reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

poduszka dla niemowlaka

Lusia1979

Początkująca w BB
Dołączył(a)
19 Lipiec 2006
Postów
18
Hej,
mam pytanie od kiedy maleństwo moze w łóżeczku spać na podusi??? Są jakieś przeciwwskazania odnosnie kręgosłupa????
 
reklama
Lusia moja śpi na poduszce od wyjścia ze szpitala .Poduszka jest cienka ma pod nią podłożony ręcznik żeby była troszkę wyżej.Na poduszce nie leży sama głowa ale i troche plecków.Także cała leży pod kątem,tak są przecież ułożone w szpitalu nie na płasko tylko pod kątem.
 
Podobno gdzieś ok 1 roku maluchy powinny spać bez poduszki. ja swoim kupiłam takie ortopedyczne dla niemowląt - są takie jakby trójkątne partrząc z boku.
 
A moja od początku na poduszce nie śpi i spać na razie nie będzie, bo wiem że to nie jest wskazane.;-) Poduszki używam tylko do wózka jak idziemy na spacer.
 
W sumie te poduchy do łóżeczka sa bardzo cienkie, ale widzę ze zdania sa podzielone. Kinga na razie śpi bez.......zobaczymy co dalej:)
 
Do roku dziecko nie powinno spać na poduszce , ja mam podniesiony materac w łóżeczku pod odpowiednim kątem i główka jest automatycznie wyżej .
 
Franek śpi bez poduchy a ta służy do.. podpierania go żeby w czasie snu lezał na boczku ( czasm go tak układam jak nie beknie).. skubaniutki od kiedy nauczył się przewracać na boki sam się przewraca albo na lecy albo na brzuch.. to mu podusią plecki przytrzymuję.. lepiej niech sie na brzuch obraca ;)
 
My mamy ta specjalna dla niemowlaków , ona ma kształt klinu i nie muszę juz z materacem kombinować, bo ma juz skos :) Bardzo polecam
 
reklama
W sumie tak sobie obserwowałam moje dziecko i doszłam do wniosku, ze mała i tak ma pupe wyżej niż głowke. bo ubrana jest w pampersa i pieluchę tetrową....nie wiem czy to dobrze że w takiej pozycji leży. We wtorek idziemy do ortopedy na badanie bioderek to musze go zapytac.
 
Do góry