reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rzadkie i oryginalne imiona dla dzieci!

ja swojej córce od zawsze chciałam dać na imię Malina, ale od kiedy zaszłam w ciąże okazało się to "wielkim" problemem. U mnie w rodzinie i moje koleżanki wszystkie są za i mówią, że bardzo im sie podoba, natomiast moja teściowa wraz ze swoimi 60-letnimi koleżankami buntuje się jak może, że ona nie chce takiego dziecka. Uważacie, że mogę tym imieniem skrzywdzić własne dziecko?

jak sobie poradziłyście nadając dziecku rzadko spotykane imię?

a z tych mniej powszechnych imion to znam Afrodytę, Grację, Oskara, Mieszka, Scholastykę i Mariannę :)

za to czytając imiona Waszych dzieci zakochałam się w Lwie, Feliksie (chciałam dać tak synowi na imię), Felicji, Melanii i jeszcze kilku innych o jakiś zapomniałam po przeczytaniu tak wielu stron :)
 
reklama
larkaa:-) nie przejmuj się teściową!!Malina to bardzo bardzo ładne imię!!
Moi teściowie też na początku chyba myśleli, że żartuję z imieniem Leon i wcale tak nie dam synkowi na imię. Szefowej mojej teściowej okropaśnie się nie podobało, ja jednak nie wyobrażałam sobie innego imienia i oczywiście postawiłam na swoim. Teraz myślę, że wszyscy się do tego przyzwyczaili i jest ok!

A co do teściowych to myślę, że miały już swoją szansę nadawania imion ( może nawet i nie jedną szansę) i nie powinnyśmy z kolei sobie tej szansy odbierać:tak:

nixie:-) Dorian i Aron super!!
 
larkaa,teściową się nie przejmuj ,Malina miała na imię siostra mojego kolegi.była od nas sporo młodsza i wołaliśmy na nią Malinka:-):-)słodziachno to brzmiało.

Mam koleżankę Blankę ma w tej chwili 26lat.
A Dorianek urodził się miesiąc temu u mojej znajomej.
 
Kajko- Tata mojej przyjaciółki ma na imię Leon , jest świetnym facetem , to bardzo męskie imię:tak:
I podobnie jak Ty ubóstwiam Mikołajka:-D


Ja swoją córeczkę nazwałam Mia.
 
nixie mojej koleżanki synuś Dorianek,nie pamiętam dokładnie ale chyba 25 listopada.
A druga koleżanka ma też Doriana tylko on ma już 4 latka skończone.:-)
 
Dorian bardzo mi sie podoba :-) i Dejan tez-chociaz nie wiem czy tak to sie pisze,ale napewno tak to brzmi ;-)
Na poczatku na mojej Noemi imie tez wszyscy krecili nosem i wymyslali jak to za nia beda wolac...np.Nomi-od tego sklepu...I tu to ja sie stukalam w glowe bo to troche trzeba miec nasrane w glowie zeby wymyslac jakies bzdurne "przekrety"....Nie trzeba miec oryginalnego imienia zeby wymyslic jakis przydomek do imienia...;-)
 
Ja mam na imie Ania i nigdy nie mialam problemu z akceptacja tego imienia. Imie mam po brababci ktora bardzo kochalam i uwazam ze imie Anna to piekne polskie imie. Nie nawidze tylko jak mowi sie do mnie Anka ale tak juz mam. Nasza coreczka ma na imie Maja Julia. Miala byc Julka ale jak bylam w ciazy na spacerze w parku na 8 dziewczynek bylo 6 Julii, a rok 2006 to byl jakis sza,ł na Julie i Kuby. Tazke nasza mala jest Maja Julia i badzo sie z tego cieszymy bo nam Maja kojarzy sie z taka mala kochana i bardzo dobra dziewczynka:) Przy nastepnym dziecku chemy dac na imie synkowi Alan a dzieczynce jeszcze nie wiemy. Zobaczymy co bedzie:) Pozdarwiam
 
ja swojej córce od zawsze chciałam dać na imię Malina, ale ...

Według mnie imię śliczne... pośrednio znam 4letnią Malinkę i nigdy mi nie przyszło do głowy, że może być z tym imieniem coś nie tak.
U mnie teściowie i rodzice się do niczego nie wtrącają więc mam szczęście.
Obecnie sama poszukuję imienia dla mojego synka i nie chcę żeby był jednym z 5 Jasiów w grupie. pożyjemy zobaczymy.
Ja jestem za... ale to przede wszystkim Twoja decyzja i oprócz dziecka i Ty masz być zadowolona z imienia. Dodam, że Marianna mi się tak podobała, że tak właśnie mam na imię z bierzmowania.
 
reklama
Nasz synek ma na imię Lew. Na samym początku ciąży wybraliśmy to imię i gdy już było wiadomo, że to chłopczyk, mówiliśmy do brzuszka po imieniu:))

Pierwszi dowiedzieli sie moi rodzice, byli zszokowani, nie spodobalo sie im..ale juz nastepnego dnia moja mama nam oswiadczyla, ze kocha Lewka i ze to imie jest ok!:tak:

Z rodzicami meza bylo troche trudniej. Jak nazwiecie syna? Lew, no dobrze, ale jak na imie?:-D :-D A teraz: jak tam Lewcio ukochany, co tam u Lewka i t.d.


Wiec, kto sie czuje niepewnie, a chce dac swojemu dziecku rzadko spotykane imie, zapewniam, wszyscy dookola baaaardzo szybko sie przyzwyczaja:tak:
 
Do góry