reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Od kiedy na nocnik?

reklama
U nas nocnik to porażka.Kuba może siedzieć kilka minut(czyta wtedy:-D),a jak wstanie to na stojąco od razu siusiu. na podłogę.A jak ma gorszy dzień,to na widok nocnika zwiewa.:tak:
 
U nas z nocnikiem jest już całkiem dobrze. Rano Małgosia siada na nocniczek i załatwia siusiu i kupkę. Podobnie jak Oliwka chyba już umie świadomie trzymać.
W ciągu dnia różnie bywa, czasem posadzona na nocnik zrobi siusiu od razu, a czasem ucieka i wtedy wiem, że nie ma sensu jej sadzać na siłę.
 
U nas z nocnikiem jest ok....chociaz wczoraj i dzisiaj Julka zrobila kupolka w pampka:baffled:ale jednak robic robila nie ucieka z nocnika chyba ze jak pisze matylda jej sie nic nie chce:tak:;-)
 
U nas nocnik to porażka.Kuba może siedzieć kilka minut(czyta wtedy:-D),a jak wstanie to na stojąco od razu siusiu. na podłogę.:tak:
Rozalka, a Ty wtedy powinnaś odrazu mu nocnik pod siurka podstawić na stojąco :tak:
Mój Damian siku robił tylko na stojąco do nocnika, tylko kupa zaraz po wstaniu na siedząco szła. Przez takie podstawianie na stojąco nauczył się wołać w ciągu 3 dni (a miał tylko rok i 3 miesięce).
 
Rozalka, a Ty wtedy powinnaś odrazu mu nocnik pod siurka podstawić na stojąco :tak:
Mój Damian siku robił tylko na stojąco do nocnika, tylko kupa zaraz po wstaniu na siedząco szła. Przez takie podstawianie na stojąco nauczył się wołać w ciągu 3 dni (a miał tylko rok i 3 miesięce).
No spróbuje,może to sposób.:tak:
 
Michaś owszem, posiedzi na nocniku (zaczęliśmy próbować, jak zaczął swobodnie sam siadać, czyli ok 8 - 9 mies.), ale nie sygnalizuje świadomie potrzeb. Na razie traktuję to jako przywykanie do samego siedzenia na nocniku - zawsze sadzam Misia przed kąpielą i jeśli uda mi się w porę go rozebrać, jak zaczyna stękać. Czasem coś zrobi, czasem nic, ale bez problemu daje się posadzić i na razie to mi wystarcza. Reszta latem
 
Kupiłam nocnik, ale jest placz, wrzask i ucieczka.
Sama bede chyba z niego korzystac................>>>
O świcie obudzilam sie z mysla, siiiiiku, rozglądam się, głęboko wszyscy śpią. Po cichutku zaczelam wstawac do kibela. A tu nagle moj luby wyskoczyl z łóżka jak z procy i pognał na śpiąco do lazienki, na śnie!!!! Zajął ją na zbyt długo, az przestepujac z nogi na noge poszlam tam i musiałam sie upomnieć, że to ja wlasnie wstawalam do kibla , i jakim prawem tak podstepnie mnie uprzedzil??
:-D:-D:-D No myslalam ze go udusze!!
 
U nas od 4 nocy zupełnie sucha pielucha po całej nocce. A od przedwczoraj również ani razu siusiu nie zostało zrobione do pieluchy w ciagu dnia. Oli nie wola, ale ją co kilka godzin (mniej więcej co 2-3) pytam, czy chce zrobić siusiu na nocnik, zawsze odpowiada, że chce i zawsze robi :tak:
 
reklama
Brawo dla Oli :tak: chyba bedzie pierwsza z lutowych dzidziolkow co szybko pozbedzie sie pieluch:tak:
 
Do góry