reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Powrót do pracy?? Urlop wychowawczy??

reklama
a ja miałam wszystko pięknie poplanowane wracac do pracy miałam 1-go września i jak przyszło
co do czego to cały dom sie zbuntował .
Mąz posłuchał głosu durnych ciotek i nagle mu nie pasuje ze chce wrócić
teśćiu z teściówką powiedzieli ze nie zyczą sobie w domu obcej baby i wykluczone a dotego jak wróce to odcinają męzowi i Natalce dopływ gotówki i mamy zacząć płacic dokładac do rachónków.
nie wspominając ze nikt ze mną nie rozmawia i wszyscy sa obrazeni i chodzą i powtarzaja cyt"dziecko to nie zabawka ze jak ci sie znudziła to ją sobie zostawiasz i idziesz"

Jestem załamamna.Przyjdzie mi siedziec w domowym areszcie az Natalia bedzie miała rok.Chyba ze teraz
udam ze jest ok a za 2tyg wróce jeszcze raz do tematu.
Sama nie wiem co mam robic.
 
Heksa szczerze ci wspolczuje... naprawde nie wiem co ci doradzic... bo calkiem inaczej by bylo gdyby chociaz maz stanal po twojej stronie... jezeli to co zarobisz to wystarczy dla was to wracaj i olej tesciow i ciotki...
 
gosiek a będzie na ciebie czeka cmiejsce pracy?
Heksa - pomyśl o plusach tej sytacji - pobędziesz dłuzej z dzieckiem
 
tak bede dłuzej ale musze sie prosic o kazde 5 zł na coca cole bo swoich nie mam grosza. tylko jak pracuje.
AGUSIAAA ja zarobie ok 1500 i mąz podobnie to na trzy osoby plus rachunki w olbrzymim domu to bardzo
kiepsko gdy jeszcze opiekunka ci zje ok 400zł wiesz dlatego cała sytuacja jak dla mnie jest patowa :(
 
heksa naprawdę Ci współczuję... :( Chyba byłoby najlepiej gdybyście zamieszkali po prostu osobno, bo przecież ty się wykończysz przy nich psychicznie...
 
ze względu na męza ten numer nie przejdzie.
ale jak teściowa przestanie jeżdzić do Wiednia to mają sprzedac ten piep.. dom i wtedy bede walczyć o osobne mieszkanie.
takze musze miec nadzieje ze szybko przestanie tam jeżdzic.
 
reklama
głuszek - raczej tak - choć zawsze jest jakaś niepewność. Jak bym poszła na rok lub na 3 lata to na pewno ktoś inny by już zadomowił się na moim miejscu.

Przez ten roku bez kasy bym wytrzymała - mogłabym robić jakieś drobne zlecenia.

Co do opiekunki - w e Wrocku ceny są dużo wyższe - za pełen etat zapłaciłabym na pewno około 1000 zł -a więc nie pozostaje mi już tak dużo - trzeba doliczyć mleko ( 200 - 300 zł ) - szybko bym pokarm straciła z powodu stresującej pracy.
Normalnie nie wiem - decyzję muszę podjąć w tym tygodniu - bo jak bym chciała sobie wziąść te pół roku wychowawczego to uczciwi by było jak bym powiedział im to wcześniej - żeby sobie kogoś poszukali ( ten co mnie teraz zastępuje to nie chce dłużej - bo studiuje i będize mieć od pażdziernika ciężki semestr - ten miał lużny - więc nie musiał chodzić na zajęcia)
Co mnie martwi - albo będziemy zawozić rano MIrka mojej mamie - albo Romek będzie po nia jeździć. Jak my będziemy zawozic - to Mirek b ędzie się częsciej przeziębiać. Znowu - przez to całe zamieszanie trzeb abędzie wstawać o 5 rano. I to tz mnie przeraża - ja teraz ledwo wstaję ;)
Dziewczyny - doradźcie mi co mam zrobić ( będe bardzow dzięczna za wszystkie opinie - pozwoli mi to poszerzyć horyzonty w tej kwestii) ::) ::) ::) ::)

Heksa - też ci szczerze współczuję - taką decyzje to powinna podjąc tylko matka - inni n e powinni się wtryniać do jej życia. Jezli ci zależy na powrocie to powinnaś drążyć temat.

agusia - jak bym miała mamę w domu to bym się nie zastanawiała ani chwili - też bym wróciła..
 
Do góry