reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Menu naszych dzieci :)

Gemelo a jak dokładnie zagęszczasz mleko, takie do picia kleikiem ryżowym? Ile kleiku na ile mleka? Koleżanki dziecko ulewa strasznie, jest na butli, zaproponowałam jej to, ale nie znam proporcji...


dzięki Gamelo tylko tak:

w jakich proporcjach jej podawać ten kleik?? jaki to ma być kleik?? najlepiej napisz jakiej firmy, ryżowy czy jaki??
kiedy?? na noc w południe czy jak??
rozumiem, że taki kleik przygotowuje się na mleku modyfikowanym??

Zielona jestem:baffled:

Ja sypałam na oko jak widziałam że się trochę zagęściło to przestałam sypać. Ale ogólnie to wychodzi dwie miarki od mlekaa mod na 150 ml mleka.
Ja np.zagęszczam cały czas. Ale karolinusia możesz spróbować na razie na noc.
Ja kupiłam nestle kleik ryżowy.

A dziś kupiłam kaszkę ryżową malinową, super zajadał się Igor. To takie cuś jak kleik tylko smakowe :-D
 
reklama
Bianka dziś rano zjadła ten kleik z mlekiem. Super smakowało, wciągnęła wszystko.
Zrobiłam trochę za rzadki i przesadziłam z dziurą w smoku, ale cóż...uczymy się cały czas. Myslicie, że mogę dać jej na noc dzis też ten kleik ale trochę gęstszy?? Chciałabym zobaczyć, jak nockę prześpi:confused:
 
Karolinko chyba nie powinien zaszkodzić, bo i czemu?

Ja na razie nie daje kleiku, Majka od kilku dni przesypia mi noc, zjada ok 23ej , a potem przed 6tą rano, ale za to zwiększyłam jej dawkę... teraz robię 150 ml... zmieniłam smoczek na Avent nr 3 i teraz wypicie mleczka trwa bardzo krótko.. mamy tez ten trójprzepływowy, ale chyba jeszcze jest za szybki...

A potem jak się zdecyduję, to kupię mleczko z kleikiem, takie gotowe...

Edit. I dziewczyny pamiętajcie, bo taki kleik ryżowy może lekko "przypchać" dziecko, ale nie musi...
 
Ostatnia edycja:
Karolinko chyba nie powinien zaszkodzić, bo i czemu?

Ja na razie nie daje kleiku, Majka od kilku dni przesypia mi noc, zjada ok 23ej , a potem przed 6tą rano, ale za to zwiększyłam jej dawkę... teraz robię 150 ml... zmieniłam smoczek na Avent nr 3 i teraz wypicie mleczka trwa bardzo krótko.. mamy tez ten trójprzepływowy, ale chyba jeszcze jest za szybki...

A potem jak się zdecyduję, to kupię mleczko z kleikiem, takie gotowe...

Edit. I dziewczyny pamiętajcie, bo taki kleik ryżowy może lekko "przypchać" dziecko, ale nie musi...

słuchajcie dałam Jej ten keik po kąpieli ok.19. SPAŁA do 1 w nocy!!!!! w szoku byłam...dziś jej dam wieczorem normalnie mleko,a jak się obudzi ok.22 to dostanie kleik.

momentami zaczełam się martwić i chodziłam spr czy Ona w ogole tam oddycha, a kupka jaka piękna była i "pachnąca":-)

Elis co to znaczy "przypchać"...??

aha Młoda jak się obudziła o tej 1 to najpierw chciała pić, więc dostała wodę, a potem wypiła mleka 130ml.
 
Jak mam Małą tylko na piersi, to co powinnam zacząć jej dawać w piątym miesiącu? Może wcześnie pytam, ale jakoś mam braki edukacyjne w tej dziedzinie. Nawet nie wiedziałabym jak mleko zrobić :-p:baffled: ale to przywilej cycowych mam :-D:-D:-D
 
a jeśli w rodzinie są alergicy to wskazane jest nawet pełne 6 miesięcy tylko na samej piersi :tak:
jak pomyślę o śmierdzących kupach jakie się zaczną z chwilą rozszerzenia diety - to wcale mi się do tego nie śpieszy..
 
reklama
Mówi się też, że jeżeli dziecko zaczyna się z ciekawością patrzeć na normalne jedzenie, to może być znak, że mleko przestaje mu już wystarczać:-). W przypadku mojej Ani tak właśnie jest. Odkąd zagęszczam jej mleko lepiej śpi, ładniej i dłużej się bawi
 
Do góry