reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pojedyncze Mamusie- Rozmowy Mam Jedynaków

Zyta wiesz, a ja chyba jestem trochę za. U nas na wsi nie ma przedszkola i dzieci idą dopiero do zerówki. A tak gdy idą jako pięciolatki, to mają chociaż zapewniony kontakt z rówieśnikami i rozrywkę.
Teraz w zerówce nie jest tak źle, program jest dostosowany do 5 latków, mało co się uczą, a jeśli to jest to nauka przez zabawę. Litery poznają dopiero w 1 klasie. Moja Angela idzie już tym nowym programem i dopiero w 1 klasie uczyli się czytać.
Marcysia u nas w zerówce zajęcia są od 8 do 12 więc nie jest tak źle. A i teraz w drugiej klasie najpóźniej kończą o 12:30.
 
reklama
Edysiek pisze:
a ja chyba jestem trochę za. U nas na wsi nie ma przedszkola i dzieci idą dopiero do zerówki. A tak gdy idą jako pięciolatki, to mają chociaż zapewniony kontakt z rówieśnikami i rozrywkę.
Edysiek wlasnie mnie przekonalas,masz racje,co do tego kontaktu z rowiesnikami...tez pochodze z malej wioski i wiecie co zaobserwowalam?duzo jest jedynakow,ale moze i to nie jest przyczyna,ale dzieci nie umia bawic sie w grupie...mowie tu o dzieciach do 5roku zycia,bo potem wiadomo ida do przedszkola...
Tylko szkoda mi tych dzieci malutkich,ktore musza wstawac tak rano,zeby na 8godz.isc do tej szkoly i tu system w Uk mi sie podoba
marcysia834 pisze:
no ale to w Polsce a w Uk czy zerówka czy szkoła średnia zajęcia są od 9 do 15
:tak::tak::tak:
 
i tu system w Uk mi sie podoba:tak::tak::tak:

czyli ten że każde bez względu na wiek ma na 9 do 15 ? tak?

Ja moja Oliwie coeziennie budze o 8 a wychodzimy o 8:35 do szkoly mamy jakies 5-6 min na piechotke 2 ulice dalej ...... a ja się ciesze bo od nowego roku przenosza mnie do Oliwii szkoły i tez będe miała bliżej do pracy :D
 
witam i sie dopisuje jako mama jedynaczki :-) moje dziecie ma 7 i pol roku do przedszkola zaczela chodzic w wieku ok 2.5 roku teraz chodzi do 3 klasy junior school (mieszkamy w UK). Musze poczytac ten watek o czym tu dyskutujecie drogie panie to moze cos poradze, albo sie czegos ciekawego dowiem;-) Pozdrawiam x
 
Iskierka witaj! Fajnie, że pojawiła się kolejna mamusia 7 latki :-)
Ja tak jak Ty jestem mamą jedynaczki z wyboru i myślę, że tak już zostanie.
Angela już w szkole, a ja delektuję się cichym i pustym domem.
Wczoraj mieliśmy zebranie w sprawie dekoracji kościoła na komunię i było aż 3 rodziców :wściekła/y: No i pan z kwiaciarni, jednak nie za bardzo nam się spodobały jego propozycje, szukamy dalej. Ciężko znaleźć coś teraz za rozsądną cenę, a nie może być drogo bo do komunii idzie 19 dzieci, więc nie ma dużo osób do podziału kosztów.
 
edysiek to twoja córa w maju już do komunii idzie??......... a ja byłam przekonana że to dopiero 9 latki idą ............ja moją Oliwię też chcę posłać ale pójdzie do angielskiego kościoła dlatego że nie ma rocznych przygotowań i dzieci idą bez stresu do komunii pełne radości uśmiechu a nie tak jak w Pl że czegoś zapomną i się stresują.......ale to dopiero chyba za parę latek..... bo moja Oliwia ma ADHD i trudno się z nią ogarnąć ze wszystkim....
 
Martusia, ale ona rocznikowo będzie miała 9 lat :tak: W grudniu skończy 8, a od nowego roku zacznie 9 rok życia.
U nas komunia jest w 2 klasie, a w niektórych parafiach jest w 3.
Na razie nie ma u nas szaleństwa z przygotowaniami, od czasu do czasu mają jakieś spotkanie. A dostali też liste tego co maja umieć i nie jest tak źle :tak:
Wiadomo, że muszą co niedzielę chodzić do kościoła i na różne nabożeństwa jak np, różaniec. No ale to chyba normalne, w końcu nie tylko dzieci 1 komunijne powinny chodzić do kościoła ;-)
 
reklama
czesc dziewczyny!!!alez u nas padalo wczoraj...dzisiaj jak narazie sloneczko wychodzi,ale to dopiero przedpoludnie wszystko moze sie zdarzyc,ogolnie powodzie sa we Wloszech...
Marcysia834 to w jakim wieku w Uk dzieci ida do pierwszej komunii?i nie musza sie przygotowywac na ten dzien???
Edysiek to twoja Angela z grudnia,ech jak to mowia dziecko ma rok do tylu,chociaz niekoniecznie;-)widoczne jest to przy malych dzieciach potem sie wyrownuje.Mam dwie kolezanki ktore jedna urodzila w styczniu a druga w grudniu,obydwie maja dziewczynki,jak ta ze stycznia juz fajnie wolala siku,a dosc wczesnie zaczela wolac to ta z grudnia wiadomo jeszcze nie wiedziala o co w tym chodzi:-p:tak::-)a to przeciez wszystko normalne,wiadomo jak jest chociazby roznica pol roku miedzy dziecmi a sa z innego roku tak ludzie za specjalnie nie biora tego pod uwage,dziwne...:-p
Wiecie co jestem zmeczona pytaniami o drugie dziecko...a powtarza sie to nagminnie,przy kazdym spotkaniu..."jak to jedynaczke bedziecie mieli?" mowia tez ze moglibysmy "wpasc" na to ja,ze "za duzo lat mam zebym wpadla" poprostu jest to pytanie meczace...ech nawet nie chce mi sie pisac na ten temat:-(
Milego dnia zycze!
 
Do góry