reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Powrót do pracy?? Urlop wychowawczy??

bo ja pracuje na urlopie wychowawczym a jak sie okazało moja poprzednia szefowa potrzebuje ludzi do pracy i dowiedziała sie ze ja pracuje a nie u niej i wezwała do siebie i sprawe postawiła ze albo mnie zwalnia albo wracam do niej.
I musze wrócic bo inaczej strace płatny wychowawczy było nie bylo 500zl
 
reklama
A mieszkanie zmieniam po 15 czerwca
mam juz znalezione tylko jeszcze musza sie z niego inni wyprowadzic. Mieszkanie dwie ulice ode mnie godzie teraz jestem ale po remoncie i w lepszym stanie technicznym tylko z kuchnia bez pozostałych mebli
 
no i stalo sie klamka zapadla, wracam do roboty, Krysia 1 w tygodniu bedzie chodzic do przedszkola, wtedy jade na spotkanie z szefem, a tak bede pracowac w domu, juz jestem padnieta po liku dniach, nie wiem jak wyrobie, chyba bedzie musiala Myszka czesciej do przedszkola pojsc bo sie wykoncze
 
Ola_o, z płatnym wychowawczym jest tak:

Po skończeniu macierzyńskiego składacie wniosek w pracy o urlop wychowawczy,gdy pracodawca się zgodzi musi wystawić wam zaświadczenie na jaki okres przydzielił Wam urlop wychowawczy.Z takim zaświadczeniem udajecie się do MOPS-u który karze Wam przedstawić zaświadczenie z Urzędu Skarbowego o waszych zarobkach z roku poprzedniego czyli jeśli staracie się w 2006 to chcą wasz dochód z 2005 roku.Wtedy cały ten dochód MOPS dzieli na ilość osób w rodzinie,jeżeli przekracza on 504 zł na osobę trzeba napisać podannie aby dochód matki uzanali jako DOCHÓD UTRACONY bo tak jak piszecie tych pieniędzy już otrzymywać nie będziecie.Wtedy jest brana tylko pod uwagę kwota która zostala po odliczniu całorocznego dochodu matki.
 
no tak ale jak heksa wróci do pracy to raczej płatnego wychowawczaego nie będzie mieć? czy będzie? no bo w końcu wtedy jest w pracy, ale ja się nie znam.
 
reklama
Do góry