reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Od kiedy parówki?

reklama
Kochane mamy, proszę pomóżcie mi w zebraniu wyników do pracy mgr (Ocena jakości mięsnych odżywek dla dzieci) w zamian chętnie podzielę się spostrzeżeniami po napisaniu pracy :) Każdej mamie, która wypełni ankietkę dziękuję z osobna i pochylam się w ukłonie!!!:)



Spożywanie parówek przez dzieci w wieku od roku do lat trzech.

ps. wszelkie rozsyłanie po "dzieciatych" rodzicach mile widziane:) Dzięki wielkie za pomoc!!
 
Ostatnio podczas wizyty w sklepie przypomniał mi się ten wątek jak zauważyłam ZACHWALANE parówki z szynki z Sokołowa... Poprosiłam panią na mięsnym o pokazanie mi opakowania i przeczytałam skład... Z całym szacunkiem może i jest tam mięso w większości ale zaraz za nim ustawił się PIĘKNY SZNURECZEK Składnikó "E" , spulchniaczy i innych świństw ... Czy warto?
Jaś ma prawie półtora roku i parówki nie widział na oczy , Danonka także , pysiów i innych Kubusiów także nie. Za to pięknie zajada sezonowe owocki z pewnego zródła. Myslę że od parówy i danonka w tym czasie fajniejsza jest gruszka lub jabłuszko , brzoskwinka i jogurcik naturalny.
 
Ale czemu właściwie dawać dziecku produkty, które nie zawierają niczego wartościowego?
Jak kupować parówki? strona 2

W sumie, to masz rację alef, ale mamy takie a nie inne czasy, że nawet pięknie wyglądające warzywka i owoce są sztuczne <mówię tu np. o gmo bądź chemii jaką walą na żywność>. Także smacznego zdrowego jedzonaka życzę naszym szkrabą oby to żarcie nie było gorsze w przyszłości niż jest teraz :tak:
 
Ja jestem zdecydowaną przeciwniczką podawania dzieciom takich paskudnych rzeczy. Jak zresztą wszystkich fast-foodów. Kształtuje to złe nawyki żywieniowe, które skutkować będą w najlepszym wypadku nadwagą.
 
Ja jestem zdecydowaną przeciwniczką podawania dzieciom takich paskudnych rzeczy. Jak zresztą wszystkich fast-foodów. Kształtuje to złe nawyki żywieniowe, które skutkować będą w najlepszym wypadku nadwagą.

Nawyki żywieniowe nawykami, a życie życiem.
Wolę by moje dziecko zjadło sobie taką parówkę niż paczkę "zdrowych" chipsów :tak:.
Wybaczcie ale śmiać mi się chce, gdy ktoś pisze o otyłości w pl :tak:.
Większość dzieci w naszym pięknym kraju nie dostaje przed pójściem do szkoły śniadania, nie jada drugiego śniadania, ani nie korzysta z obiadów na stołówce, dla dzieci korzystających z obiadów w szkole <wykupionych przez MOPR> obiad szkolny bywa jedynym posiłkiem w ciągu dnia... Najlepiej wiedzą o tym nauczyciele i pracownicy szkoły. Także sorry, nie żyjemy w usa, gdzie chodzą "spasione" dzieciaki po ulicach wcinające hot-dogi, kebab'y czy inne śmieci.
 
reklama
niektóre osoby z góry pisza że parówki to syf itp..
a tak naprawde nie przeczytały składu wszystkich produkowanych parówek :-p

MOM nie jest uznawane jako mieso tylko dodatki(tak wyczytałam z jednej ze stronek dot parówek)które dodaje się do tych :gorszych i tańszych: parówek
tak samo nie wszystkie parówki maja w sobie taki syf o którym piszecie...

MOM jest równiez w gerberkach .. a to sa posiłki tylko i wyłącznie dla niemowląt... także same widzicie..

ja daję parówki dziecku ale patrze na skład... nie uważam że te wybrane to równiez syf i tez nie je codzinnie :tak:

co do otyłosci.. prędziej dziecko bedzie otyłe od tych całych danonków które wolicie dawać dziecku niż od parówek :-)
zawierają w sobie tyle cukrów.. że szkoda słów..
ponoć jeden danio zawiera w sobie pół szklanki cukru , a danonek nie wiele od niego odbiega.... :/a
tym bardzij dziwi mnie o tym jak piszecie że danonki sa lepsze ... o tyle o ile piszą to mamy z suwaczkami 1 rok 7 msc , 1 rok 2 msc lub zaczęłam dawać danonki od 10 msc życia , lub moje dziecko je danonki codziennie....
a przecież danonki przeznaczone są dla dzieci od 3 rż ! a tak kurczowo trzymacie się składu parówek.
niektóre mamy nawet nie wiedza jak obciążają dziecku nerki tymi danonkami...jest to równoznaczne z podawaniem słodyczy , lepszy jest jogurt naturalny (*tak samo jak w porównaniu parówki z lepszej jakości kiełbasą czy mięsem) ale nad tym się nikt nie zastanowi bo przecież danonki sa dla dzieci... ;-)


w tych czasach ten cały syf jest już prawie wszędzie niestety :/
trzeba kupować wszystko ze sprawdzonych źródeł.. ale co z tego jak z czasem i te zawodzą , i jest ich coraz mniej...




 
Do góry