reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Odstawiamy od cycusia

Sylwia, pamiętaj, że najczęściej to mamie jest trudniej:-) Myślę, że to dobry moment i Wojtuś poradzi sobie z tym świetnie:-) Trzymamy kciuki!
 
reklama
Sylwia, u nas też już tylko wieczorne karmienie.
Patrząc na to jak bez żadnych problemów odbyło się zakończenie porannego karmienia, sądzę, że z wieczornym też będzie podobnie. Ale fakt - szkoda tak kończyć. Ja też mam wyjazd integracyjny, ale już za dwa tygodnie. Jeszcze nie wiem, może to właśnie będzie moment skończenia karmienia. Mam już takie wewnętrzne przeczucie, że w przeciągu powiedzmy miesiąca powinnam skończyć. A to chyba najlepszy dowód na to, że powinnam.:tak:
 
u nas cycus jest nadal intensywnie używany;-) tzn rano jak sie Iza obudzi, potem koło 14 jak wracam z pracy,nastepnie kolo 18 no i w nocy 2-3 razy:tak:
wiec o odstawianiu na razie nie mam co myslec:baffled:
 
Sylwia, wszystkie płyny Wojtek dostaje w kubeczku (niekapek mu nie pasował, a do butelki nie chcieliśmy przekonywać skoro nie był przyzwyczajony). Na kolację będzie chyba dostawał to samo, tzn. kaszkę na mleku bez popychania cycem. Najwyżej mu zwiększymy ilość kaszki. No i ilość mleka niecycowego.
A jak Wam radzą pediatrzy: ile mleka na dobę powinny wypijać maluchy?
Bo nasza pani doktor powiedziała, że powinno być 400 ml/dobę mleka i mlecznych produktów.
 
Ja tez podjęłam decyzję że do roku najpózniej kończymy..."pomógł" mi alergolog bo od połowy maja powinnam brac leki - stwierdził że nie powinnam karmić biorąc je. Co prawda pediatra Karolka stweirdził że mogę je brać karmiąc ale sam tez jest zdania że chłopak już duży i można karmienie kończyć. Zrezygnowaliśmy już całkiem z karmienia około 16 bo takie było, zostały 2 - rano i wieczorem. Z tym że ja bym chciała teraz zrezygnowac z wieczornego a poranne jeszcze na jakiś czas pozostawić - tak mi wygodniej i Karolek rano zaspany je chętnie i spokojnie, wieczorem- często szaleje przy cycku, kilkanaście razy odchodzi, wraca, wchodzi na mnie (karmię na leżaco) dlatego niedługo z tego karmienia rezygnuję (w sumie teraz sobie mówię że jak przeziębienie mu przejdzie - zobaczymy :)). Boję się czy laktacja się jeszcze na to poranne utrzyma przy jednym karmieniu- ale skoro u was dziewczyny się utrzymuje...Jak zrezygnowałam z dziennego karmienia to jeden dzień cycek bolał, twardy,nabrzmiały, na drugi dzień już ok
No i coraz mniejsze cycusie niestety są :(
Nasz pediatra nie mówi ile mleka w ml ale powiedział że dwa mleczne posiłki dziennie w tym wieku wystarczą - więc wg mnie to też około 400 ml
 
Baśka, ja też uczuleniowiec - właśnie zaczyna pylić brzoza. To już mój drugi sezon bez leków, bo w zeszłym roku byłam w ciąży. Jakoś da się na szczęście przeżyć.
 
No właśnie Mamoot ja w ciąży i zaraz po porodzie czułam się rewelacyjnie!!! podobno często tak ciąża działa, teraz niestety nie, przez alergię na kurz już dwa razy w ciągu 2 m-cy skończyłam na antybiotykach bo zapalenie zatok...no a jak już zacznie trawa kwitnąć to leki musowo muszą być niestety
 
reklama
a u nas Mati nie daje sie odstawic, ja tez do roku chcialbym skonczyc
Mati je po wieczornej kaszki z cyca, w nocy i czasem rano...
Najgorzej jest w nocy bo nie chce pic wdy, zaraz jest awantura i wyrzyca mi z reki butelke.

dziewczyny jak dajecie w nocy wode, na lezaca w lozeczku czy wyjmujecie maluchy z lozeczka i tak jak dawalyscie cyca u Was w lozku????
dzisiaj to chyba z 4 razy cyc jak nie wiecej bo nie pamietam nawet...
 
Do góry