reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rzadkie i oryginalne imiona dla dzieci!

reklama
nina2201 nasz starszy synek też jest Oliwierek też chcieliśmy miec pisownie przez "v", ale pan w urzędzie za nic w świecie nie chciał o tym słyszeć. :no::wściekła/y: Wiec nie chcąc rezygnować z tego imienia zgodziliśmy się na "w". W zasadzie w wymowie nie ma różnicy więc niech mu bedzie :-p
isabela Mia jest śliczne :-) z wymienionych to mój tym :tak:

 
syneczki2 my tez myslelismy, że bedzie problem w urzedzie ale ku naszemu zdziwieniu pani w urzędzie bez problemu sie na to zgodziła. Myślę, że jest to nie w porzadku urzędnicy w jednym miescie moga tak zarejestrować dziecko a winnym nie, trochę to niesprawiedliwe.:no:
 
witam Was ciepło

Mój Synek urodzony w kwietniu 2008 ma na imię Jeremiasz, imię mało spotykane i każdy pyta o zdrobnienie:) Jeremi po prostu:):-D
 
Juz wiem, ze bedzie dziewczyna, ale chce Wam napisac jakie mialam typy imion dla chlopca:

Ivo
Theo
Kaj
Neel

(Theo i Neel czytane z ang Deo i Nil)
ale do zadnego z nich nie bylam przekonana, dlatego urodze dziewczynke :)
 
Mnie imię Lola kojarzy się głównie z ukochanej angielskiej bajki mojej córeczki
"Charlie i Lola" i mojej z resztą też oraz z niemieckiego filmu "Biegnij Lola, biegnij"- fajny film, mój klimat.

Ale pogrzebałam w necie i imię Lola to pieszczotliwy skrót od hiszpańskiego imienia Dolores lub Carola albo Charlotte. Pochodzi też od imion Lolita, Loretta lub Lorina.

isabela:-) to niesamowite, że twoja prababcia miała tak na imię. Ja osobiście nie znam żadnej osoby z tym imieniem, a już starszej to w ogóle.
 
w mojej rodzinie tylko ja mam "pospolite" imie. Moi bracia maja na imie Olgierd i Tycjan. Biorac poprawke na to, ze urodzili sie 38 i 35 lat temu to szokowali strasznie. Pamietam w podstawowce kretynskie uwagi nauczycieli i zlosc moich braci na mame, ze tak ich nazwala :)
Teraz ciesza sie, a na swiecie coraz wiecej Olgierdow choc Tyciów nie tyle. Ja uwielbiam mojego malego braciszka i jego imie. Tycio ma prawie 2 metry wzrostu, 35 lat i prawie 100kg miesni, ale imie do niego pasuje ;P bo Tycio - Tycjan brzmi jak cos slodkiego, a moj brat choc sprawia wrazenie "zabojcy" jest cudownym romantykiem.
 
Ostatnia edycja:
Isabela gratuluje kolejnej księżniczki:))) ja też jestem fanką krótkich i mało skomplikowanych imion (ulubione Sonia, Lew)

A z wymienionych przez Ciebie dziewczecych imion jestem za Lola:), Nina i Mia, a dla chłopczyka Kaj:)

Lolka to moja rodzinna i nie tylko, ksywka:) a mam na imie Olga, zreszta tez rzadko spotykane imie.

Blanka też mi sie podoba:))))
 
reklama
Do góry