reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Samotna Matka- Samotna w ciazy?

Hej, ja tylko na chwile, bo Nikos marudzi, nie chce lezec na podlodze i probowac raczkowac hehe :) Wiec, bylam dzis na mojej OSTATNIEJ rehabilitacji, bo juz tam nie pojde. Po pierwsze, ze dzisiejsza wizyta trwala 10 minut !!!!!!!!! Dluzej czekalam w rejestracji!!!!! Poza tym powiedziala mi babka tyle, co na pierwszej wizycie, po trzecie powiedziala "no, widze, ze on juz niebawem zacznie sam raczkowac" - no to, to ja wiem akurat! Poza tym ona mowi, ze w srode musze przyjsc na 8 zeby sie zarejestrowac na kolejny miesiac. Bo to jest tak, ze ktoregos dnia w miesiacu sie rejestruje na caly kolejny miesiac i jak ktos nie przyjdzie (czyli tak jak ja w zeszlym miesiacu, bo nie wiedzialam o tym wtedy jeszcze), to po prostu beda tego kogos wrzucac na okienka czy jak sie miejsce zwolni. Mowie tej babie, ze ja w srode pracuje i nie moge przyjsc, ewentualnie moge zadzwonic. No to ona, ze ona tez pracuje :baffled: co za glupia, tepa baba no! Bylam tak zla, ze wyszlam i powiedzialam, ze moja noga tam wiecej nie stanie!!!!!!!! Nie potrzebuje isc na jakas durna rehabilitacja, zeby za kazdym razem slyszec to samo! Poza tym dzwonilam, zeby sie zarejestrowac do pediatry na zdrowe dzieci, to mi babka w rejestracji powiedziala, ze jest mozliwosc rejestracji przez internet. To super sprawa, bo poszlam do przychodni wyrobic sobie i Nikosiowi karty i teraz rejestruje do kazdego lekarza przez neta, nie musze ani dzwonic (i czekac pol dnia az odbiora) ani isc tam (i stac z tymi dziadami) :D takze jestem zadowolona! W koncu sie zarejestrowalam do okulisty, bo po porodzie cos mi sie z oczami stalo i gorzej widze :/ wole isc to sprawdzic i jak cos, okulary kupic :/
Katerinka zycze Twojej kolezance zeby sie uwolnila z tego toksycznego zwiazku i zeby zaznala spokoju, bo nie da sie tak zyc!!!!!! Dobrez, ze chcesz jej w tym pomoc, Twoja pomoc moze sie okazac dla niej przepustka do yzcia, do lepszego zycia ! :)
Anowi widze, ze wszystko u Ciebie sie uklada swietnie, wiec i z praca chyba nie musisz sie martwic :D trzymam kciuki zeby zadzwonili :D
Przyszla Mama dokladnie jest tak jak piszesz, bez pracy nie da sie zyc. Ja osobiscie moglabym tak zyc (haha) ale skad bym brala kase? :) Ja zamiast pracowac moge sie uczyc cale zycie :) Tylko niech mi za to placa :-D chyba, ze dadza mi dobra prace, taka w ktorej sie spelnie, bo jak na razie to ja spelniam, ale oczekiwania innych :/
Milego wieczorku kochane!!!
 
reklama
mloda ja tez sie lubie uczyc. nawet bardzo. ehh gdyby tak placili za nauke....
a jak usg zarejestrowalas sie gdzies? ja to do ginekologa musze sie fkoncó wybrac bo jeszcze nie bylam po porodzie.

katerinka dobrze zrobilas ze nagadalas tej kobiecie. pamietasz jak w ciazy jeszcze bylam to pisalam o mojej sasiadce. ona po 15latach odeszla od debila. a wyobrazcie sobie on ja te 15lat lał. wiecie jak wygladala jak jej przywalil taka plyta chodnikowa (takie kwadraty co dawniej byly zamiast kostki)ta kosc policzkowa zgruchotana. i widac jakby po jakim wypadku byla.
ta moja sasiadka ciagle dawala "ostatnia szanse" temu debilowi. wierzyla ze on sie zmieni. ciagle go tlumaczyla. a wg mnie tym jeszcze go rozuchwalila bo debil widzial ze jak ja spierze to nic zadnych konsekwencji nie ponosi. a on sobie pił, do roboty mu sie nie spieszylo.
wiecie jakie dzieci sa nerwowe, ile one musialy sie naogladac okropnosci. wiec nikt mnie nie przekona ze ona byla z tym debilem dla dobra dzieci bo dzieci musza miec ojca. dla dziecka najwazniejszy jest spokoj. bezpieczenstwo. usmiechnieta mama. nawet sama.
moze ta twoja kolezanka sie przekona i go zostawi. napewno duzo daje jej twoja pomoc i fakt ze ty sobie radzisz.
 
My się dziś na spacer wybraliśmy i deszcz nas złapał :] A bardziej to mnie, bo Kubul miał folię przeciwdeszczową na wózku. No ale zakupy zdążyliśmy zrobić. Nawet tak dużo nie wydałam, bo ponad stówę. Kupiłam pampersy na promocji. 35 zeta za 78 sztuk i chusteczki nawilżane 4 sztuki za 2 dychy. Opłaca się kupować w dużych sklepach, tylko nie wiem, czy wam już o tym pisałam-oni robią tak, że np. chusteczki czy słoiczki są w jednym miejscu, a chusteczki pakowane po 4, żeby było taniej w zupełnie innym :] Na początku nie widziałam o tym, dopiero za którymś razem sobie pochodziłam po sklepie i zobaczyłam, że można kupić taniej, ale trzeba poszukać ;-)
Kubul już mi staje przy meblach, raczkuje wspina się na łóżko :happy: Dopiero co tylko leżał, a już taki ruchliwy się zrobił :happy:

Młoda, Anowi
U nas na uczelni (i na innych państwowych na pewno też) za dobrą naukę się dostaje kasę. Za najwyższe stypendium to jest nawet 380 złotych co miesiąc, więc się opłaca ;-) No ale mi niestety daleko do takiej średniej. Ja raczej się uczę tak, żeby zdać, musiałabym się bardzo przyłożyć, żeby mieć same 5, a przy dziecku, to same wiecie, że trudno jest.
Anowi Ja Ciebie podziwiam :happy: Pamiętam jakie miałaś lęki jeszcze jakoś rok temu, ale potem szybko się ogarnęłaś, wiedziałaś jaka pomoc Ci przysługuje. Teraz załatwiłaś żłobek, szukasz pracy :happy: Na pewno Martynka jest z Ciebie dumna :tak:
Katerinka Dobrze zrobiłaś. Czasem do ludzi trzeba ostro, żeby zrozumieli.
 
Bezsenna ja kocham Jelenią mimo wszystko (ciężko z pracą) właśnie za to, że mam góry pod nosem, że mieszkam w kotlinie, dużo lasów... Z tym karmieniem to masakra jest, dopiero kilka dni temu zaczęła się tak często budzić... Ale dziś jej butli nie dam i zobaczymy, jak będzie mi na samym cycu spała tyle co po butli to kupię porządny laktator i nie będę na mleko wydawała... A gdzie taka promocja? I to firmy pampers?
Anowi dzięki, będę jak coś pamiętała :) Jesteś zaradna kobieta, teraz tylko praca i będzie cudnie :) Nela ma dokładnie to samo, od 15-16 do kąpania jest maruda i cycała by najchętniej :) Ja w maju idę do jedynego żłobka w Jeleniej, może mi dadzą kartę, bo pani mówiła że miejsc nie ma, a że ja samotna mama to nie jest ważne...
Katerinka mieć w Tobie przyjaciółkę to skarb, bo mało która by się tak zachowała. A z tą wodą to jak?? Mam jej w nocy dawać jak się budzi zamiast cycka?
Młoda fajnie z tą rejestracją, u mnie jest lipa bo nie chcą odbierać i rejestrują 3 osoby na jedną godzinę. I faktycznie bez sensu z tą rehabilitacją. A ja z kolei nienawidzę się uczyć :)
 
No to ja już po wizycie. Znowu 70 dych nie moje ale co tam najważniejsze zdrowie Maleństwa. Zbadał mnie i powiedział, że nic się nie dzieje ale kazał odstawić zastrzyki z Clexane, ponieważ to one mogą powodować te krwiste wycieki. Umówiona jestem z nim za tydzień. Za to jutro maszeruję po południu do diabetologa z dzienniczkiem:tak:.
katerinka na prawdę współczuję tej Twojej koleżance ale o takie załamanie nerwowe nie trudno, biorąc pod uwagę tego typa. Naprawdę mi przykro, aż mi się serce kraje. Dobrze, że ma Ciebie to ją wesprzesz i pomożesz w tych trudnych chwilach. Powiem Ci, że sama miałam różne myśli:tak: i tylko to dziecko mi pomogło. No bo kto da prawo do opieki "wariatce". W Polesce za mało jest ośrodków, do których można zgłosić się o pomoc. W dużych miastach jest łatwiej bo jesteś anonimowa a na pipidówach...to potem wszyscy wiedzą, że chodzisz do psychologa i robią z ciebie kuku. To nie sprawiedliwe. Trzymam kciuki za Ciebie i kumpelkę. Jestem pewna, że Twojej siły starczy dla was dwóch. Pozdrawiam.
 
Bezsenna ja kocham Jelenią mimo wszystko (ciężko z pracą) właśnie za to, że mam góry pod nosem, że mieszkam w kotlinie, dużo lasów... Z tym karmieniem to masakra jest, dopiero kilka dni temu zaczęła się tak często budzić... Ale dziś jej butli nie dam i zobaczymy, jak będzie mi na samym cycu spała tyle co po butli to kupię porządny laktator i nie będę na mleko wydawała... A gdzie taka promocja? I to firmy pampers?
Ja w leclercu kupuję. Pampers sleep&play. 35,99 za 78 sztuk, więc opłaciło się :happy: Ja uważam, że lepiej jednorazowo wydać na dobry laktator niż potem co chwilę na mleka. Ja mam laktator aventu i w sumie nie wydałam na niego dużo, bo 99 pln + koszt przesyłki. Żałuję tylko, że wcześniej kupiłam dupny laktator za 150 zeta. Skusiła mnie cena, bo był elektryczny za tyle, więc myślałam, że się opłaca, ale w ogóle nic nie odciągał i mnie jeszcze bolało. Myślałam, że może trzeba się zmusić, nawet jak boli, ale potem poczytałam nasze forum i tam dziewczyny pisały, że dobry laktator nie sprawia bólu no i zgadza się. Bardzo szybko mi się odciąga tym aventu i nic nie boli.Jest on ręczny ale nie przeszkadza mi to, bo nie muszę długo odciągać, żeby dużo mleka spłynęło, więc nie męczy mnie odciąganie.
 
Bezsenna a dobre te pieluchy? Słyszałam że lipne, ale też o huggiesach wiele złego słyszałam... Ja mam tylko tesco, carrefour, kaufland, biedronki, lidle i aldi. Wyślij link z tym laktatorem, ok? Dziś butli nie robię, więc zobaczymy jaka będzie noc... gadałam dziś ze znajomą, ona karmi już 18 miesięcy, ale ma dosyć. Mówi że daje małemu butlę, ale on za bluzkę ciągnie bo chce cyca i budzi się w nocy po kilka razy... Tak więc zobaczymy jak z nami będzie :)
 
Marla dobrze, ze wszystko sie dobrze skonczylo :) myslalam w sumie, ze to juz moze czop Ci odchodzi ;) ale pewnie po odstawieniu zastrzykow cos ruszy ;-)
Carla, Bezsenna jejku jak ja Wam zazdroszcze, ze karmicie :) sama czasem mam rzuty jakies i mysle, czy nie wznowic laktacji, bo cos tam jeszcze mam, ale tym to i noworodek sie nie naje :-D z drugiej strony Nikos juz za dyzu jest zeby chcial teraz cyca :( ja bardzo lubilam karmic i jestem w sumie zla na siebie, ze tak odpuscilam malemu :( w sumie to bylo tak, ze Nikos pewnego pieknego wieczora zaczal mi sie wydzierac w niebo glosy i absolutnie nie chcial cyca, dalam butle, to pil :/ pozniej kilka razy przystawilam, ale juz nie chcial, a ja glupia zamiast mu dawac, to odpuscilam i teraz sie wkurzam sama na siebie, bo moglabym teraz karmic :( poza tym z tymi kolkami tez cudowalam, bo myslalam, ze moja extra dieta ma w sobie cos takiego, co powoduje kolki u malego, wiec jakos tak wolalam troche odpuscic, ale nie calkowicie! Ale Nikos chyba inaczej to odebral :/ cholera :/ chyba musze poczekac do kolejnego dziecka :-D w koncu kiedys bede miala :)
Katerinka Ty jestes twarda babka i jak powiesz cos, to tak ma byc! najbardziej wlasnie to w Tobie lubie, bo nie dasz sobie w kasze dmuchac, a jak bedzie trzeba to i w morde dac mozesz ;-)
Anowi ja tez jeszcze u gina nie bylam po porodzie :) jakos po porodzie dlugo krwawilam, a to glowy nie mialam do tego, albo nie chcialo mi sie :) no ijak sie do teraz nic nie dzieje, znaczy, ze jest dobrze :) ja do ginekologa ide jak musze, a, ze teraz nie musze, to sobie od niego odpoczywam ;) a jakby mi placili za nauke, to bym byla chyba najlepsza w historii :-D
Byla u mnie rodzinka, wpadli niespodziewanie i wiecie co ..... Nikos sie do nich smial jak szalony ..... bylam w szoku, bo do siostry i rodzicow exa nie chcial isc, plakal, a do nich szedl na rece normalnie i usmiechal sie jak weszli, jak nigdy (a nie wiedzial ich rowno 3 miesiace) ..... normalnie jestem w szoku :)
a i jeszcze co do karmienia, to ja mysle, ze powinno sie karmic tak do roku, bo wlasnie pozniej dzieci sie przyzwyczajaja i trudno Mamie odciagnac dziecko od piersi :/ chociaz i na to sa sposoby ;) Moja kuzynka wieczorem nakarmila swojego 6,5 miesiecznego synka (nie chciala karmic sztucznym mlekiem) i rano jak sie obudzil o 5 to ona nie miala pokarmu ..... az dziwne, bo przez noc calkowicie jej zanikl pokarm! Ani kropli nie miala, zeby malego nakarmic, a on zadnego innego nie chcial i do tej pory nie chce a ma juz 2 lata.
 
Ostatnia edycja:
dzwonila do mnie jej mama ze zmienili zamki i zgodnie z obietnica jak tylko sie pojawi dzwonia na policje,no i tak powinno byc,ja pierdziele trzeba ludziom uswiadomic ze moga stacic corke,powiem wam ze my sie znamy z nia jak lyse konie i ona byla jak wolalam byc sama z mala a ona tak przy nim siedziala,do niej jeszcze nie dociera co zrobila,ale ja ja uswiadomie jak tylko wyjdzie z tego szpitala,dziisja juz jej powi,ze ja moglam sie zabic wiele razy,bedac w mojej sytaucji ale jak sobie pomyslalam ze tacy moi durni ex mogliby wychowywac dzieci to o nie i koniec,w zyciu na to nie pozwole,nie pozwole skrzywdzic moich dzieci,I ZAPALILA JEJ SIE LAMPKA,ZE WARTO ZYC I CO ONA DZIECIOM POWIE .no trudna droga przede mna ale zrobie wszystko ,zeby jej pomoc,kazdy zasluguje na wyciagniecie reki....

carla jak juz po raz kolejny bedziesz ja karmic,daj jej normalnie wode pzygotowana nawet taka letnia do picia i niech jej sie odbije,kubusiowi sie nie podobalo a potem sie pzrestal budzic
ja uzywalam tych sleep palmoers nawet w dzien i bylam zadowolona i tez tanio kupowalam
bezsenna u mnie tak robia w cerfurze ,ze trzeba wszystkiego szukac,a ja patrzalam na te slepy to mieli za 40 zl a tego sklepu co ty masz nie ma,
glupio mi ze tak sie odezwalam do tej mamy ale niestety dziewczyna ma 28 lat i jeszcze zycie przed nia
mloda a jak tam malarz?
a wiesz co oni pzresadzaja z nikosiem,kazde dziecko ma swoje tępo
'a tej twardosci zycie mnie nauczylo,mama mnie wychowywala i musialam sie nauczyc samodzielnosci a jak wiecie zycie nie jest latwe i tzreba sie nie raz dwoic i troic zeby przezyc i mozna,a zawsze moze byc tylko lepiej
anowi a ty jestes kolejnym przykladem ze mozna i warto walczyc o swoje,tez mialas mega dola a teraz jest lepiej i cieszysz sie'
a widzisz wokolo pelno takich sytuacji tylko jakos nie wychodza na swiatlo dzienne.mi jest szkoda kazdej takiej kobiety
marla to dobrze ze juz wiesz na czym stoisz i jest lepiej,a czarne mysli na bok,juz nie dlugo bedzie malenstwo:)
francais taki mam odruch jak czyjes nieszczescie i uwazam ze taki moj obowiazek wzgledem przyjazni,wiele razy przymykalam oko na to co sie miedzy nimi dzialo bo mnie prosila ale teraz to mnie moze blagac i nie poslucham,a tego swira sie nie boje,nie dalam sie zastraszyc przez mojego ex i przez drugiego doprowadzic do obledu to jej tez nie pozwole,jak to sie mowie chamstwo nalezy tepic chamstwem
a jak tam u ciebie sprawy stoja???
 
Ostatnia edycja:
reklama
witam ja wasczytam na biezaco ale jakos brak sil na odpisanie u nas nic sie nie zmienia mam pytanie w ktorym miesiacu wasze dzieciaczki zaczely raczkowac bo tu durni niemcy twierdza ze juz powinna? ale jak trzymam ja za raczki to chodzi ? wiec moze poprostu nie bedzie raczkowac a co do tematu ex to temat rzeka ale powiem wam ze odkad nie mieszkam ze swoim to jakos zaczynamy sie dogadywac normalnie przyjechal na weekend do malej to sie nia opiekowal jak nigdy bylismy na spacerze jak by tak zawsze wygladalo jak ten weekend to dalabym mu jeszcze jedna szanse bo mysle ze dla tego usmiech na tej malutkiej buzce wrarto no chyba ze sie myle?
 
Do góry