reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Roczek : przygotownia i pomysły

My jeszcze nie myśleliśmy nad organizacją imprezy. Jedyne co mi przychodzi do głowy to zaprosić najbliższą rodzinę, torcik, balony.
Swoją drogą założyłam nowy wątek, gdzie można składać życzenia naszym słodkim maleństwom.
 
reklama
My mamy roczek 23-09,a wyprawiamy 19-09,dla najblizszej rodzinki...w domu ok.24 osob!!! Bedzie torcik,ciasto,baloniki,lody i kolacja.Jezeli macie jakies fajne przepisy na cos do przekaszenia to ja poprosze (salatki,przystawki itp.).Dzieki wlk.
 
My robimy 18.09 i bedzie z nami 17 osób (tylko najblizsza rodzina) - chyba u nas w mieszkaniu, bo bedziemy po urlopie, więc wielkich nawisów finansowych nie będzie, a tam gdzie robilismy chrzest, taka "impreza" kosztowałaby koło 3 tysięcy, więc raczej ten nasz dom ;-) Plan mam taki, żeby podac tylko rzeczy, które Staś mógłby zjeść (w końcu to Jego impreza!), ale zobaczymy co z tego wyjdzie - dalej nie znalazłam żadnego fajnego przepisu na tort dla niemowlako-roczniaka :-) Ale wycinacze do herbatników juz mam :-)
Co do prezentów (tych o których wiem), to bedzie: ogrodowa huśtawka, kocyk+kurteczka+zabawki do kąpieli, my kupilismy taką pościel TOY STORY BUZZ Pościel do łóżeczka + wkład (1159139113) - Aukcje internetowe Allegro poza tym dużego prosiaczka z disney'a (koło 50cm) i dalismy jako przedwczesny prezent ;-) Wiem, że inne plany prezentowe to był konik na biegunach i rowerek, ale ... juz mamy ;-) Jestem w tej komfortowej sytuacji, ze wzsystkie plany prezentów sa mi zgłaszane (żebym oceniła, czy prezent dobry), poniewaz panuje opinia, ze Staś juz ma wszystko ;-)
 
u nas roczek będzie też okazją do spotkania z dziadkami i chrzestnymi - 13 os razem z dzieciaczkami wiec spokojnie zrobię go w domku. Zamierzam zrobić "podwieczorek i kolację" jako że bartek urodzony wieczorem (nie mam zamiaru gotować obiadu na tyle osób).Będzie wiec torcik, ciasto, sałatki, może mięsko pieczone jakies i tyle, i tak nikt nie zje tyle co naszykuje się:)
z prezentów to chrzestny kupuje jeździk, a reszty prezentów nie znamy:)
 
no dobra, piszecie o tym gdzie co i jak super, a jak chcecie zorganizować czas maluchom, jakie atrakcje ? (bom ciekawa, jeśli nie roczek to może później coś się zrobi :-) )
 
My lecimy na roczek do Polski, robimy u siostry, bo ma duży dom,, a my tylko małe mieszkanko.
Jeśli pogoda dopisze to będzie grill na świeżym powietrzu, jeśli nie to w domku, przy kominku będziemy imprezować. Tort i ciasta zamawiam u kucharki, bo nie bardzo mamy czas, gdyż lecimy na tydzień, a masa spraw na głowie( ja się źle czuję i muszę się przebadać wszerz i wzdłuż) no i ząb 8-mka do rwania, ale nie mam wyboru, bo nasz kolejny lot dopiero na wiosnę.
Jako takich zabaw nie przewidujemy, po prostu Zuzia będzie się bawiła ze starszym kuzynostwem pod opieką najstarszej siostrzenicy 17-letniej.
Co do menu-to normalne będzie-sałatka warzywna, surówka z sosem czosnkowym i fetą, ryż z kawałkami kurczaka w sosie słodko-kwaśnym, udka z kurczaka pieczone w folii, pomidorki z fetą, bigos, jajka w majonezie, łosoś zapiekany w warzywach i śmietanie albo pałki z kurczaka w ryżu(pomyślę), potem zamówimy pizzę dla dzieci. będzie nas ok 25 osób razem z dziećmi
 
phoenix my też będziemy bawić się 18.09. będziemy robić w domciu. Będą balony, czapeczki oczywiście jakieś standardowe przekąski wieczorkiem podam cos ciepłego jakiś bigos czy coś. I podpisuję sie pod prośbą Doody o przepisy na cos smacznego :D Tylko najbardziej to ja myślę nad prezentem dla Igiego hmmm On wszystko ma:confused:
 
Pochwalę się nieskromnie torcikiem na jutrzejszy roczek, ale tak mi się podoba- hi hi dla miłośniczki Rybki MINI MINI
 

Załączniki

  • minimini1.jpg
    minimini1.jpg
    31,7 KB · Wyświetleń: 105
reklama
Do góry