reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Irlandii!!

Hej hej dziewczynki.
Misia a ty nie w pracy?
A powiedzcie czy dalej u Pani Cudo płaci się 25 euro za receptę?
Kiedyś jeszcze dwa lata w recepcji inkasowała za ten papierek sekretarka tej przychodni na Salthill :baffled:

dominisia jak mówiłam moje dzieci nie miały kolek ale mojej bratowej syn miał i to takie ,ze szok i tylko sab mu pomógł.Już mąż wysłał Ci paczuszkę ;-)
Misia to dobrze,że nigdzie się nie wybierasz :laugh2: Będę mogła wszystkie pieczenie na jednym ruszcie upiec (czyli spotkac się z Wami wszystkimi na raz) a nie gdzieś się szwędac do Cork za Tobą :rofl2:
 
reklama
cześć dziewczyny
Mam pytanie, kiedy zaczełyście przybierac na wadze?? zaczął mi sie 13 tydzień a ja dalej trace na wadze i nie mam apetytu :-(na mojego GP nie mam co liczyc u niego wszystko jest OK:crazy:
Jak było u Was??
 
cześć dziewczyny
Mam pytanie, kiedy zaczełyście przybierac na wadze?? zaczął mi sie 13 tydzień a ja dalej trace na wadze i nie mam apetytu :-(na mojego GP nie mam co liczyc u niego wszystko jest OK:crazy:
Jak było u Was??
Hej moja bratowa spadła na wadze w pierwszej ciąży 4 kg.Nic nie przybrała.Lekarze nie widzieli nic.Ale ona ma wrodzoną anemię i celiakie.Dopiero w drugiej ciąży wykryto u niej problem z tarczyca i dali jej leki.I w drugiej ciąży ładnie przybrała na wadze.
A badali Ci krew czy nie masz anemii? Może podpowiedz to lekarzowi?
 
krew pobrał mi GP tydzien temu, wyniki mają byc w piątek, w poprzednich dwóch ciążach było w porządku, chudzielcem tez nie jestem, poczekam do piątku na wyniki ale nie spodziewam sie ze mój lekarz cos mi powie, bo jak powiedziałam mu o silnych bólach brzucha to u niego tez było wszystko Ok!
 
Anineczka- ja w pracy?? No tak- nie bylo Cie i przegapilas moje wypadki zyciowe;-) Niestety od 2 ponad miesiecy jestem na zwolnieniu lekarskim! Mialam operacje usuwania wyrostka, wtedy co pojechalam na rozprawe do Polski. Pojechalam na 3 dni a wrocilam po 3 tygodniach bo utknelam w szpitalu. Po operacji pojawily sie przedwczesne skurcze wiec jade na Fenoterolu i nie moge pracowac. Lekarz najchetniej by mnie przykul do lozka ale ja calkiem zywotna jestem i jakos daje rade :-) :-)Na zamknietym sa fotki z moja super wielka blizna na brzuszysku:-(;-)
 
:szok::szok::szok::szok::szok:
Oj Misia faktycznie przeoczyłam :-:)sorry:
No to miałaś niezłą wyprawę.Strasznie współczuję :-:)-(
A bliznę faktycznie widziałam,ale nie skojarzyłam.
A powiedz mi miałaś jakiś atak wyrostka?
Wiecie ja się tego strasznie boję.Już nie raz słyszałam,że jak wyrostek pęknie to kaput,finito ale jak rozpoznac,że to wyrostek?
 
Misia ciesze sie bardzo że zmieniłas plany:)
Nam też teskno za rodziną słoncem i jedzeniem ale jeszcze kilka lat tu posiedzimy i nie wiem co dalej ale na myslenie jeszcze mam duzo czasu...:)
Pogoda mnie tu najbardziej dobija:(
A to fakt że cięzko opuscic obecnych znajomych i życie takze Misia nie dziwie Ci sie:)
Anieczka ja tez czasem mam ochote zmienic mieszkanie na wieksze i nowsze ale jak mysle o przeprowadzce i tym wszystkim to mi sie odrazu odechciewa a bo to sie nie wie na co sie trafi i na jakiego własciciela..?
pozdro

Anieczka mój wujek tu niedawno to miał straszny ból napoczatku mysleli ze to jakas grypa, pózniej ze przepuklina a jak wyszlo ze to wyrostek to lekarze nie wiedzieli co robic i dali mu antybiotyki i odeslali do domu. A powinni go przyjac i usuwac poniewaz zrobil mu sie stan zapalny i nie wiele brakowalo a by wykitowal , gdyby nie jego syn który zrobil borute w szpitalu ze ojciec od kilku dni wyje z bólu to by nic nie zrobili.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Ja to bym z chęcią zamieniła Irlandię na Australię lub inne cieplejsze kraje.Ale na pewno nie na Polskę.Choc teraz to już ciężej z dwójką dzieci zmienic kraj...ale odkąd tutaj jestem po teraźniejszym powrocie z Pl nie mogę się odnaleźc w tej samotnosci i pogodzie.Męża nie ma do 18:00 żadnych znajomych tutaj,wsio zostało w Tuam i Galway :baffled: I całe szczęscie,że są dzieci bo bym ocipi*** :confused2:

No właśnie Kamcia o to chodzi.Nie wiesz na jakiego landlorda się trafi,z deszczu pod rynne :laugh2:
Niby mam nowiutki dom,nowe wyposażenie i energooszczędny,ale jak tak dalej pójdzie to savanna pokryje mój ogródek bo kosiarki nie widział ponad 1,5 roku:-D a i wsio zacznie się sypac:eek:
 
Anineczka- w normalnej sytuacji czyt. bez ciazy, wyrostek jest latwy do zdiagnozowania i usuniecia. Widac go na USG, tomografie, a takze poprzez wyniki badan krwi. U mnie bylo gorzej bo na USG wyrostek zaslanial Alex! Tomografu w ciazy nie mozna robic. Zostaly tylko badania krwi, ktore byly jednak nie do konca przekonujace. U mnie byl to typowy atak, choc rozpoczal sie od zoladka, co pozwolilo mi byc przekonana, ze to zwykle zatrucie zoladkowe. Jednak potem bol przesunal sie w podbrzusze, a ja wylam w nieboglosy. Do tego doszla biegunka i mdlosci, czyli typowe obajwy wyrostka. W szpitalu jednak obserwowano mnie przez 1.5 dnia zanim zdecydowano sie na zabieg. Chirurg powiedzial mi jednak, ze otwieraja mnie bez przekonania, ze to wyrostek bo zwyczajnie u ciezarnej nie moga miec tej pewnosci. Powiedzial, ze moze to byc tez kolka. Po operacji przyszedl do mnie jednak i powiedzial, ze byl to ostry stan i jeszcze dzien i moglby sie wylac a wtedy jedno jest pewne...mnie by moze jeszcze uratowali (czyszczenie otrzewnej) ale Alex na bank by nie przezyl:szok:. Takze ufff....!!

A my myslelismy przez chwile o Kanadzie jako miejscu do zycia, ale kurcze to jeszcze dalej od Polski....jednak z Irlandii to nie jest taka wyprawa..a z Kanady! Pol swiata!!
 
reklama
cześć dziewczyny
Mam pytanie, kiedy zaczełyście przybierac na wadze?? zaczął mi sie 13 tydzień a ja dalej trace na wadze i nie mam apetytu :-(na mojego GP nie mam co liczyc u niego wszystko jest OK:crazy:
Jak było u Was??

Kocana nie martw sie.Ja schudlam az 12 kilo pier pierwsze 12 tygodni, pomimo iz czulam sie swietnie.Oprocz lekkich mdloscinic minie bylo.Tez sie martwilam, ale nie potrzebnie.Przez ciaze duzo nie przytylam ale po ciazy ho ho.Ja nie naleze do osob szczuplych wiec wlasciwie chyba sie troche cieszylam.Chyba chormony zadzialaly Mysle ze nic zlego sie nie dzieje.
Misia w takim razie zycze szczescia, milosci i wytrwalosci w drugim zwiazku.a co do twojego syncia to sliczne imie wybralicie.Moj ma na imie Max a jesli bedzie drugi chlopiec zdecydowanie wybralismy Alex.
 
Do góry