reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Odchudzanie: diety, cwiczenia, motywacja :-)

Agask podziwiam....a 2 cm to dla mnie też bardzo dużo. Ja sobie z dnia na dzień obiecuje trochę poruszać ale zazwyczaj mi się nie chce. Dobrze ze przynajmniej nie jem dużo bo mi w ogóle jakoś jedzenie ostatnio nie smakuje tzn mam smaka na coś ale nie wiem na co. :confused::confused::confused::confused::confused:
A i odnalazłam ławeczke do ćwiczeń na spoddaszu tylko programów muszę poszukać
takich najlżejszych żeby sobie problemów z blizną nie narobić:cool2:
 
reklama
Ajjjj zaniedbałam sie i zapuściłam strasznie. Dziś mobilizacja. Kurcze zostały mi 4 miesiące do komunii bartka a ja muszę zrzucic 8 kilo. Do roboty
Agask a jak u Ciebie? Wielkie gratulacje z powodu 2 cm:-)
 
Ania u mnie od jutra też wielka mobilizacja, bo w kwietniu wesele, a też odpuściłam po śmierci dziadka. Najlepsze jest to, że tęsknię za tymi ćwiczeniami, więc mam nadzieję, że uda mi się wytrwać :-)

Agula :-) to jedziemy :-)
 
:wściekła/y:u mnie ciężko
co tydzień próbuję znów dietę stosować, no i różnie z tym bywa....
znów sie zapasłam
i to chyba dlatego mam ten podły nastrój ostatnio...
tyle wyprzedaży, chciałam jeansy, a nic mi na dupe nie włazi......:wściekła/y:
 
Ja fatalnie. Przez tą chorobę to mi pewnie z 5 kilosów przybyło. Nie ważę się, bo nie mam odwagi. Tylko leżałam i jadłam.
Ale na razie nie mam siły cwiczyc, jestem strasznie osłabiona:baffled: Ale w końcu sie wezmę:zawstydzona/y:
 
Ja wczoraj zaczęłam weidera od początku, ale też jestem osłabiona, na rowerku wytrzymałam tylko 10 min.
Spokojnie dziewczyny, niestety zima to nie jest dobry czas na odchudzanie ale co zrobić. Damy radę.
 
a ja dziś znalazłam ćwiczonka które mnie interesują tzn prawie na wszystko i 6 weidera druknę sobie i ruszam od jutra. Chciałam tylko jeszcze mojego K. zmobilizować żeby ze mną ćwiczył ale może się narazie kompromitować nie będę.
 
Anetas nic mi nie wiadomo, jaunikam wszelkich farmaceutyków, bo chcę mieć zdrową ciążę i dziecko, a niestety takie wynalazki zwykle odbijają się na organizmie.

Agula podeślij mi taki zestawik na maila proszę, bo ja sobie co nie co ułożyłam ale chciałabym skonfrontować.
 
reklama
TRENING INTERWAŁOWY
HIIT (ang. High Intensity Interval Training - trening przedziałowy o wysokiej intensywności) jest formą strategii treningu fizycznego polegającej na przeplataniu krótkich okresów bardzo intensywnego wysiłku krótkimi okresami umiarkowanego wysiłku. Typowy czas trwania całego treningu HIIT wynosi od kilkunastu do dwudziestu minut. Zwykle nie przekracza jednak 25 minut.
IIT staje się bardzo popularną formą treningu nie tylko wśród sportowców, ze względu na jego korzystny wpływ na spalanie tkanki tłuszczowej. Badania pokazują, że w porównaniu do klasycznych ćwiczeń aerobowych trening interwałowy prowadzi do spalenia nawet do trzech razy większej ilości tkanki tłuszczowej przy jednoczesnym o połowę mniejszym wysiłku energetycznym i ponad połowę krótszym czasie treningu[1].

Działanie takie związane jest z utrzymującym się od kilku nawet do kilkunastu godzin po zakończeniu treningu podwyższonym metaboliźmie kwasów tłuszczowych co prowadzi do zwiększonego spalania tkanki tłuszczowej nawet po zakończeniu ćwiczeń. Zjawisko takie nie występuje przy tradycyjnie nisko i średnio intensywnych ćwiczeniach aerobowych.

Ze względu na intensywny charakter trening ma też korzystny wpływ na wydolność tlenową organizmu. Badania na grupie przeciętnie wytrenowanych kobiet i mężczyzn wykazały wzrost wydolności tlenowej o ponad 100% po zaledwie sześciu treningach interwałowych przeprowadzonych na przestrzeni dwóch tygodni

Przebieg
Na trening HIIT składają się naprzemienne okresy wysoko i średnio intensywnych, zazwyczaj krótkich przedziałów ćwiczeń. Dobrane ćwiczenie może być dowolne, ponieważ najistotniejsza jest intensywność jego wykonywania a nie samo ćwiczenie. Najczęściej spotykanymi rodzajami ćwiczeń w treningu HIIT są te, które tradycyjnie wykonywane są jako aerobowe:
bieg
jazda na rowerze / rowerze stacjonarnym
suche wiosła

Różnica w stosunku do typowych ćwiczeń aerobowych polega przede wszystkim na intensywności.

Przykładowy trening [edytuj]

Przykładowy trening HIIT oparty o ćwiczenie biegu mógłby wyglądać następująco:
1. Rozgrzewka - 5 minut
2. Niemal maksymalny sprint - 30 sekund
3. Trucht - 30 sekund
Powtórzyć punkty 2 i 3 siedmiokrotnie
4. Ochłonięcie - 5 minut

Całość treningu łącznie z rozgrzewką i ochłonięciem trwa w tym przypadku 18 minut.

Zalecenia treningowe

Ze względu na intensywny charakter trening nie powinien być wykonywany przez osoby o niskiej kondycji fizycznej i wydolności tlenowej.

Osoby o średniej wydolności powinny rozpocząć pierwsze tygodnie treningu z mniejszą ilością naprzemiennych intensywnych i średnio intensywnych przedziałów i zwiększać ich ilość w miarę zwiększania wydolności.

Ze względu na możliwy katabolizm tkanek mięśniowych zaleca się:
Nie wykonywanie treningu HIIT na czczo
Nie łączenie treningu HIIT z treningiem siłowym lub ćwiczeniami aerobowymi
Wprowadzenie co najmniej jednego dnia przerwy pomiędzy kolejnymi treningami HIIT
 
Do góry