reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

mam córcię 9 m-cy i chcę jeszcze jednego dzidziusia :-)

Z własnego doświadczenia wiem, że najlepiej albo zdecydować się na dziecko jedno po drugim lub odczekać ok. 6 lat, żeby to starsze poszło do szkoły. Najtrudniejsza z punktu widzenia dziecka różnica to 3 lata.
Między moim bratem i mną są 3 lata różnicy i jego pojawienie się na świecie wspominam jako koszmar!!! Mój świat się zawalił, czulam się jakby wszystko mi odebrano i nagle przestano kochać. Oczywiście pewnie inaczej to wyglądało z punktu widzenia moich rodziców. Młodsze dzieci tak tego nie odczuwają, a w przypadku starszych - one mają już swój świat i młodsze rodzeństwo nie jest dla nich takim zagrożeniem.
A co do wychowywania dzieci przez 30 lat? Przecież to sama radość. Ja cieszę się moimi dziećmi i dzięki dużej różnicy wieku będzie tak jeszcze przez wiele, wiele lat. Zresztą nie planuję kończyc na dwójce, ale teraz różnica wieku z konieczności będzie mniejsza, bo latka lecą i nie ma co za długo czekać. Właściwie to już mi różne myśli na ten temat krążą po głowie, ale mój mąz na razie dyplomatycznie milczy.
 
reklama
Ja mam synka 2 latka i 7 miesięcy i nie wiem czy zdecydować sie na drugie dziecko mam tyle obaw mąż bardzo chce a ja nie wiem nie chce żeby pomyślał że ja nie chce ale wydaje mi się że to jeszcze za wcześnie że mój mały urwis nie zaakceptuje nowego członka rodziny jest taki zazdrosny o mnie nie mogę przy nim nawet trzymać na ręka psa bo zaraz podchodzi i go zabiera stawia go na podłogę i mówi żeby sobie poszedł wtedy wtula się we mnie i mnie całuje wiem że to śmieszne porównanie że może z dzidzią było by inaczej ale nie wiem może mi doradzicie :) :) :)
 
Kacper miał niecałe dwa lata kiedy Ola się urodziła. Był za mały żeby rozumiec co to zazdrość. Teraz czasem chce coś w tym momencie kiedy niemogę, bo coś "robię" przy Oli, ale zdarza się to sporadycznie. Wydaje mi się, że im starsze dziecko tym będzie bardziej przyzwyczajone, ze było same. Między córkami mojego barata jest 10 lat różnicy. Kiedy miała się urodzić młodsza i po jej urodzeniu strsza ciągle wszystkich wypytywała czy ją jeszcze kochamy. Wiadomo, że jest zazdrosna, ale teraz rozumie, że miłość wszystkich do niej się nie zmieniła i jest ok. Zazdrość zawsze się wkradnie w pewnym okresie życia rodzeństwa i rywalizacja. Myślę, że to normalne. ja też byłam zawsze zadrosna o starszego o 6 lat brata, a on o mnie.
 
hej
Joluszka ma już prawie 9 miesiecy. jest kochana - bardzo odwazna wesola do tej pory nam nigdy nie chorowala. marzy mi sie 2 dzidzius i jesli wszystko sie ulozy to planuje zeby wlasnie roznica byla okolo 2 latek (hihihi w maju jedziemy na wywczas to pewnie cos zdzialamy). moj maz twierdzi ze nie chce drugiego dziecka... ale jakos nieszczegolnie mu przeszkadza ze nie biore tabletek a gumki leza grzecznie w szawce i czekaja na lepsze czasy ;) mysle ze koszt bardzo nie wzrosnie... wszystko zostawiam... tylko mieszkanko musimy zmienic... wiem tez ze jesli bedziemy zwlekac to w przyszlosci ja juz nie bede chciala - jestem zbyt wygodnicka a teraz to tak z marszu :)
pozdrawiamy
 
Hej Basiu to tak jak ja .Ja też chce drugiego bobasa i o tym zaczełam myśleć jak mała skończyła 5 miesięcy. Teraz czekamy jak Mała skończy roczek i tak sie by urodziło w 2007 to bedzie 2 latka. Juz nie moge doczekac sie
obrazek0378fx.jpg
na starania :) :) :) Pozdrawiam i całuje :-* :-* :-* :-*
 
Hej.Ja nie mogłam zdecydować się na drugie dziecko bałam się reakcji córci bo to wiadomo że zawsze jest zazdrość nasza córcia skończyła w styczniu 6 lat ja jestem w ciąży z czego bardzo się cieszę jeśli chodzi o naszą córcię to jest różnie raz się bardzo cieszy a drugim razem nawet nie chce słyszeć o rodzeństwie.Jak wróciłam z badania USG i pokazałam jej zdjęcie to pierwsze co powiedziała to :"takie brzydkie":-) Na pewno będzie jej ciężko się przyzwyczaić do tego że oprócz niej będzie jeszcze w domu mały osobnik ale myślę że się uda.A jak wiadomo do tej pory była sama rozpieszczana przez babcie, dziadków oczywiście przez nas też.


 
Wciągnij j ą bardziej w te oczekiwania. Nie na siłę, ale tak z umiarem. Może zrobi jakąś ozdobę do kącika dla malenstwa, przygotuje album na zdjęcia, wybierze rzeczy dla dzidzi. Porozmawiaj z nią tez otym jk było jak była mała, pokaż zdjęcia. Pozaglądajecie do obcych wózkow! A może w rodzinie sa jakieś maluchy? Z tym się trzeba oswoić :)
 
dziewczyny, przeczytalam dzisiaj ze nasze bociany sa juz nad Turcja i Grecja, czyli jak dobrze pojdzie to za 3-4 tyg beda juz w Polsce! :) no to moze rzeczywiscie pojawia sie nowe suwaczki na forum? ::)
 
ja chce suwaczek:)
bardzo chce drugie dziecko:)) wiec sie staramy a raczej nie pilnujemy:))))
jakub potrafi bawic sie sam 4-5 godzin a jak chce mojej uwagi to wystarczy ze sie poloze a on bawi sie obok mnie. wiec uwazam ze to dobry moment:)
z mlodszym o 11 miesiecy kolega dzieli sie zabawkami podaje mu butle, probuje nakarmic. wiec jak na ten moment zachowuje sie dosc "doroslo":))))
mam nadzieje ze niedlugo pojawi sie ten suwaczek i u mnie:))
pozdrawiam serdecznie
 
reklama
Do góry