reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Początki ospy.

Może powiem jak to było u mnie za dzieciaka ;) najpierw gorączka i ogólne osłabienie, a dopiero na następny dzień pojawiały się pojedyncze krostki. Więc nie ma chyba reguły... Trzeba obserwować.
 
reklama
hej mój synek mial 1 rok i 4 miesiące,najpierw krostki zobaczyłam na plecach,potem we włosach ale nie gorączkował i ogólnie dobrze przeszedł,ale mój bratanek mial ospę i pewno od niego złapał ale dopiero po 3 tyg od spotkania ze Stasiem zachorował a widzial sie z nim jak jeszcze nie bylo diagnozy ,że Staś ma.ospe,podobno czym młodsze dziecko to lżej przechodzi. A skąd wiesz ze to moze byc ospa ? W jakim wieku dziecko? I czy miało moze kontakt z osoba chora?
 
sorki ,że jakoś chaotycznie napisałam,trzeba obserwować skore dziecka ,za uszami mogą sie pojawić krostki albo pod zgieciem kolanka , obserwacja najwazniejsza
 
U nas byly czeste kapiele w nadmagnian potasu bo akurat zachorowala w czerwcu. Do tego pianka PoxClin, ktora trzymalam w lodowce - sprawdzila sie super. Poniewaz córka byla alergikiem i przyjmowala Zyrtec to krosty praktycznie jej nie swedzialy i sie nie drapala. Pani dr na SOR chciala nam przepisac lek na alergię zapobiegajacy swedzeniu ale juz mielismy Zyrtec. Po ospie nie ma żadnych blizn a dosc mocno ją wysypalo. Link do: Ospa wietrzna- zakaźna choroba wirusowa | Dbam-o-zdrowie.pl
 
Ostatnia edycja:
U nas córka 3,5 lata, syn 1,5 jak przechodzili. Zaczęło się od lekkiego przeziębienia(katar kaszel, stan podgorączkowy) i paru krostek, po 2-3 dniach wysypało córkę całkiem, ale wszelkie inne objawy ustąpiły. Syn bez żadnych objawów oprócz krostek, tak jak u córki zaczęło się od 2-3szt a dopiero po 2 dniach wysypało go całego.
 
Do góry