reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze dzieci w cm i kg

reklama
Moje Młode po pierwszym miesiącu urosło 7 cm. (było 50, jest 57) a na wadze przybrało 1290g. (było 3490(najniższa urodzeniowa), a jest 4780. Kluska z niej niezła, a tylko na cycku pędzona :-) Glówkę (leżąc na brzuszku) dźwigneła już podczas pierwszej wizyty połoznej, czyli w 14 dniu od urodzenia. Niestety, nie lubi leżeć na brzuszku, więc kładę ją często a po trochu.
A jak układają nóżki Wasze maleństwa podczas snu (kiedy leżą na plecach)?
 
Haneczka trzyma nóżki lekko przygięte i rozsunięte na boczki a gdy nie śpi to ciągle nimi wywija a podczas przewijania ciągle prostuje. Też nie lubi leżeć na brzuszku.
 
Pola- czytam ze Maja dzwiga głowe- to dobrze:tak: a przypomniało mi sie ze lezenia na brzuszku tez dobrze robi dla bioderek- bo nogi sa wtedy odwidzione- Sarenke czesto kłade;-)
 
Meggie na tej malej fotce w aviatorku wygladasz jak Angelina Jolie hehe
Eva tez spi w przykurczu a na brzuszku lubi ale musi miec smoka w buzi..... glowe zaczela podnosic w szpitalu- 2 dni po urodzeniu.
 
Mój Dominiczek w porównaniu ze swoją mała mamą to prawdziwy Herkules! Więc nie martwię się jego wagą. Cieszę się, że zaczął prawidłowo przybierać:-D
 
A moja Oliwka przy wypisie ze szpitala ważyła 3640, 3 dni później w czasie wizyty u lekarza miała 3950, a po kolejnym tygodniu 4400. Teraz nie wiem, bo nie mam jak jej zważyć, ale na oko to sporo jej się przybrało (noszenie na rękach jest coraz bardziej męczące).
Co do wzrostu to nie mam pojęcia, po urodzeniu miała 54 cm, teraz na pewno więcej, bo ładnie to widać po tym, jak szybko wyrasta z ciuszków.
Jak będę w tym tyg na szczepieniu to na pewno poproszę lekarza o zważenie Oliwki i zmierzenie jej.
 
reklama
Dzisiaj byliśmy z Mateuszkiem w przychodni na szczepieniu i był bardzo grzeczny,prawie wcale nie płakał ( to ja byłam w większym stresie). Został też zważony i zmierzony. Ładnie urósł, jego waga przy wypisie ze szpitała wynosiła 3970g ( urodzeniwa 4260g i 59 cm dł ) a teraz waży 6250 i ma 64 cm dlugości. Niestety z prawym biodrem nie jest wszystko w porządku, dostał skierowanie do ortopedy i trochę mnie to martwi.
 
Do góry