reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

nowe pampersy straszne dziadostwo

jsorbek pisze:
Moje dziecko po paru godzinach ma mokre spioszki.

Cóż...Nie chciałabym cię urazić w żaden sposób, i przyznam, że pytanie może się wydać dziwne...ale parę godzin to znaczy ile? Naprawdę sorry za pytanie, nie chciałabym, żebyś odebrała to jako złośliwość...po prostu spotkałam się z takim przypadkiem: moja koleżanka też narzekała na Pampersy, że przemakają, że pupka odparzona, a okazało się, że zwyczajnie za rzadko zmieniała pieluchę (5-6 godzin, co przy trzymiesięcznym dziecku było zdecydowanie za rzadko). Na dodatek, gdy zwróciłam jej uwagę, że dziecku pieluszkę trzeba częściej zmieniać, to była wielce oburzona bo przecież Pampersy "są super chłonne". OK, są chłonne, ich największą zaletą jest to, że wiążą wilgoć w żel, ale i one przecież mają ograniczoną pojemność. Jeszcze jeden podstawowy błąd przy pieluchach, to to, że wiele osób uważa, że pieluszka musi się cała wypełnić. Nieprawda! Pieluchy jednorazowe (w tej chwili chyba wszystkie) są "unisex"- i dla chłopców i dla dziewczynek, a przecież każda z płci siusia inaczej i chłopczyk będzie miał wypełnioną pieluszkę z przodu, a dziewczynka z dołu. Nie można czekać, aż się pieluszka wypełni cała, bo nigdy się nie wypełni równomiernie. Może być też taka opcja, że rzeczywiście trafiłaś na jakąś feralną paczkę, albo masz wyjątkowo ruchliwego dzieciaczka, bo z tym, że przy małych wiercipiętach ucieka bokami w Pampersach to się zgodzę.
 
reklama
Wiesz nie czekam aż sie cała wypełni, ale to nie chodzi o to że ona przemaka nie wiem jak mam to wytłumaczyć ona tak jakby zamiast powietrza przepuszcza wilgoć. Nie zmieniam za rzadko gdyz przy żadnych innych pieluchach mi sie to nie zdarzyło. Nawet pampersy od 3-6 były ok ale jeszcze sprawdzę i kupię jeszcze jedną. Ciezko mi powiedziec co ile godzin bo sprawdzam co jakiś czas i czasem zmieniam co 2 a czasem co 6 jak nasika więcej bo zdarza się że przez 6 nasika mniej niż potem przez np 2. ale to nie ma znaczenia gdyż tylko pampersy tak wilgotnieją. To dla mnie to tez dziwne uwieżcie mi dlatego chcialam wiedzieć czy wam się to dzieje.
 
Wiesz...trudno mi powiedziec jak jest teraz....Pampersów używałam do "2", "3" już Ciena, ale nigdy nie miałam innych rewelacji, poza tym, że w Pampersach, przez brak gumki z tyłu, czasem kupka uciekała...
 
Liriel pisze:
w Pampersach, przez brak gumki z tyłu, czasem kupka uciekała...

No własnie chyba przez ten brak gumki z tyłu pampersów moje dziecko ma często całe plecy od kupki, a czasem tez ucieka bokiem gdy jest rzadsza i wydalana pod cisniemiem :)

teraz częściej stosuję Dada z biedronki i tak się nie zdarza...

 
Własnie wczorak kupka wyciekła poraz pierwszy oczywiście z pampersa juz ich nie kupię :mad: :mad: :mad:
 
jeśli chodzi o pampersy to od jakiego ś czasu jak moja Lenka zrobi tylko raz siusiu(sprawdzałam) to od razu mam wrażenie że ma mokry tyłeczek,mój mąż ma takie same odczucia bo już nie raz się mnie pytał czy nie tzreba jej przebrać ::) no nie wiem... i jak czytam wasze opinie to mam wrażenie że pampersy są lekko przereklamowane ::) przynajmniej teraz,z miesiąc temu nie było problemów tymi pieluszkami.
 
Własnie ja też tak myslę!!!!!!!!
Mam wrażenie że duzo mam je kupuje bo są reklamowane i drogie to jest to oznaka dbania o dziecko tylko jaka oznaka jak dziecko mam mokro.
ja chyba z nich zrezygnuję
 
mi tez sie tak zdazało, przy 3, kupa na plecach, albo mokre spiochy. nie wiem co było przyczyną, podejrzewam, ze taka partia, bo tylko przy dwóch paczkach tak mi sie zdarzyło, kupiłam je jednocześnie.
ale, ze uwazam, ze pampery tanie nie są, przynajmniej poza promocjami, i nie powinny im sie zdarzac takie wpadki, to zadzwoniłam do działu konsumenta, czy jakos tak/ informacja jest na opakowaniu/ i powiedziałam, co mi lezy. kazali mi je odesłac/ mimo,że opakowanie było rozpoczęte/ i przysłali nowe paczki + dodatkowo upominek, w ramach przeprosin. oczywiscie dołaczyłam list z krótkim opisem.
takze polecam to samo.
a pamperów uzywam do dzisiaj i sobie chwalę.
pozdrawiam
 
Kurcze szkoda że nie wiedziałam ja już prawie cała paczkę zużyłam. I teraz nie masz juz problemów z pampersami??? Bo mimo wszystko oprócz tej wilgoci nie przeciekają tak jak inne bardziej chłoną. Kupiłam wczoraj dada i po całej nocy troszke przeciekły. jak mi się z pampersami tak zdarzy to odeslę
 
reklama
od tej pory nie zdażyła mi się żadna wpadka.
teraz używam też huggisów zielonych i czasem z lidla pieluch, ale to tylko jak wiem, ze zaraz bedzie kupa, bo mi szkoda pampera na 5 minut, tym bardziej, ze Oskar przestał siadac na nocnik.
u nas pampery najlepiej sie sprawdziły, ale huggisy zielone tez sa ok, przynajmniej Oskar dobrze je toleruje.
oczywiście cały czas poluje na promocje, bo tak to bym nie wyrobiła, teraz są w realu po 42 czy 43 zł, ale to w wawie, nie wiem jak w pozostałych.
pozdrawiam
 
Do góry