat jestem nianią) i wiem ze wozek do podstawa. Zwlaszcza ze mieszkan 100km od rodzinnego miasta. Mieszkam tu niby 4 lata ale nie mam raczej znajomych.brak mi na nich czasu no i tez trudno mi znalesc wspolny jezyk bo dzieli nas przepasc pogladowa no i fakt ze jednak 20 lat mieszkalam w duzym miescie a przenioslam sie na wies.maz pracujr caly dzien wiec planuje z dzieckiem duzo spacerować po lesie,drogach gruntowych,sniegu ktorego u nas zawsze duzo i chodniki często nieodsniezone i planuje na rolkach dalej jezdzic wiec musze miec lekki sportowy wozek z duzymi kolami. Auto mam duze kombi i planujemy jeszcze wieksze kupić za rok wiec miejsce mam. Licze ze kiedys dorobie sie drugiego dziecka moze uda się bez niemilych przygod z klinikami to tez wozek zostanie po rodzenstwie. A z ciuchami chyba tak zrobie jak mówicie kupie kilka a reszte zobaczy sie jak maluch sie urodzi.
A powiem wam ze o laktatorze jeszcze elektrycznym w ogole nie pomyslalam!!! Musze wygooglac liste rzeczy taki wyprawkowy must have i zaznajomic sie z nim :-)
 
Kacha tym razem tez wanienke tylko i wyłącznie ze stelarzem :D a pamiętasz z jakiej str zamawialas? Kurczę bo mi się spodobało ze strony niby sami robią lozeczka itp opinie tez dobre a co z lozeczkiem bylo nie tak? Inne niż na zdjęciu? No i materac chce lateksowy bo jak czytałam o tych materacach gryko-kokos ze jakies robaki sie wytwarzają to nie dobrze mi sie zrobilo

A co do kosmetyków to nivea albo emolium bo się sprawdzily no i olej kokosowy do masażu ale tym razem nie wiem czy będę masowala bo przy Zuzi to mi się chyba nie uda :D

Waiting z laktatorem poczekaj wybierz sobie itp ale nie kupuj bo Ci sie moze nie przydać a tak to mąż szybko moze podleciec do sklepu i kupic dany model :D bo ja na poczatku miałam nawal a po 2 mac koniec :D


A no i chista tez musze kupic ale listę to ja sobie zrobię ok 20tyg :D
 
Ostatnia edycja:
reklama
Olciaa myślę że na zamknięty mamy jeszcze czas. Jeszcze dochodzą dziewczyny, poznajmy się troszkę a później przeniesmy ;)

Imagination barszcz ukraiński... Ale mi smaka narobilas. Będę musiała zrobić na dniach. Marzą mi się też pierogi mamy... Ja z tych chu*jowych pań domu więc nie zdarza mi się robić :/

Kacha87 doświadczenie jest bardzo przydatne :) przy pierwszym synku tyle tego wszystkiego nakupowalam że połowy nigdy nie założyłam, wózek źle skrecal, kołyska też niepotrzebna była.

Ja mam wózek z głowy bo teraz wożę dwójkę, jak urodziła się Julka to musiałam kupić podwójny bo synek był mały. Teraz syn wyrasta więc młode będzie miało miejsce :)tylko gondole trzeba wyprać i gotowe
 
Do góry