reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

nocne pobudki

Witajcie! Po długiej przerwie wracamy ale niewiele sie zmieniło.. Jowi dalej pije w nocy a mnie ciągle brakuje konsekwencji... ale macie rację chyba to wina tego picia z butelki.. trudno dziś rewolucja na całej linii wywalamy butelki.. pojedziemy po nowe kubeczki... i zaczyna się na całego do drugich urodzin zostało nam parę dni i mam nadzieję sie uporać z tym wszystkim.. zwłaszcza że od wczoraj tez nie ma pieluch powiedziałam Jowi że sie skończyły i już nie kupię.. kupiłam tylko pieluchomajtki i powiedziałam jej że to specjalne majtki na noc.. i od wczoraj chodzi w rajtuzach i zwykłych majtkach i leje na wszystko... a do nocniczka jeszcze nic.. ale nadzieja jest... czego nam trzeba to cierpliwości... Powodzenia wszystkim!!!
 
reklama
Cammi trzymam kciuki za obie sprawy. życzę niezachwianej konsekwencji. Polecam wyłącznie wodę do picia na noc.
 
Moja Maja ma 20mcy. jak tylko skonczyla rok pezestala sie budzic w nocy. Okolo 2-21 wypijala butle mlenia i spala calutka noc sama. Od jakiegos czasu (okolo3tyg) od Maja nie chce pic mleka wieczorem, albo wypije 50ml z 200ml, po czym budzi sie miedzy 4-5.30 rano. Domaga sie mlenia, mamusia pojdzie zrobic a corcia znow wypija okolo 50ml. Nie mam na nia sposobu. Kiedys wypijala znacznie wiecej mleka lub nawet kaszy( o ktorej tez nawet nie wspomina) i sala cala noc. No coz juz chyba taki los drogie mamy. Moze to kiedys minie.
powodzonka zycze
 
Sara dalej budzi mi sie kilkakrotnie w ciagu nocy na herbatke :baffled: Moze to przez zeby? Bo ma dopiero 3 sztuki, wiec pewnie jak sie posypia to jeden za drugim :baffled: Sama juz nie wiem, bo tak ladnie przesypiala cale noce, a teraz jak nie wezme jej kolo 24 do siebie do lozka to o spaniu w ogole nie ma mowy...wiem, ze powinnam byc konsekwentna i jej nie wyciagac z lozeczka, dawac do picia ewentualnie wode (ktorej za cholere pic nie chce i wyje jeszcze bardziej), ale wstaje rano do pracy, wiec musze chociaz troche sie wyspac :baffled: Kurcze no...:-p
 
u nas ostatnio dziwnie się zrobiło. mały do tej pory przesypiał całą noc ale teraz w nocy przychodzi do nas spać zdarzyło się to kilka razy z rzędu. miałyście coś takiego?
 
My dziś świętujemy już pierwsze sukcesy... a mianowicie wczoraj Jowi zrobiła upragnione siku do nocnika.. oczywiście skakaliśmy wszyscy z radości i była taka dumna z siebie :) ale najważniejsze jest to o czym ten wątek.. wyrzuciłam posłusznie butelki i wczoraj cały dzień piła z kubka wieczorem dałam jej kaszkę z kubka oczywiście protestowała cały dzień ale ja jej powiedziałam, że wyrzuciłam bo były stare i brzydkie i już nie będzie pić z butelki.. zostawiłam sobie jedną żeby mieszać kaszkę i pech chciał zobaczyła rano.. ale jej powiedziałam że jest bez zakrętki(jakie te dzieci są słodko naiwne łapią takie kity:)) a w nocy UWAGA!! obudziła się przyszła do mnie i chciała kaszkę a ja jej na to krótko -- kaszki nie ma skończyła się.. dziecko zasnęło... nawet wody nie chciała.. spała do rana .. ludzie nie wstawałam pierwszą noc od dwóch lat :) Postępy widać.. Powodzenia wszystkim...

Magduś
u nas też tak jest czasami ale konsekwentnie odnoszę ją z powrotem... to działa..przynajmniej u nas.. Jowi jak się jej powie że tam miś za nią tęskni to chętnie wraca..
 
Sandra1982 byc moze ze to przez zeby. U mojej Mai to chyba tez przez zeby. apropo ebow, to wiem z doswidczenia z Maja i doswiadczenia mojej kolezanki. To ze do tej pory, twoja dzidzia ma tylko 3 zabalki to wcale nie znaczy ze posypia sie potem jeden po drogim. Maja ma regularnie co 2 miesiace nowy zabek. Wiem, mam czas na marudzenia, ewntualny placz i oczywiscie mustwo kupek. Potem jest super. maja spi w nocy itp a potem znow. nocne placze itp.
Zycze wytrwalosci i powodzenia. P.s. Ja bardzo lubie spac z mala i moj maz tez choc wiemy ze to nie jest ok, ale jestesmy blisko naszej malej. Tylko te nocne kopanie w glowe itp.
pozdrawiam
 
U nas niesamowite dziś rzeczy się stały: JOWI SPAłA PIERWSZY RAZ CAłą NOC!! Bez picia bez przychodzenia do nas równo do 8 rano!! Kurcze wszystko dzięki temu, że nie ma butelki... w dwa dni udało się ja odzwyczaić.. zobaczymy w kolejne dni ale sama nie wierzę, że tak łatwo poszło bez płaczu i histerii.. szok!
Słuchajcie dziś sama przespałam pierwszy raz całą noc od przeszło dwóch lat.. kurcze ale sie wyspałam... Życzę Wam sukcesów. Pozdrowionka..
 
Witam, moja córcia (22 m-ce) tez sie budzi w nocy. Nie chce pić, ani jeść, ani smoka tylko wola mnie... Musi mnie objąć, wczepia się we włosy i dalej śpi. W ciągu nocy kilka razy - tak jakby kontrolowala czy jestem. Może ma taki etap, ze boi się że jej gdzieś zniknę. W ciągu dnia strasznie przeżywa jak wychodzę z domu, może śni się jej to potem i dlatego płacze za mną???? Nie wiem. Na razie nic z tym nie robię. Jak mnie woła, to ja tulę. Myślę, że z tego wyrośnie. Trochę cierpliwości. Pozdrawiam!
 
reklama
coz nasza corcia ma 1,5 roku i w swym dorobku zyciowym, ma tylko 2 noce przespane bez pobudek.... mam nadzieję, że w koncu zacznie przesypiac noce. u niej to w sumie jest kwestia tego, ze chce sie jej pic. jak bedzie starsza to juz sama bedzie sobie brala butelke i bedzie spokoj.... taka mamy nazieje:tak:
 
Do góry