reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pakujemy torbę do szpitala

reklama
Moja lista:
Pierwsza torba (na przyjście):

1. cienki szlafrok
2. grubszy szlafrok
3. 2, 3 koszule do karmienia
4. koszula do porodu, byle jaka, nie za długa nie za krótka
5. 2 staniki do karmienia
6. opakowanie wkładek laktacyjnych
7. 2, 3 opakowania wkładów poporodowych
8. klapki
9. kosmetyczka a w niej (pasta, szczoteczka, mydło, grzebień, ew. suszarka, papier toaletowy, chusteczki, płyn do higieny intymnej)
10. Tantum Rosa z irygatorem (lub butelką po wodzie z dziobkiem)
11. paczka pampersów new born
12. paczuszka chusteczek nawilżonych
13. woda mineralna niegazowana w pół litrowych buteleczkach z dzióbkiem
14. jakieś przekąski, suszone owoce, czekolada gorzka
15. ręczniki
16. dowód osobisty, karta ciąży, oryginał grupy krwi, RMUA
17. drobne na telewizor
18. nakładki silikonowe na brodawki
19. maść lub krem Bepanthen na brodawki
20. majtki siateczkowe
21. skarpetki
22. kubek i sztućce
23. telefon i ładowarka
24. laktator

To już poza torbą- mąż z dobrym nastawieniem, aparat fotograficzny ;-)

Druga torba (na wyjście):

1. ubranka dla dziecka
2. pieluszka tetrowa
3. ubrania dla mnie
 
Moja lista:
Pierwsza torba (na przyjście):

1. cienki szlafrok
2. grubszy szlafrok
3. 2, 3 koszule do karmienia
4. koszula do porodu, byle jaka, nie za długa nie za krótka
5. 2 staniki do karmienia
6. opakowanie wkładek laktacyjnych
7. 2, 3 opakowania wkładów poporodowych
8. klapki
9. kosmetyczka a w niej (pasta, szczoteczka, mydło, grzebień, ew. suszarka, papier toaletowy, chusteczki, płyn do higieny intymnej)
10. Tantum Rosa z irygatorem (lub butelką po wodzie z dziobkiem)
11. paczka pampersów new born
12. paczuszka chusteczek nawilżonych
13. woda mineralna niegazowana w pół litrowych buteleczkach z dzióbkiem
14. jakieś przekąski, suszone owoce, czekolada gorzka
15. ręczniki
16. dowód osobisty, karta ciąży, oryginał grupy krwi, RMUA
17. drobne na telewizor
18. nakładki silikonowe na brodawki
19. maść lub krem Bepanthen na brodawki
20. majtki siateczkowe
21. skarpetki
22. kubek i sztućce
23. telefon i ładowarka
24. laktator

To już poza torbą- mąż z dobrym nastawieniem, aparat fotograficzny ;-)

Druga torba (na wyjście):

1. ubranka dla dziecka
2. pieluszka tetrowa
3. ubrania dla mnie

ja zamiast dwóch szlafroków dałabym 2xklapki (do chodzenia i pod prysznic), ręczniki papierowe i chusteczki nawilżone do higieny intymnej zamiast papieru toaletowego. Reszte chyba spakuje tak samo;) chociaż zastanawiam się jeszcze czy trzeba dla dziecka ubranka, rożek/kocyk i kosmetyki - muszę podpytać koleżanek które mają to już za sobą w tym samym szpitalu. tylko czy ja to wszystko zmieszczę do jednej torby? :D
 
Ja biorę rzeczy z listy na pierwszej stronie,a do tego jeszcze ręczniki papierowe, tantum rosa i psikacz do tego, rzeczy dla M, paracetamol, espumisan i chyba jednak kupię białego jelenia w płynie do podmywania.
 
Ja ostatnio przy upałach przestawiłam sie na białego jelenia do podmywania i jestem mega zadowolona :-Di do szpitala tez juz takowe sobie zakupiłam.... dziewczyny mam pytanie jak mniej wiecej wychodzi rozmiarowka w tych majtkach siatkowych bo ja wielkodupna jestem:szok::-p i zastanawiam sie jak sie maja rozmiary tych gatek do normalnych rozmiarow tz czy np L wychodzi jak normalne L
 
Jasminum z przekąsek to chyba nie bardzo ta czekolada gorzka :) bo jak urodzisz i karmić to chyba czekolada to średni pomysł? :D też o tym myślałam i chyba wybiorę jakieś sucharki lub biszkopty

a co do białego jelenia już mam, tylko kurcze nie pomyślałam i mam z dozownikiem, przecież wszystko mi się ubrudzi i teraz kombinuję w co to przelać y było z zakrętką?

Fasolka gacie wieszke, ja nosze S/M i wzielam L i one są takie akurat, aż myślę czy nie małe? mam wielorazowe siatkowe coś na "S"... mmm
 
a ja próbowałam się spakować w 1 torbę sportową taką większą
i klops
same podkłady poporodowe, pampersy i koszule zajęły całą torbę
a gdzie reszta :szok:


będę przymierzać się do spakowania w walizkę na kółkach ;-)
 
reklama
Wzięłam się za pakowanie... ale tego dużo! Giga podpaski, pokłady,pampersy i ręczniki papierowe zajmują całą torbę...
Dla Małego wybrałam 3 kaftaniki zapinane na brzuszku, 3 pajace i jedne śpiochy, rampersa i łapki, skarpetusie,2 czapeczki. Jest też elegancki zestaw na wyjście ze szpitala :tak:
Muszę dokupić espumisan, laktator ( w końcu medela mini electric), staniki do karmienia i parę innych drobiazgów. Ważne,że dla Dziecia jest wszystko :)
 
Do góry