reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

nocnikowanie- radzimy się:)

reklama
Delfin - o boże !- a ja narzekam, że mam przesrane...:)

a ja tu zajrzałam ,żeby napisac, że za chwile w tvn bedzie o nocnikowaniu- ciekawa jestem co tam powiedzą, bo zazwyczaj wypowiedzi na ten temat sa bardzo lakoniczne:)

- ta nakładka- ciekawe jak duza jest- bo w sumie fajny pomysł by zabierac w droge- ale chyba jescze za mało składana - swoją droga mogliby robic coś takiego co by sie do torebki mieściło :)
 
Vikiigus napisz co tam ciekawego poradzili bo za pozno weszlam na forum? A co do nocnika ja mam rowniez fatalny, widze, ze dupka jej wpada i boli od siedzenia bo sie caly czas wierci poprawiajac i chyba bede musiala jej kupic taki plaski jak deska z malym otworem, moze chetniej bedzie chciala, bo tak w sumie to przychodzi i wola mama bąk kupa hehe i wtedy wiem, ze zaraz po bączkach robi kupkę, a pozniej jak zrobi to mowi ze chce siku i wtedy jeszcze siku zrobi, ale to tylko w domu.

Delfin
u nas byl taki okres kiedy potrafila prowokowac wymioty bedac w lozku zamknieta czy biegajac po domu, ciagle musialam ja pilnowac i sprzatac, prac, masakra dokladnie jak piszesz, ale trwalo to jakies 10 miesiecy, nie znalazlam sposobu tylko przeczekac jak dziewczyny mi doradzaly:-), pozniej przyszedl jej czas ze sie wlasnie rozpinala z pajacow ale ja jej zakladam bodziaki, ktore nawet jak rozepnie u dolu to z siebie nie sciagnie bo nie umie:-) przez ten czas zakladalam jej takie pieluchomajtki, bo pampersy rozpinala a tych narazie nie umie sciagac, jak jej przeszla mania na ciagle rozpinanie to z powrotem wrocilam do pampow, poki co nie wpada sama jak ma spodnie czy bluzki sciagac i tego nie robi.

A w czym twoja mala spi, moze sproboj jej na jakis czas kupic takie bodziaki u gory zapinane albo takie same pajace. Jak jej minie faza na rozbieranie to z powrotem wrocisz to tego w czym wczesniej spala, w sumie szkoda tyle kasy wydawac na ciagle pranie i kupno materaca i co najwazniejsze nerwy.

swoja droga ciekawe co te nasze dzieci widza we wkladaniu rak w kupę:-/
 
Delfin to mała skubana:)haha

u mnie podobnie z nocnikiem jak u Polis, niby Szymek wie co do czego ale nie zrobi, on woli uciekać w kąt i tam gdzie go nikt nie widzi zrobi swoje, tym bardziej że on nie woła że coś chce, więc narazie odpuściłam.Może jak będzie starszy to szybciej załapie i ani ja ani on tak się nie będziemy męczyć:-)
w tvn powiedzieli że tak przeważnie do 3 lat się dziecko uczy, więc mamy jeszcze trochę czasu:-D
 
hej,

u nas trzeci dzień 100 % nocnikowy jeśli chodzi o siusiu. Bo kupę wczoraj zdążyła zrobić w pampersa jak się obudziła .


gniesia moja Lena rozbraja body, pajace, pidżamy itp. Sama się rozbierze ze spodni czy bluzek, ubierać też lubi się sama ale jej to gorzej wychodzi bo np obie nogi wsadza w jedną dziurę w majtasach :-D Co skutkuje rozciąganiem . Bluzki musi mieć na guziki lub zatrzaski koło szyi bo inaczej chce się rozbierać górą i efekt jest- bluzka porozciągana i do latania po domu :-D.

a co do szczania i srania w wyrku, ciesze się że wymyślili karchera :rofl2:
 
Heh no to zdolna z niej dziewczyna, moja takie na guziczki tez sama jakos zdejmie ale wlasnie tak bardziej ciagnie jak jej nie wychodzi, narazie opanowala tylko sciaganie skarpet, wogole nie lubi sie ubierac moze to i dlatego nie interesuje sie jak to robic, tych przez glowe nie znosi ale ja jej i tak kupuje bo np golfiku na guziczki nie widzialam albo takich bluzek ze stójką. A to jesli bodziakow juz nie zakladasz to jak sobie radzisz ze spadajacym pampersem i wychodzacymi koszulkami ze spodni?? Masz jakis system?:-)
 
hej,

chcialam sie pochwalic ze pozegnalismy sie z pampersami w 100 % :-) Lenka robi siku i kupke w nocnik , na krutki spacer jej nie zakladam pampersa, na wyprawe na zakupy itp tak , pampersa ale jest zawsze suchy :) Spi w pampersie ale go sciaga jak pisalam wiec z rana ja spiaca sadzam na nocnik . Wtedy siku po obudzeniu nie londuje w wyrku . Podczas snu aktualnie nie sika.


Trzymajcie kciuki zeby jej nie przeszlo, bo na prawde dziewczyna super rozumie spawe :-).
 
Hej
no to pokłony dla was i gratulacje dla pierwszej odpampersowanej lutoweczki:-)
to teraz czekamy na porady i wskazowki jak to zrobilyscie?
 
porad nie ma

byl okre ze cos lapala, potem kompletnie nic i obsrywanie wyra jak pisalam. nagle zaczela sikac do nocnika , nie robic w majty przez caly dzien. myslalam ze to Fuks. drugi ,trzeci itp dzien to samo :D Na kupe mowi "Fuj" hehehehe :-D No ona czasami idzie specjalnie na nocnik sie zmusic , chodz na troszke siusiu bo uwielbia " brawooo" i cala ta otoczke celnego strzalu , dostaje dziki smiech i chodzi jak paw :-D


Trzymac kciukow aby jej nie minelo !!! Bo szczeze to powiem ze po tych zasranych akcjach to jestem w szoku ze tak z dnia na dzien zalapala. Moze stwierdzila ze juz nie bendzie mamuski wykanczac :-p:-D


Mam nadzieje ze zacznie z czasem na spacerach wolac , bo aktualnie to ona wstrzymuje chyba bo jak wchodzimy do domu to pierwsze co robi to idzie na nocnik i "siusiu".
 
reklama
Do góry