reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Robimy zakupy dla maluszka

Ja używam ich już teraz, zakładam na dzień, są prawie niewidoczne za to efekt moim zdaniem jest b.dobry, póżniej będę z nich korzystała między karmieniem, zamiast wkładek laktacyjnych (sutek ie będzie dotykał materiału i będzie suchy), natomiast do karmienia i tak mam zamiar kupić nakładki.
 
reklama
Mam cos co bardzo przyda sie dla mam ktore maja foteliki maxi-cosi
baza do samochodu - cena podlega negocjacji :)
MamaSprzeda.pl - Baza EasyBase do zapinania PASAMI firmy maxi-cosi - do fotelików CabrioFix itp
pokrowiec frote do fotelika idealny na lato :)
MamaSprzeda.pl - Pokrowiec frote na fotelik Maxi-Cosi Cabriofix kolor szary idealny na lato !!!!


polecam tez rzeczy dla maluszkow z mojej kolekcji
MamaSprzeda.pl


a teraz cos dla mam ktore chca nosic swoje maluszki
chusty pasiaste - tanie i bardzo dobre!!!
MamaSprzeda.pl - Chusta tkana do noszenia dzieci Little Frog Brązowy Pirop
i cos bardziej eleganckiego i wyszukanego
MamaSprzeda.pl - Chusta tkana do noszenia dzieci Yaro Vesna black dł 4,6m 100% bawełny
http://mamasprzeda.pl/oferta/7,nosi...szenia-dzieci-didymos-indio-natur-z-lnem.html
 
myszkajoasia mój też był bardzo brzuszkowy, mógł naprawdę całymi dniami na brzuchu leżeć, nawe w gondoli latem na brzuchu jeździł, ale właśnie i na macie na brzuchu uwielbiał leżeć, kręciłs ie, ciągał za te zabawki, gapił się :tak:
 
Monisia, a czym się różnią kapturki od nakładek? Czy ktoreś z nich można nosić teraz, tak treningowo, żeby przygotować brodawki do karmienia? Bo niestety obawiam się, że mogę mieć problem z karmieniem przez zbyt płaskie brodawki.

Dziewczyny matę używałyście od początku czy dopiero jak maluszek był większy?

Używała któraś z Was kojca? Moja mama twierdzi, że to super rzecz, a ja sama nie wiem...
 
Witam wszystkie przyszłe i obecne mamy.
Może znajdą się chętne osoby które urządzają właśnie pokoje dla swoich pociech.
Polecam tiulowe pompony :-) 5228-lila_szary-mieta.jpg
 

Załączniki

  • 5228-lila_szary-mieta.jpg
    5228-lila_szary-mieta.jpg
    36,5 KB · Wyświetleń: 37
Monisia dzięki za info o nakładkach. Chyba sobie takie sprawie bo niezbyt drogie są a może pomogą.
Ja mam nakładki silikonowe z aventu ale one są tylko do karmienia a z wkładek laktacyjnych to polecam wielorazowe z aventu. U mnie sprawdziły się rewelacyjnie, tylko była wtedy zima i mogłam sobie je przeprać w szarym mydle i na kaloryfer i po godzince były wyprane. W komplecie jest 6 szt.

Mamuśka do Olgi mam ten bambusowu ręcznik nawet nie wiem jakie wymiary i drugi taki zwykły jak do dorosłego. Jak wypiorę na pewno dam znać ale znając firmę motherhood nie spodziewam się aby coś się z nim stało
Pisałaś kiedyś, że Antosiowi skarpetki spadają? czy coś źle doczytałam? jak spadają to polecam fajne paputki (wpisz na allegro paputki, albo paputki skórzane). My używamy od roku, po domu i jak gdzieś idziemy. Są rewelacyjne. Właśnie czekam na nową dostawę ale już rozmiar 2-3 lata:)
 
My mielismy mate FP rainfrost i mlody raczej nie byl zainteresowany. Teraz raczej nie kupię.

Czoperka mata to dla takiego maluszka który ma juz niepamiętam dokladnie, ale ze 3 miesiące mniej więcej..
Ja mam kojec. Ale to głównie dlatego ze mamy dom piętrowy i po zejsciu na dół trzeba było gdzies dziecko wsadzić. Ale to tez kupiliśmy jak miał jakieś pol roczku.

Ja nakładek do karmienia nie kupuje. Alan nie chciał przez nie jesc. Zresztą ładnie doił cycka od samego początku. Mam niezłe doswiadczenie w karmieniu piersią zresztę, chyba ze cos by w trakcie wyszło to sie dokupi. No bo początki ciężkie były, pamiętam...
Tak profilaktycznie kupię tylko jedną butelkę dr browns.
 
Czoperka kapturki i nakładki na sutki używa się do karmienia dziecka a muszle laktacyjne można używać już w ciąży żeby "wytrenować sutki".
To śą takie kółka z dziurką w środku na sutek, tak jak pisałam chodzę w nich na co dzień, w biustonoszu i pod bluzką ich prawie nie widać.

Ciasteczko też korzystałam z wielorazowych wkładek ale niestety w moim przypadku sutki były nieco zmasakrowane i słabo się goiły, jeśli dodać do tego kremy na nich to jak to wszystko się przykleiło do tej wkładki to normalnie musiałam je namaczać żeby odeszło. Ale jak dzidziuś ładnie ciągnie to jak najbardziej polecam te wielorazowe.
 
Chyba zabieram się za wyprawkę szpitalną dla siebie. Napiszę Wam w co planuję się zaopatrzyć i oczywiście proszę (zwłaszcza doświadczone mamusie) o porady co jest zbędne, a co trzeba jeszcze dokupić :)

1. Koszula do rodzenia (myślę o za dużym T-shircie, którego mi nie szkoda).
2. Koszula do chodzenia po szpitalu (i do karmienia) - może ze dwie na wszelki wypadek?
3. Szlafrok, raczej w ciemnym kolorze.
4. Majtki siateczkowe.
5. Wkłady poporodowe.
6. Wkładki laktacyjne.
7. Kapturki (mogę mieć problem z karmieniem)
8. Oczywiście przybory kosmetyczne, ręczniki, o których nie będę się rozpisywać.

Z internetowych porad wyczytałam jeszcze:

9. Butelka ze spryskiwaczem a w środku rozpuszczona Tantum Rosa, żeby się podmywać po toalecie.
10. Ręczniki papierowe / papier toaletowy.
11. Olejek do masażu.
 
reklama
Ciasteczko tak, to ja pisałam :) i własnie jakiś czas temu zamówiłam mu bobuxa
soft sole - BOBUX ale dzięki za namiar na paputki! Natępnym razem je zamówię, bo wyglądają tak samo, a dwa razy tańsze!
 
Do góry