reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Płaska główka

Dołączył(a)
21 Maj 2022
Postów
2
Witam mamy. Moja 6 miesc córeczka ma płaska główkę z tyłu. Rodzinny lekarz mówił że wszystko się zrośnie i będzie dobrze. Staram się ją kłaść na boczki ale w nocy śpi na plecach. Czy u któraś mama miała taki problem ale ładnie się zaokrągliła? Czy szukać pomocy u lekarza? Bo nawet nie wiem do którego miesiąca się krztaltuje.
 
reklama
Możesz poszukać na olx używanej poduszki z dziurką i kłaść na to dziecko :)
Ale ogólnie główka się będzie ładnie zaokrąglać jak dziecko zacznie siadać, jak w ogóle zacznie się więcej ruszać, spać na brzuszku itp.
Możesz podpytać pediatry przy wizycie szczepiennej, albo położnej, albo pielęgniarki środowiskowej - dla spokoju :)
 
Mój syn miał okropnie płaski bok. Poduszka się nie sprawdziła, bo mając ok 3 msc już z niej dziad wychodził. Teraz ma 7 msc i ładnie się równa. Zaczął sam spać na brzuchu i pionizacja dużo robi. :) Nikt nie ma idealnej głowy :p
 
U mojego syna główka po urodzeniu była bardzo ładnego kształtu patrząc z profilu, potem od leżenia się spłaszczyła z tyłu, ale jak zaczęliśmy go więcej nosić i zaczął siedzieć to się ładnie wyrównało.
 
Mój syn miał okropnie płaski bok. Poduszka się nie sprawdziła, bo mając ok 3 msc już z niej dziad wychodził. Teraz ma 7 msc i ładnie się równa. Zaczął sam spać na brzuchu i pionizacja dużo robi. :) Nikt nie ma idealnej głowy :p
U nas to samo. Poduszka kupiona za prawie 300 zł, już pierwszej nocy z niej się zsunął 🙄 Miał niecałe 2 mce.
 
Do góry