reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Odchudzam się- co na śniadanie, obiad itd?

Na śniadanie jadam zazwyczaj owsiankę, na obiad różnie - kasza / ryż / makaron + warzywa, naleśniki, placki ziemniaczane, sałatki - to chyba najczęściej.
 
reklama
Moim zdaniem na śniadanie lepiej jest wybrać produkty białkowe oraz dodać jakieś zdrowe tłuszcze :) Jajecznica jest idealnym przykładem. Bo im więcej glukozy będzie miał nasz posiłek, tym szybciej będziemy odczuwali głód.
 
Na śniadanie - zwykle owsianka, twarożek albo jakaś kolorowa kanapka. Do tego woda z cytryna albo ciepla herbata. Na obiady uwielbiam dania jednogarnkowe albo dania robione w parowarze (zdrowe i smaczne - to faktycznie da zrobić). Albo zupy kremy - idealnie rozgrzewające na jesień i zimę. Kolacja to u mnie zwykle jakaś sałatka z dużą ilością warzyw, jakimś serem albo pieczonym mięsem i najlepiej z jajkiem sadzonym. Albo jak wracam bardzo późno, to wypijam szklankę ciepłego mleka - niby nic, ale potrafi dobrze zaspokoić głód :)
 
Ja w sumie od początku lutego ćwiczyłam abs na brzuch i ramiona z mel b...ale przez ostatnią jelitówkę a obecny kaszel od tygodnia odpuściłam :/
Ogólnie staram się zdrowo odżywiać, zmieniłam wiele nawyków żywieniowych i faktycznie widzę u siebie róznice ale widocznie to nie wystarcza. Albo nastawiam się na szybkie rezultaty podczas gdy powinnam trochę dłużęj poczekać.
Wagowo nie jest źle bo 52, 5/ 161 no ale nad brzuchem muszę popracować intensywnie... (zastanawiam się czy nie wybrać się na jakieś zabiegi do kosmetyczki w celu ujędrnienia skóry...może macie coś sprawdzonego?) Link do: Endermologia, Icoone - DermaMED Kraków
 
Ostatnia edycja:
reklama
Efekt jojo będzie po każdym odchudzaniu jeżeli z deficytu nagle wejdziesz w nadwyżkę bez etapu stopniowego zwiększania kaloryki i przy odrzucaniu zdrowego nieprzetworzonego jedzenia na byle co - co posmakuje i najlepiej ważąc na oko Na gotowanie starczy godzina dziennie i masz porobione posiłki na 2 dzień np.

Jeśłi macie problem z komponowaniem posiłków, polecam zastanowić się nad cateringiem dietetycznym Link do: Catering dietetyczny Łódź - dieta pudełkowa Low FODMAP - Healthy Food - na przykład od Healthy Food.
 
Ostatnia edycja:
Do góry