reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Menu naszych dzieci :)

a jeśli w rodzinie są alergicy to wskazane jest nawet pełne 6 miesięcy tylko na samej piersi :tak:
jak pomyślę o śmierdzących kupach jakie się zaczną z chwilą rozszerzenia diety - to wcale mi się do tego nie śpieszy..

:-D:-D:-D dokładni,e nam też się do tego nie śpieszy
 
reklama
dziewczyny a te kaszki smakowe wy podajecie do butli czy łyżeczką a jak do butli do ile dajecie łyżeczek bo dziś zakupiłam kaszke malinową z nestle :confused::confused::confused:
 
Jeśli chcesz tylko zagęścić mleczko to dwie łyżeczki myślę, że wystarczą. u nas najlepiej sprawdza się jak do tej pory banaowa. Za jabłkową Ania nie przepada, ale malinowa też jest na stanie.

Moje dziecię zajadało dzisiaj ziemniaczka ugotowanego i bardzo jej smakowało:-)
 
Ja podaję butlę z kaszką. Na 180 ml sypię 4 łyżki (miarki od mleka). Nam bananowa nie podchodzi. Każda inna jest ok. Ale i tak na topie są marchewki z pietruszką i ziemniakami oraz jabłuszka ostatnio;-)
 
My mamy taką rozpiskę, jak zacząć rozszerzać dietkę małej, no i jest tam puree z pietruszki, chociaż zaproponowała nam, żeby lepiej zacząć od ziemniaczka, bo nie wszystkie dzieci tolerują pietruszkę, no ale jakoś i ją trzeba będzie wprowadzić
 
zacząć od ziemniaczka?

ja planowałam zacząć od marchewki, ale nie wiem co lepsze.

dziś troszeczkę kleiku kukurydzianego dosypałam do mleka bo mała w nocy nie wstaje na jedzenie i jak rano zaczyna jeść to się najeść nie może.
 
ja już dawałam Marcelowi jedną łyżeczkę marchewki (nie za bardzo mu przypadła do gustu) a dziś dalam pare łyżeczek z gerbera jabłuszka
 
arlena mnie też kusi żeby dać coś Zosia ale się zastanawiam czy to nie za wcześnie??marzy mi się już kaszka na dobranoc..... oczywiście smakowa bo po tym szajsie to......(chodzi mi o mleko nutramigen)
 
reklama
arlena mnie też kusi żeby dać coś Zosia ale się zastanawiam czy to nie za wcześnie??marzy mi się już kaszka na dobranoc..... oczywiście smakowa bo po tym szajsie to......(chodzi mi o mleko nutramigen)

zapytaj pediatry- może akurat:-) ja też już czekam kiedy będę mogła dać małemu kaszkę, ale my musimy jeszcze miesiąc poczekać i dopiero będziemy mogli spróbować kaszki? sinlac. Mam nadzieję, że nie jest tak straszna jak nutramigen;-) i czytałam, że później można przygotowywać na tym całe dania dla malucha:-)

Czytałam na ogólnym o Waszym nocnym wstawaniu i u nas jest tak samo :wściekła/y: w nocy karmienie co 3 godziny :wściekła/y:
a zagęszczasz małej mleczko? bo ja daje jeszcze nutriton, ale u nas to mało daje jeśli chodzi o odstępy w karmieniu niestety:baffled: ale może u was akurat by było lepiej?
 
Do góry