reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Powrót do pracy?? Urlop wychowawczy??

zgadzam się z abryz - dzieci wiedzą kto jest najważniejszy :tak:
Weronika jak wracam z pracy to rączki wyciąga i już mnie nie chce puścić - mimo że widać że z nianią się świetnie bawi
powinnam napisać "bawiła" - bo muszę szukać nowej niani :-( - moja na pół roku odchodzi - zabieg, rehabilitacja - więc właściwie odchodzi "na zawsze" a taka fajna była :no:
 
reklama
znalazłam nianię :-)
dzisiaj była pierwszy dzień 4 godzinki - jestem w domu, żeby mała się tak od razu nie przestraszyła - myślę, że będzie dobrze.... jak Weronika piszczy z radości w czasie zabawy to znaczy że jest ok :-) teraz już poszła, Mała drzemie już 1,5h... chyba się zmęczyła zabawą :-D
 
u mnie male zmziany w pracy.Opiekuje sie G.tylko 2,5 dnia i nawet sie ciesze,bo jestem z Natka wiecej i moze w koncu bede miala czas na swoje sprawy,a chce isc na prawko i zrobic sobie pare kurso,tylko musze Natalke z kims zostawic,aleb poczekam do przyszlego wrzesnia jak pojdzie do przedszkola;-)
 
Hej, obecnie jestem ma urlopie macierzynskim, ale 25.06 tego roku wygasła mi umowa o prace, co prawda macierzynski mam do 07.08.2008 a zatem do czasu trwania macierzynskiego umowa automatycznie zostala przedluzona. Pytanie co dalej? :cool: Czy pracodawca moze nie przyjac wniosku o urlop wychowawczy a tym samym nie przedluzyc mi umowy?:szok: Błagam odpiszcie!!!!!!!!!!!!!
progress.gif
 
No niestety urlop wychowawczy mozna dostac tylko do dnia w którym sie konczy umowa o prace wiec jesli dobrze cie zrozumiałam to niestety nie nalezy ci sie urlop wychowawczy. zmieni sie to w przypadku gdy pracodawca podpisze z Toba kolejną umowe(ale nie ma takiego obowiązku) i wtedy dopiero nalezec ci sie bedzie urlop ale tez do dnia konca umowy.
 
reklama
Powrót do pracy niestety nie jest łatwą sprawą. Z jednej strony ogromne przywiązanie do naszego maleństwa i przekonanie, że jesteśmy za niego w pełni odpowiedzialni. Ale gdzieś tam z drugiej strony odzywają się także nasze potrzeby i ogromnie potrzebujemy lekkiego oderwania od tej codziennej rutyny. I jak znaleźć złoty środek? ehhhhh nie jest to łatwa sprawa. Dlatego czasem potrzebujemy wsparcia z zewnątrz. Dla młodych mam, które stoją przed dylematem kariery zawodowej, a wychowaniem swojego maleństwa polecam metodę coachingu. W Polsce nie jest to jeszcze popularna metoda i często bardziej kojarzy się ze sportem albo bardzo drogą formą rozwojową menagerów wysokiego szczebla... a prawda jest taka, że coaching może pomóc także Tobie. Bardzo fajne wytłumaczenie na czym polega coaching kariery znajdzie na BE-MASTER. Czasem wystarczą dwie / trzy sesje, aby podjąć decyzję o kontynuowaniu/lub nie pracy zawodowej. Najważniejsze jest to, że decyzję podejmiesz w zgodzie ze sobą, a nie oczekiwaniami męża, teściowej, sąsiadki i wszystkich ważnych tego świata. Zostań szczęśliwą mamą. Zaplanuj swoją karierę zawodową i bądź szczęśliwa.
 
Do góry