reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ploteczki Opolanek i Opolszczanek

Witajcie, długo mnie tu nie było.. Czasem zaglądam, ale na podczytywaniu się kończy, wciąż czasu brak. Poza tym komputer mój ledwo zipie, strony się długo ładują, więc ograniczyłam czas spędzony przed monitorem. Ale może to i lepiej, więcej wychodzimy z domu :-) Byłyście już na tej siłowni na świeżym powietrzu, którą zrobili nad Odrą? Super jest!
 
reklama
Hej dziewczyny!

Mam nadzieję, że nie macie nic przeciwko temu, żebym się wtrąciła w wasze "ploteczki" po baaaardzo długiej przerwie.

Byłam wczoraj z chłopakami w teatrze na "Bullerbyn" (to miała być taka próba pokazania małemu na czym to wszystko polega) i polecam gorąco!

Pozdr.
 
a tu znowu pusto, pusto, pusto...
szkoda...
ale pewnie za jakiś czas ja też nie będę miała tyle czasu na klikanie po forum...
takie życie...

a ja dziś zobaczyłam swoją dzidzię - zauroczona jestem, jak każda matka - wciąż nie wiem, co urodzę (bo wiedzieć nie chcę); ciekawa jestem czy sie sprawdzi moje przeczucie, ale najważniejsze że się dzidzia zdrowo rozwija :-) i by zdrowa właśnie przyszła na ten świat
 
Witam Opolanki:)
A co u Was tak cicho??? Dawno sie nie odzywałam bo przewaznie siedzę na wątku Listpad 2011, ale podczytywałam co u Was słychać.
Kamea jak tam idzie szydełkowanie? miałam się pochwalić swoimi obrazami ale nie mogę znaleźć kabla do komputera żeby wstawić zdjęcia. Teraz zaczełam kolejny wyszywać bo trzeba czymś się zająć w oczekiwaniu na maluszka.
Ewuniaf głowa do góry następnym razem pójdzie lepiej z tym prawkiem, nie można się poddawać:)

Villandra Twoje pierniczki sa śliczne i wyglądają bardzo apetycznie, ja niestety nie posiadam zdolności kulinarnych i noszę się z zamiarem zakupienia już gotowych pierników na alegro:) Tam sprzedają od razu ze sznurkiem, gotowe do powieszenia na choince:)

Rubi a Ty gdzie się podziewasz? Dostałaś juz komputer w pracy? Cieszę się, że jesteś zadowolona z pracy bo to najważniejsze żeby iść z uśmiechem na twarzy do roboty:) A jak tam Twoje pociechy, Monia nadal rozrabia? Bo Jasiek to juz powazny chłopak.

Ja i Madzia737 spotkałysmy się na wątku Listopadowym i nawet miałyśmy zbliżony termin porodu, ale ja nadal chodzę w dwypaku a Madzia już tuli Swoją Majusię:) A umawiałyśmy się na spotkanie na porodówce:)

Ona_23 gratuluję zaręczyn i przeprowadzki, nieważne że kąt mały i ciasny ale własny:)
 
Patusia ja te pierniczki to głównie na jarmark świąteczny, który będzie w nd 27.11.11 w Starych Budkowicach - bedzie można nabyć moje dzieła, choć na choince ciężko będzie je zawiesić, bo one raczej w rozmiarze XL :-D.
Na marginesie, jakby ktoś miał ochotę, to serdecznie zapraszam (jeśli nie za daleko) :-)

14112011033.jpg14112011035.jpgZobacz załącznik 408433Zobacz załącznik 40843414112011031.jpg
 
Villandra8 ten jarmark w Budkowicach to kolejna edycja flohmarktu, czy raczej taki autentyczny bożonarodzeniowy? Byłam tam kiedyś na jarmarku i sam pomysł przypadł mi całkiem całkiem do gustu.
Widziałam kiedyś takie pierniki w wersji "dla dorosłych" - te duże serduszka obrócone "do góry nogami" i na jednym lukrowy stanik, a na drugim figi - :-D
 
ja byłam kiedyś w Niemczech na takim czymś, tam jest zawsze w każdą niedzielę adwentu- to dopiero jest magia świąt. 1,5 h chodziliśmy, była żywa stajenka, śpiewano kolędy a jak już zmarzliśmy to się rozgrzaliśmy grzanym winem i prażonymi kasztanami :-).
 
reklama
sylha Dębiniec, tak tak

Jarmark świąteczny odbywa się od pięciu lat (flohmarkt to nieco inna inicjatywa i kto inny jest za to odpowiedzialny).
Szczerze mówiąc nie wiem jak to będzie wyglądać w tym roku, bo normalnie o tej porze jest juz pełno plakatów i w ogóle głośno o imprezie, a w tym roku jakoś sie zebrać niektórzy nie mogą (mamy tu takie stowarzyszenie, w którym nie wszyscy ludzie wiedzą co to zarządzanie ;-)). W zeszłym roku ponoć niezłe afery robili (mnie akurat nie było) i stąd w tym taka opieszałość.

Pomysł wziął się od właścicielki kwiaciarni, więc na pewno będzie jej cały asortyment, zawsze można było kupic naturalny miód z pasieki, pierniczki do jedzenia (no, moje też są oczywiście jadalne, jak komuś nie szkoda :-D), różne ozdoby świąteczne np. tworzone przez przedszkolaków, dwa lata temu były ręcznie robione, a więc unikalne kartki świąteczne, gotowe paczki świąteczne lub mikołajowe - różności po prostu.
Zawsze był tez grzaniec (mam nadzieję, że i w tym roku go nie zabraknie, ale głowę mam jedną tylko, więc bym jej pod zastaw nie dała), gofry i jakiś program artystyczny: kolędy, tańce, muzyczka, pokaz tańca z ogniem albo fajerwerki na zakończenie, raz nawet udało sie ściągnąć Andreę z Niemiec.

Generalnie impreza jest dosyć lokalna i kameralna, ale staramy się żeby stała sie stałym elementem naszej miejscowej tradycji i przyciągała coraz większe grono zainteresowanych. Oczywiście podobne imprezy na zachodzie są bez porównania, ale i budżet jest nieporównywalny, choć klimat, moim zdaniem, u nas o tyle lepszy, że nie ma tej masówki.

Jak tylko dowiem się konkretów, to chetnie napiszę, na co można w tym roku liczyć z całą pewnością (poza ozdobami wszelkiej maści i moimi piernikami - idę właśnie lepić dachy w szopkach ;-)).

asqua ten pomysł dla dorosłych to niezła myśl (a mam też kilka innych) - może na przyszły rok? ;-)
 
Do góry