reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pomysł na czyli przepisy kulinarne Wrzesniowek:PP

jak ma byc najbliższa rodzinka to ja bym zrobiła klasyczną sałatkę jarzynową i kiełbaski na gorąco ... myśle że na kolacje bedzie w sam raz ;-)
 
reklama
Wszystko brzmi fajnie zobaczę co M.na to.Kupiłam ciasto francuskie myślałam żeby może z parówkami i ze szpinakiem zrobić.Do tego może jakaś sałatka ale tradycyjna odpada bo ja nie mogę za dużo gotowanych zakazanych w cukrzycy warzyw.Ta E-de w szklanym naczyniu brzmi fajnie z jajem brokułami i pomidorem.
Mika-Twoja zupkę to tak ekstra raz sobie zrobię
Plis jeszcze jakieś pomysły :-)
 
A te bruschiety czy jak to sie pisze... z pomidorem czosnkiem oliwa i bazylia, z mozarella i anszuła(tez nie wiem jak sie pisze) serek almette smietankowy i na to losos z koperkiem, abo po prostu grzanki z kielbasa i serem i ketchupem z piekarnika. Mysle dalej:))

Mozesz to tez polozyc na jakis krakersach...
 
Ostatnia edycja:
Jakis miekki twarozek zakladam ze jakies Philadelphia, Almette albo cos na tej zasadzie, wedzony losos i koperek i to jakims smietanowo koperkowym sosem zalane... mi bardzo smakowalo... no i sol pieprz do smaku, tylko uwazaj bo losos z reguly dosyc slony ejst
 
iryska- skoro masz chęć na łososia i masz ciasto francuskie to zrób łososia w cieście francuskim - ot po kłopocie, podaj do tego jakis lekki sosik koperkowy(np z jogurtem)albo tzatziki i jak pisała ede- jakis szybki mix sałat. Mozesz do sałat dodac pomidora ogórka, prażony słonecznik, rucolę i to z sosem jakims na bazie octu balsamicznego z oliwą i ziołami.
a jak nie to się zgadzam z Lori - klasyczna jarzynowa + kiełbasiane wyroby.
 
Ostatnia edycja:
iryska ja osobiście lubię ciasto francuskie, pokrojone w kwadraty, smaruję masłem. na to plasterek sera feta, plaster pomidora i bazylia (świeża najlepsza, ale jak nie masz to otarta też da radę), pyszności!
robię też szybką pyszną sałatkę z makaronu ryżowego (na dziale z makaronem, nie ryżem!), do tego wkrajam w kostce szynkę konserwową, ogórek świeży starty na tarce jarzynowej (obrany ze skórki), puszka kukurydzy. do tego saszetka sosu włoskiego knorra na sypko (nie rozrabiaj go, tylko wsyp prosto do sałątki) i łyżka majonezu. pyyycha! jest bardzo lekka i smaczna.
 
reklama
Tyle mi tu pyszności podpowiedziałyście że na pewno coś wybiorę.
Monia-makaron ryżowy odpada dla mnie ma milion węglowodanów więcej niż biały rozgotowany makaron-niestety.Jak robię teraz cokolwiek chińskiego to z makaronu razowego(mój M.nie lubi ryżu)
 
Do góry