reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ruchy i kopniaczki naszych maluchów

Ja znowu poczułam to samo uczucie co wczoraj takie przyjemne łaskotanie w macicy. Jejku jakie to cudowne, po pierwszym USG człowiek zdaje sobie sprawę że coś tam jest ale tak naprawdę wchodzi to do świadomości mamy dopiero jak poczuje że się rusza i wtedy to już jest takie bardzo rzeczywiste:-)
 
reklama
Mi się wydaję, że też czasami czuję już maluszka, a przekonałam się po środowej wizycie zwracając uwagę ,w którym miejscu lekarka przykladała głowicę od usg do brzuszka, no i się nie myliłam, bo maluszek jest po lewej stronie mojego brzuszka i właśnie w tym samym miejscu czuję takie dziwne napinanie, wypchanie. W poprzednich ciążach takiego czegoś nie czuła, tylko dopiero w 16 tc wyraźne muśnięcia od środka.
 
u mnie tak samo po lewej stronie jest, bo jak przykladal doktorek usg to wlasnie tak z lewej strony i jak cos tak czuje to wlasnie delikatnie z lewej i czasem jak leze na plecach to wzgorek brzucha tak lekko na lewa strone jest ;) ale to wszystko jest fajne
 
Fajnie się czyta :-):-):-) Szkoda tylko, że to jest bardzo mało prawdopodobne, żeby aż tyle dziewczyn tak szybko czuło pierwsze ruchy. Jeszcze te w 16 tc i Poziomki - możliwe...
A już z całą pewnością nie można zobaczyć jak maluch się rusza przez skórę. Proponuję powiedzieć ginowi o ruchach i zobaczyć jego reakcję :-D:-) Bo to przecież trzeba lekarzowi zgłosić...

To co z całą pewnością możemy teraz wszystkie odebrać to bicie serca maluszka przez domowy doppler :-)

Przypomina mi to trochę nakręcanie się w poszukiwaniu objawów ciąży, bardzo kobiece zachowanie :-D:-p
 
hope ja torchę nie zrozumiąłam twojego posta:zawstydzona/y:
piszesz że nie jest możliwe tak wczesne wyczucie kopniaczków??
i czemu lekarzowi trzeba zgłosić??

ja ruchów nadal nie czuję a tym bardziej nie widzę jak kopie.. przecież to za małe jest jeszcze żeby tak było widac ruchy....:blink:

ja czułam raz takie wypuklenie ale jakby całej dzidzi tak ze całą dłonią mogłam taki wzgórek wyczuć jakby cała dzidzia się naprężyła
ale nie że nóżki czy rączki- mały punkcik;-)


przez domowy doppler można już usłyszeć serduszko:tak: ja słuchałam sama z jakieś 2 tyg temu i normalnie było słychać musiałam jedynie mocniej docisnąć doppler do brzuszka:tak:

 
Hope nikt chyba nie mówi że widzi ruchy przez skórę, i o kopniakach na takim wczesnym etapie to można pomarzyć, ale delikatne bulgotanie czy tak jak ja odczuwam łaskotanie to normalne. Lekarz jak mi opowiadał o ciąży to powiedział że szczupłe kobiety mogą poczuć delikatne ruchy wcześniej.
 
Hope nikt chyba nie mówi że widzi ruchy przez skórę, i o kopniakach na takim wczesnym etapie to można pomarzyć, ale delikatne bulgotanie czy tak jak ja odczuwam łaskotanie to normalne. Lekarz jak mi opowiadał o ciąży to powiedział że szczupłe kobiety mogą poczuć delikatne ruchy wcześniej.

właśnie to samo mam na myśli...
to moja 2 ciąża i jakbym poczuła wcześniej ruchy maleństwa to byłabym pewna że to to.... :tak:
nawet gdyby to był 12 tc... ale nie czuję jeszcze:sorry2:

a te co coś już czuja pisza o tym:-)i nie wiem co w tym dziwnego ??
 
A ja nic nie czuję :no: Nawet pewność dzisiaj zyskałam, że dla mnie za wcześnie, przy usg jak maluch brykał i przeciągał się, lekarz dociskał głowicę a u mnie odczuć zero. Ale co tam, tygodnie mijają jak szalone i ani się obejrzę i ... moja wątroba zacznie błagać o litość :szok:

acha - lekarzowi należy zgłosić, że się czuje ruchy, bo to się wpisuje (tzn tydzień ciąży) do karty ciąży (zależy jaki druczek) albo ogólnie do karty. To ważne, bo potem należy meldować, że ruchy wg naszych odczuć są w zwyczajnej ilości (tzn oby nie mniej). Ja jak miałam zagrożenie w pierwszej ciąży, że przepływy w pępowinie osłabną poniżej normy, kazali mi spisywać na specjalnej karcie ilość ruchów o wybranych porach. Warto więc dla samych siebie prowadzić taką "ewidencję" kiedy ruchy będą już dobrze wyczuwalne i gdyby (oby nie) ich ilość zmalała to sygnał, że być może z maluchem coś nie tak. U mnie właśnie po ilości ruchów oceniałam czy maluch ma tlen poprostu, bo ktg co 3 dni było i gdyby coś z tymi przepływami spadło to tylko ja bym zauważyła właśnie po ilości ruchów (chociaż ryzyko było małe ale jednak-inaczej bym w szpitalu była) I jeśli nie czujemy ruchów po bodajże 22 tygodniu to też należy zgłosić lekarzowi.
 
Ostatnia edycja:
A Ja cos czuje ale niewiem czy to to. Chcialabym ale chyba musze poczekac jeszcze bo ja czuje cos jakby jakas pileczka odbila sie raz a za chwile drugi raz ale na wysokosci pepka i trochu nizej drugi raz to chyba za wysoko co dziewczyny? Boje sie ze nie rozpoznam tych prawdziwych ruchow...
 
reklama
JA wczoraj wieczorem siedziałam z moim przed tv i w którymś momencie poczułam takie delikatne puknięcie parę cm pod pępkiem tak bardziej w głębi brzucha,potem na tej samej wysokości ale już bardziej z prawej strony,a za chwilę znowu na środku. Wydaję mi się,że to może być moja dzidzia,bo takiego czegoś jeszcze nigdy nie czułam więc to raczej nie gazy.
 
Do góry