reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozszerzanie diety maluszków

U nas ostatnio jest tak:
7 - cyc
10-cyc
12-cyc (od dzisiaj zupka + cyc)
15-cyc
17-cyc
19-mm (120) + kaszka manna
24.30 - mm (robię 120, ale wypija około 90-100)
3- cyc
5-cyc

Czyli wprowadzenie mm znowu g.no dało bo i tak się budzi w nocy :sorry:
 
reklama
Klusia przede wszystkim to pół słoiczka to zdecydowanie za mało jak na cały posiłek więc powinnaś według mnie dokarmić piersią :tak: drzemki 3x po 35 minut są ok jak dla mnie :tak: gluten wprowadzaj koniecznie bo za chwilę będzie za późno :tak: strasznie duża ta porcja mleka wieczorna :szok: a czy próbowałaś przy nocnych pobudkach podać wodę?
Ona więcej nie zje niż pół, zaczyna wypinać język, wypluwać i się śmiać. Pół zjada po 2-3h od ostatniego cyca, a jak dawałam po 1h to ledwo 3 łyżeczki wcisnęłam.. A porcja mleka taka jak na tabeli z opakowania. Od kiedy dokarmiam na bolący brzuszek Hippem tak już się przyzwyczaiła do niego, i wciąga w 5 min taką butlę. Nie próbowałam w nocy wody...

Aylin Iwon Rzeczywiście nie wygląda to źle w takim razie. ;-) Może spojrzałam na któreś z Was butelkowe, może mniej się budzą?...
W każdym razie jestem mega zmęczona i szukam sposobu, by lepiej się wysypiać
 
Ostatnia edycja:
Dziś udało mi się zatykać ją smokiem, nie obudziła się wyjątkowo koło północy, dopiero raz nad ranem(oczywiście nie wiem o której) dostała cyca. Dzięki dziewczyny, ja dawałam cycka, bo tak mi było łatwo, kiedy jestem nieprzytomna w nocy, ale w sumie smoka też nie trudno. Dziś jestem nawet troszkę wyspana;-)
 
A ja dzisiaj podałam mm z kaszką manną o 23.30 i nocka zdecydowanie lepsza, niż jak podaję o 19. Więc zostanę na razie przy tym czasie.

No i cieszę się, bo młody nie ma uczulenia na gluten :)
 
boze jak ja wam zazdroszczę. MOja po kilka pobudek z nocy. Dziś 3 (licze od północy do rana) i to jest sukces.
Ale spróbuje dać kasze o 23. Zobaczymy - moze pomoze
 
Aylin, daj jej kaszę o 23.30, a jak się obudzi wczesniej niż o 3, to podaj wodę. Bo głodna raczej nie jest.
 
Klusia chodziło mi o to że jak nie zjada całego słoiczka to ja bym piersią dokarmiła bo to taki mały posiłek a w nocy z tą wodą to podobnie jak ze smoczkiem bo maluszki czasem po prostu przyzwyczajają się do ssania piersi a jak zobaczą że jej nie dostają w nocy to już im się nie opłaca robić pobudki, takie sprytne bestie ;-)
Iwon super że nocki lepsze :tak:
Aylin próbuj z tą kaszką lub kleikiem tylko nie zrażaj się po pierwszym razie bo może nie od razu zadziałać jak maluszek przyzwyczajony do pobudek

u nas ostatnio jest tak
7-8 pierś
11-12 moje mleko z butelki 190 ml
12:30-13:30 owoce pół słoiczka lub sok 100 ml
14:30-15:30 zupka cały słoiczek plus około 50 ml wody do picia
17-17:30 jakieś 60 ml kaszki glutenowej plus pierś
19-19:30 pierś
czasem nie ma karmienia piersią koło 17 jak nam się coś poprzesuwa :sorry2:
 
dziewczyny widze ze dajecie surowe owoce? czy jakos je najpierw przygotowujecie zanim wkladacie do tej siateczki? i to sa takie zwykle jablka czy jakies eko kupujecie? ja bym mu dala chetnie jablko czy banana ale sie boje

co do pobudek nocnych, ja karmie butelka ale wyeliminowalam nocne w ten sposob: czestsze posilki po poludniu, i najpierw bylo 7-11-15-19-23, z czego o 23 bylo z kleikiem, a pozniej zaczelam coraz bardzies sciesniac te posilki w dzien zeby ten z 23 przesunac na 19 :-) no i teraz je 7-11-14-17-19. czasem nie dziala, i budzi sie w nocy o 3, ale zakladam ze dostal swoje piec porcji wiec podaje mu ciepla wode z odrobina herbatki bo czystej nie chce, i koniecznie przez smoczek 1 zeby sie nameczyl przy piciu :-D w polowie butelki mi zjezdza :-D
 
reklama
ja też się boję surowe owoce dawać
u mnie karmienie mm wygląda tak
6 - mm
10 - mm
13-13,30 - zupka (czasami jeszcze trochę owocków)
16 - mm
między 17,30 a 18 owoc jak nie dostała przy obiadku
19,30 - mm z kleikiem
 
Do góry