reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rzadkie i oryginalne imiona dla dzieci!

na tejże stronce znalazłam opis imienia mojego Lewka:tak::-)

LEW
Opis:
polski odpowiednik grecko-łacińskiego imienia Leo albo Leon („lew”).

Charakterystyka:silny fizycznie oraz odważny aż do granicy brawury. Nie boi się nowych wyzwań i chętnie próbuje sportów ekstremalnych. W domu ucieka od codziennych obowiązków, tłumacząc się nawałem pracy zawodowej.

Zdrobnienia:Lewko, Lewik, Lulek

Imieniny:19.05

Patroni i święta:ewentualnie św. Leon

Szczęśliwa liczba:4

Szczęśliwy kolor:czerwony

Szczęśliwy kamień:rubin
 
reklama
Mata-kow - mój mąż też Hubert i zawsze wydawało mi się, że to takie dośc normalne imię. Co do rzadkich; nasz pierwszy syn ma na imię Kajetan, tak jak jego pra, pra dziadek. Imię stare, ale nie często spotykane.
Nasz drugi syn, który jest z nami zaledwie dwa miesiące to Sasha. W języku rosyjskim to zdrobnienie od greckiego imienia Alexander, bardzo popularne we Francji zarówno męskie jak i żeńskie. Ja mówiędo młodego Sashimi, mój mąż, pieszczotliwie; "ruski".

Z tym naszym Sashką było trochę zamieszania, bo lekarze na USG widzieli dziewczynkę, więc mieliśmy wybrane imię dla dziewczynki i pojechaliśmy rodzić Leah, a tu niespodzianka:))
 
anaklim wielkie dzięki:-)
mój mąż też Hubert:tak: a Sasha, Sashka - świetne imię!!!!!!
 
Ostatnia edycja:
Katarzyna Figura ma dwie córeczki o i mieniach: Koko i Kaszmir.
Uważam te imiona za słodkie :tak: i chyba bardziej "wyszukane" niż "rzadkie".

Myślę że w przypadku akurat tej rodziny to wszystko jest ok, bo z tego co wiem mąż pani Kasi jest Amerykaninem i pewnie dziewczynki noszą jakieś zagraniczne nazwisko.
Bo, np Kaszmir Kopytko nie brzmiałoby już dobrze ( z całym szacunkiem dla tego nazwiska, proszę mi wybaczyć).:-)
 
Lolka777 Mój pies ma na imie Max :-p do liceum chodziłam też z Maksem a w całosci miał na ime Maksymilian, ale przedstawiał się Max i tyle.
Na sąsiedniej ulicy mieszka tez mała Ineska (Ines), koleżanka ma Ksawiera ale przez K. Słyszałam też o Izaurze ale prawde mówiąc myslałam że sie przesłyszałam :-p
 
Syneczki2 mój piesek też jest Max:tak:

Lolka777 Miałam kiedyś imię wybrane dla synka Hubert dla córeczki Eliza, lecz czas to zweryfikował. Obchodzę za to razem z Hubertem imieniny:-)
 
Kajko - czyli jesteś Sylwia, tak???

Z tymi nazwiskami to tak już jest, jak pisałam dzisiaj posta to sobie uświadomiłam, że Wiśniewski porobił dzieciom...:(((

A ze zdrobnieniami też jest różnie. My mówimy na Kajetana - Kaj, Kajko, Kajoszek, ale też "Szuja", a na Sashę - Sashula, Sash, Sashimi albo "Paproszek".
 
anaklim zgadza się , twój mąż też Hubert, więc dobrze odgadłaś:tak::-)

My wołamy na córeczką Kajko, a na synka Leonek, Leonsjo, Leonidas- tak żartobliwie. Albo Jackass, bo to jest dokładnie to co pisała Lolka777 o imieniu Leon
".....odważny aż do granicy brawury.":szok: U nas ten opis imienia zgadza się w 100%.

A imię Sasha bardzo mi się podoba, ech chciałoby się mieć całe przedszkole dzieci, kiedy się tak o tym mówi;-).
 
reklama
My mamy córeczkę Liwię ,ma 2,5 roku .... zdrobnienia Liwusia, Liwcia, Liwek, ona sama mówi na siebie że jest Lusią ale to chyba wpływ bajki bo ma 1000 pomysłów.... teraz będzie synuś .. Tobiasz.... zdrobniale Tobi, Tobek ...:-)
 
Do góry