reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze wizyty u lekarzy, badania, USG i porady.

reklama
Witam, na moim blogu mam listę ważnych badań w 1 trymestrze ciąży, jeżeli o czymś zapomniałam proszę dajcie znać! PolkaMatka
Lekarz zaproponował mi USG z oceną ryzyka i test PAPP-A, z testu PAPP-A zrezygnowałam nie wiem czy dobrze?
 
Polakmatka - ja też nie robiłam testu PAPPa, chociaż lekarz poinformował mnie o możliwości zrobienia. Zasugerował też, że z USG nie widzi takiej potrzeby, więc zrezygnowałam. Myślę, że jest dokładnie tak, jak avocado pisze.
 
Ja w dwóch ostatnich ciąża robiłam test potrójny w tej ciąży też... tu wskazaniem jest wiek 35+. Teraz czekam na wyniki. Nie dzwonili więc jest ok przeslą mi poczta ewentualnie 12 czerwca zapytam mojego konsultanta(ginekologa odpowiedzialnego za moja ciąże). Podstawowe badania krwi, przy silnej anemii robili mi test na talasemie. Dowiedziałam sie że mi robili dopiero z wyniku - wyszłą ujemna i nie ma potrzeby badac m. Poza tym badania na przeciwciała(mam nadzieje ze nie pomieszałam) ospy , różyczki, tokso. HepB, HBsAg(nie wiem co to jest) i HIV
 
reklama
Do góry