reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasza uroda po porodzie

reklama
Ja kupiłam balsam w aptece, do ujędrniania piersi, można stosować podczas ciąży i karmienia, ale... jest jedno wiele ALE, o którym się dowiedziałam po przeczytaniu ulotki, przed karmieniem trzeba umyć piersi, więc balsam stoi na półce :o( Jakoś nie sadzę, że przed karmieniem będę miała jeszcze czas na umycie piersi...

na szkole rodzenia polozna mowila ze nie mozna smarowac piersi niczym jak sie karmi. Nawet tymi kremami ktore maja napisane ze mozna smarowac w czasie ciazy i karmienia. Powiedziala ze nikt nigdy nie przeprowadzil zadnych badan czy sa szkodliwe dla dziecki czy nie, wiec lepiej sobie darowac.
Tak sie zastanawialam ze mozna smarowac oliwką, bo przeciez dziecko tez sie smaruje oliwka. A chodzi o to zeby skora byla nawilzona. Jak bede rozmawiala z polozna to zapytam. Cala ciaze smaruje cialo oliwka pod prysznicem a potem po wytarciu recznikiem kremami na rozstepy (piersi Mustella, cialo Eris Pharmaceris) i nic mi sie nie zrobilo do tej pory.
 
na szkole rodzenia polozna mowila ze nie mozna smarowac piersi niczym jak sie karmi. Nawet tymi kremami ktore maja napisane ze mozna smarowac w czasie ciazy i karmienia. Powiedziala ze nikt nigdy nie przeprowadzil zadnych badan czy sa szkodliwe dla dziecki czy nie, wiec lepiej sobie darowac.
Tak sie zastanawialam ze mozna smarowac oliwką, bo przeciez dziecko tez sie smaruje oliwka. A chodzi o to zeby skora byla nawilzona. Jak bede rozmawiala z polozna to zapytam. Cala ciaze smaruje cialo oliwka pod prysznicem a potem po wytarciu recznikiem kremami na rozstepy (piersi Mustella, cialo Eris Pharmaceris) i nic mi sie nie zrobilo do tej pory.

Pytałaś się może położnej o to smarowanie piersi oliwką??
 
Pytałaś się może położnej o to smarowanie piersi oliwką??

anecznik pytala, powiedziala ze lepiej niczym nie smarowac. Co innego jak oliwka smarujemy dziecko a co innego jak dziecko ja dostaje z pokarmem. Bo mimo wszytsko wchlania sie w piersi. Takze na chwile obecna pozostaja tylko naprzemienne natryski: cieply - zimny
 
od jakiegoś tygodnia używam balsamu
Ziaja

na rozstępy i wg mnie działa super, niektóre rozstępy są wyraźnie miej widoczne

od samego nwyjścuia ze szpitala używam też masła ziaja
Ziaja

i też mogę polecić
 
dziewczyny karmiące piersią, używacie wszystkich kosmetyków czy zaglądacie na skład i coś omijacie z daleka? chciałam sobie nałożyć krem zmiękczający na pięty i przyszło mi do głowy, że kurcze, może nie można? jak to jest? można wszystko tylko uwaga z tym co na piersi, czy reszta też ma znaczenie, bo np. przenika jakoś wgłąb? chodzi mi o balsamy choćby najzwyklejsze, te mocniejsze np. antycellulitowe, kremy na twarz, perfumy etc
 
Ja uzywam balsamu przeznaczonego dla kobiet po porodzie, a po za tym to cala reszta "normalna" :) Perfumy, krem do stop Scholla, kremy do twarzy, zele pod prysznic itp. Piersi nie smaruje wcale!
 
Ja też używam zwykłych balsamów itp. jedynie te nieszczęsne piersi są "zaniedbane" ale już nie długo bowiem szukam w necie jakieś maseczki z naturalnych składników którymi mogłabym poratować skórę na cyckach.
 
reklama
dziewczyny karmiące piersią, używacie wszystkich kosmetyków czy zaglądacie na skład i coś omijacie z daleka? chciałam sobie nałożyć krem zmiękczający na pięty i przyszło mi do głowy, że kurcze, może nie można? jak to jest? można wszystko tylko uwaga z tym co na piersi, czy reszta też ma znaczenie, bo np. przenika jakoś wgłąb? chodzi mi o balsamy choćby najzwyklejsze, te mocniejsze np. antycellulitowe, kremy na twarz, perfumy etc
Tych silnie działających np na cellulit raczej bym nie używała, ale cała reszta jak najbardziej tak. Na cellulit stosuję masaże i taki preparat który wygląda jak sól, perfumy - raczej w ciągu dnia nie używam bo jak noszę małą przodem do siebie to często "przysysa" mi się do ubrań albo do szyi:-)
 
Do góry