reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Irlandii!!

MISIA kochana GRATULACJE :-) :-) :-) :-) :-) Ciesze sie razem z Wami,to najpiekniejsze, co moze spotkac czlowieka w zyciu- wlasne dziecko!

A my jutro z mezem idziemy ogladac dom house to rent. Bardzo sie oplaca,placi sie 650e za rente miesiecznie(teraz placimy 700) i po 3 latach trzeba sie ubiegac o pozyczke,zeby go wykupic i wtedy oddaja wszystko,co sie placilo przez te 3 lata. Czyli caly czas sie splaca wlasny dom.A nie tak jak teraz...splaca sie domy irysom.Aha a pozniej splata bankowi wynosi tyle samo, ile sie placilo renty czyli 650. Mysle,ze bardzo sie oplaca.Wole splacac cos swojego niz komus. Aha i w kazdym razie mozna sie wyprowadzic w ciagu tych 3 lat i nci sie nie traci i po tych 3 latach wcale nie trzeba wykupywac tego domu,mozna sie poprostu wyprowadzic.Jutro jestesmy umowieni ogladac dom niedaleko nas,oczywiscie dom nowy,4 sypialnie itp.
 
reklama
Misia gratuluje!!!!!!!!!!!!
juz nie moge sie doczekac zdjec Twego Alexika :)
Gastone masz pecha co do tych domkow..... na zdjeciach ten dom wygladal super......
 
hej byłam w pracy i sie zastanawialam czy na forum sa juz jakies informacje o misiu a tu juz misia tuli swojego syneczka:-)
MISIA OGROMNE GRATULACJE:-)

I z innej beczki wiem ze ten temat byl juz poruszany ale nie moge go znalesc dziewczyny mozecie mi napisac co trzeba zalatwic i gdzie zeby skladki byly takze wliczone z polski,mam kolezanke ktorea zwolnili i nie ma tutaj przepracowanych 2 lat ale pracowala w PL,wiec jakby ktoras z mamus mogla jeszcze raz mi napisac bylabym b wdzieczna:-)
 
Misia gratulacje i duzo zdrowka dla was obojga!!!!!

Dziewuszki bylam ogladac dom..No i jak mowilam jest zawsze jakies ale.Kuchnia przpiekna, takiej jeszcze nie widzilam , dwa razy wieks niz moja, plus jadalnia, plus ladny utility romm ,plus jeszcze taki slepy schowek na miotly.Pokoik dla malca na doloe tez fajny i ma fajny regal na ksiazki i plyty, na cala sciane.Ale livig rom, tragedia.Ja mam duze meble w dodatku wszystkie reclinery i jak bym tak rozlozyla fotel, trzymm nogi w kominku.Fotele mam bardzo duze i nie wiem czy obydwa by sie zmiescily...
Gora,hmmm glowna sypialnie zajmuje ogromna szafa i ogromne lozko, nie wiem gdziepostawilabym komode i wiele innych rzeczy ktore posiadam.Druga sypialnie zajmuje lozko i nie mozna sie ruszyc.A dwie sypilanie dla dzieci ,hmmm brudne ze szok! Nawet nie chcialo sie wlascicielom zmyc pasty do zebow z okna.Osikane materace fu fu fu.Dywany strasznie brudne bleee, nie do doczyszczenia , tylko do wymiany.Wogle caly dom do malowania, strasnie brudny...
Ogrod.. no wiec caly plac zabwa jest spoko, troche tam za duzo gratow ale da sie uprzatnac.Ale dwie rzeczy mi sie nie podobaja..Pierwsza to ze za plotem jest plac budowy i kurza cizarowki, a druga ze jak jestem w ogrodzie widza mnnie wszyscy sasiedzi,niemam intymnosci, ogros jakis taki odsloniety , plus widza mnie sasiedzi z okien osiedle przede mna.To bez sensu...No i jaknarazie zrezygnowalam..A i ogladala dwa inne domy i powiem tylko tyle, zeniemam pojecia jak ludzie moga cos takiego wynajmowac, z jednego do tej pory smrod domu mam w nosie!!!

My też niedawno zaczeliśmy szukać jakiegoś nowego mieszkanka,domku,ale jak już było ładne,nowoczesne, to za małe sypialnie jakieś nie wymiarowe,a jak już odpowiadały nam pokoje,kuchnia to potem był szok:szok:że tak brudno,wilgotno i wogóle ble..:baffled:
Więc raczej zostaniemy na tym co jesteśmy:tak:
 
hej byłam w pracy i sie zastanawialam czy na forum sa juz jakies informacje o misiu a tu juz misia tuli swojego syneczka:-)
MISIA OGROMNE GRATULACJE:-)

I z innej beczki wiem ze ten temat byl juz poruszany ale nie moge go znalesc dziewczyny mozecie mi napisac co trzeba zalatwic i gdzie zeby skladki byly takze wliczone z polski,mam kolezanke ktorea zwolnili i nie ma tutaj przepracowanych 2 lat ale pracowala w PL,wiec jakby ktoras z mamus mogla jeszcze raz mi napisac bylabym b wdzieczna:-)
ja załatwiałam w polskim Zus-ie druk E104:tak:
 
A my jutro z mezem idziemy ogladac dom house to rent. Bardzo sie oplaca,placi sie 650e za rente miesiecznie(teraz placimy 700) i po 3 latach trzeba sie ubiegac o pozyczke,zeby go wykupic i wtedy oddaja wszystko,co sie placilo przez te 3 lata.
Larcia chyba chciałaś napisać odejmują, bo nikt Ci nie odda tych pieniędzy;-) A powiedz mi jeszcze proszę, ile depozytu musicie zapłacić i ile warty jest ten dom? Ile procent wkładu własnego musicie mieć ubiegając się o kredyt w banku? I czy macie "narzucone" jakieś banki czy sami wybieracie?;-)

Dziewuszki bylam ogladac dom..No i jak mowilam jest zawsze jakies ale. (...) To bez sensu...No i jaknarazie zrezygnowalam..A i ogladala dwa inne domy i powiem tylko tyle, zeniemam pojecia jak ludzie moga cos takiego wynajmowac, z jednego do tej pory smrod domu mam w nosie!!!
Czasem tak właśnie jest:dry: Na zdjęciach coś może wyglądać extra, a w rzeczywistości pozostawia wiele do życzenia:sorry2: Gastone życzę powodecznie, w końcu uda Ci się znaleźć coś fajnego:tak: Tylko czasem to trwa trochę i można mieć już dosyć:dry:
Ja jutro o 15 będę oglądała dom. Mnie tylko zastanawia czy agencja/landlord zgodzi się na wprowadzenie się dopiero za miesiąc, bo chcielibyśmy sobie wszystko na spokojnie pozałatwiać, a nie jestem pewna czy zechcą czekać aż miesiąc. Oczywiście zaproponujemy na wstępie depozyt i pierwszy rent od razu, ale czy się zgodzą:confused: Zobaczymy jak to będzie;-)

Dziewczyny napisałam na stronie mamy czerwcowe że misia urodziła bo tam też zaglądała jak i ja:tak: żadnej reakcji to nie wywołało jak na razie :-D:-D:baffled:
Bo może wszystkie zajęły się rodzeniem:-p:-D

JA dziś byłam w szpitalu i w poniedziałek na 8rano mam się wstawić będą działać:tak:
A może jeszcze w poniedziałek będziesz wychodzić z Malutką;-) Trzymam kciuki:tak:
 
MISIA kochana GRATULACJE :-) :-) :-) :-) :-) Ciesze sie razem z Wami,to najpiekniejsze, co moze spotkac czlowieka w zyciu- wlasne dziecko!

A my jutro z mezem idziemy ogladac dom house to rent. Bardzo sie oplaca,placi sie 650e za rente miesiecznie(teraz placimy 700) i po 3 latach trzeba sie ubiegac o pozyczke,zeby go wykupic i wtedy oddaja wszystko,co sie placilo przez te 3 lata. Czyli caly czas sie splaca wlasny dom.A nie tak jak teraz...splaca sie domy irysom.Aha a pozniej splata bankowi wynosi tyle samo, ile sie placilo renty czyli 650. Mysle,ze bardzo sie oplaca.Wole splacac cos swojego niz komus. Aha i w kazdym razie mozna sie wyprowadzic w ciagu tych 3 lat i nci sie nie traci i po tych 3 latach wcale nie trzeba wykupywac tego domu,mozna sie poprostu wyprowadzic.Jutro jestesmy umowieni ogladac dom niedaleko nas,oczywiscie dom nowy,4 sypialnie itp.
Mas zna mysli buy to rent?No my dzisiaj wlasnie tez o tym romawilismy, tylko ze u nas jeszcze do tej opcji nie wiele domow jest, a jesli sa to sa szeregowe albo blizniaki, a my chcemy wolnostojacy.Ale wkrotce takie sie pojawia.
My też niedawno zaczeliśmy szukać jakiegoś nowego mieszkanka,domku,ale jak już było ładne,nowoczesne, to za małe sypialnie jakieś nie wymiarowe,a jak już odpowiadały nam pokoje,kuchnia to potem był szok:szok:że tak brudno,wilgotno i wogóle ble..:baffled:
Więc raczej zostaniemy na tym co jesteśmy:tak:

No u nas tez tak jest, ale nie spieszy mi sie az tak bardzo zeby brac byle co.Mam czas i wiem ze znajde sobie to co mi sie podoba.W przyszlym tygodniu znowjedziemy ogladac domy bo facet z agenji dostanie klucze do nastepnych, wiec sie zobaczy..

Wolfia wplaca sie taka zaliczke w wysokosci i tu zaley gdzie od 2000- 5000 tys euro. A tu wiecej o tej opcji http://www.rte.ie/news/2008/0508/renttobuy.html
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry