reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ploteczki Opolanek i Opolszczanek

a moze parafina ktora zawarta jest w emolientach?
zatyka skóre ktora nie moze oddychac i stad takie wypryski czy sucha skórka, nie sądze by maslo shea uczulilo chociaz roznie to bywa...stawiałabym na parafine jednak
 
reklama
Ona-23 nie sądze żeby to była parafina. Ona bardzo rzadko uczula....

Aniaf24
Porównywaliśmy składy różnych emolientów ale mówie o kremach a nie płynów do kąpieli. wiec ten który uczulił michała miał w składzie tylko tą jedną różnice to masło shea (i farmaceuta nas ostrzegał ze dużo dzieci na to uczulonych) a nie było tego w tym drugim kremie po którym skórka robiła sie coraz ładniejsza sprawdza... Aha no i takie placki jak na buzi miał też na obu przedramionach
Chyba rzeczywiście spróbujemy pojsc do dr Zurek. Mam obawy ze tez nie bedą mogli znaleźc na co moje dzieci uczulone. Wszystkie mają skaze białkową - do tego samemu można dojsc. A Kasi dodatkowo wyszlo to z testów jak 3 latka miała. Wyszło jej jeszcze pierze i wełna. Michał jeszcze zadnych testów nie miał robionych. Poźniej poszukam zdjec jak jego buźka wyglądała 3 miesiące temu zanim odstawiliśmy mleko i cytrusy i wkleje
IMG_0073.jpgIMG_0078.jpgIMG_0079.jpgIMG_0080.jpgZobacz załącznik 364503Na górze sa zdjecia gdzie widać jakie miał czerwone suche łuszczace placki (ale juz w trakcie smarowania emolientami) na dole zdjecie z teraz smarowane tylko atoperalem i na diecie
W sumie na zdjeciach nie widać ze te placki są łuszczące... ale takie właśnie były i mały ciagle sie drapał
 
Ostatnia edycja:
Aga ja zaczełam smarować Wojtka maścią ze sterydem - raczkiw yglądają coraz lepiej i mam namiary na takie preparaty od kolezanki której synek ma podobne problemy do anszych dzieci. Mówi że są sprawdzone i odkąd raz zastosowala sterydy to już więcej do nich nie wrociła i te kremy + płyn do kąpieli załatwia sprawę.
Mam te namiary w pracy i w tym tyg chce je zamówić - jesli u nas będą skuteczne to dam ci troszkę - sprawdzisz u Zosi

mnie to tylko wnerwia że człowiek tyle kasy wydaje na te emolienty (bo kazdy wciska że sa pomocne) a w rezultacie guzik z tego :(


lecę robić obiad - dziś przyjezdzają do nas znajomi z krynicy :)
pa
 
Bry ;-)

anik - to ja tez prosze o namiary na te specyfiki...

chociaz u nas sprawdza sie najzwyklejszy alantan... teraz smaruje sterydem ale po 2 smarowankach jest juz lepiej i od dzis przechodze na smarowanie tylko wieczorem... w sumie gdyby nie slady po podarpaniu to nie wiedzialabym gdzie smarowac - na szyi sie nie zdazyla podrapac i juz sladu nie ma... inote nozki w strupkach :-(
no i wiem juz ze uczula ja brzoskwina itp czyli nekatynki i morele tysh :-(

dziewczyny - macie ochote na spotkanko? my sie chyba wywleczemy ok. 18:00 na dwor wiec dajcie znac do 17:00 czy jest opcja zeby do centrum przybyc (albo na Bolko) to sie konkretnie umowimy ;-) o ile kcecie...

dobra... spadam sie polozyc - zeby mi sie obiad ulezal i bylo miejsce na ciasto :-D

si ju
 
gdzies czytalam,ze czeste smarowanie sterydami moze odbarwic skore i w przyszlosci to nie wyglada dobrze. niewiem ile w tym prawdy.
ja bardzo sceptycznie podchodze do sterydow
 
ona...mozna sobie sceptycznie podchodzic i nie podawac sterydow albo czekac az sie dziecko udusi albo zadrapie do krwi...
obys takich dylematow nie miala............
 
Mialam Rubi oj mialam ale poki co udawalo mi się zastepowac sterydy innymi specyfikami naturalnymi i plamy znikaly..co prawda moje dziecko nie ma takich problemow skornych jak wasze ale tylko napisalam co wyczytalam odnosnie sterydow a plam jasnych w przyszlosci

Swoją droga..powiedzialas dokladnie to co powiedziala moja byla lekarka dr. Byrska. Naszczęscie jej juz tam nie ma a dr. Pogorzelski ratuje nas innymi preparatami

JESLI JEST KTOS ZAINTERESOWANY I CHCE SIĘ PODPISAC TO http://petycje.pl/7000
ODNOSNIE SZCZEPIEŃ I WOLNEGO WYBORU
NIE, NIE MAM ZAMIARU ZNOWU WSZCZYNAĆ AWANTURY POPROSTU MOZE KOGOS TO ZAINTERESUJE!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Widze że tu spory trwaja na temat stosowania sterydów....
Ona 23 wiesz jak Gosia nie ma alergii żadnych i AZT to tylko sie cieszyc należy ze nie musisz podejmować decyzji o smarowaniu dziecka...
Nam Michał jak miał oko lo4 miesiecy dostał Augmentin S w syropku i tak go uczulił że na całym ciele miał swędzącą wysypke. Przez dwa dni próbowaliśmy naturalnych sposobów a mały wył bo tak go swedziało... Nie obyło sie bez sterydów. Czasem po prostu nie ma innego wyjscia mimo iz my same nie jesteśmy z tego zadowolone...
 
reklama
Wiem Ewo, zdaje sobie sprawe z tego i wiem,ze napewno to nie jest przyjemne to co przechodzicie, sama borykalam się z alergią u Małgosi, poki co problemy znikneły nam i dostaje mm zamiast nutramigen, zastanawialam się tylko czy to prawda z tymi przebarwieniami w przyszlosci czy mit.

Mam nadzieje,ze wasze dzieciaczki wyjdą z tych problemow alergicznych, skórnych.
 
Do góry