reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Serpnióweczki- Kuchareczki :D

A teraz Sernik z Brzoskwiniami dla Nutri ...i nie tylko ;)

Ciasto:
3 szk. mąki tortowej
4 łyżki cukru pudru
1 łyżeczka proszku do pieczenia
ok.200-220g masła
5 żółtek

Na blat wysypać mąkę, dodać cukier puder, proszek, masło posiekane, żółtka i zagniatam.
Ciasto będzie lekko lepkie, zagniatam do jednolitości, dzielę na 2 częsci i wkładam do zamrażarki na ok 30 minut.

Masa Serowa:
1 kg sera ( kupuję gotowe w wiaderku)
3/4 szk. cukru
3 jajka
2 łyżki mąki
125g masła

Jaja ubijam z cukrem, dodaję ser, mąkę, masło i miksuję (nie wszystko od razu, ale stopniowo)

Pianka:
5 białek
3/4 szk. cukru

Inne
1 duża puszka brzoskwiń

Jedną z częsci schłodzonego ciasta ścieram na tarce na dno formy. Na to kładę masę serową, później brzoskwinie pokrojone - kazda połówka na 4-5 częsci. Ubite białka z cukrem na sztywną pianę (dobrze ubić!) nakładam na brzoskwinie, na to ścieram drugą część ciasta.
(Czasami wylewam piankę na całość i ścieram ciasto, a czasami piankę kładę punktowo, wówczas ciasto rozrzucam w nieuzupełnione miejsca).
Wstawiam do nagrzanego na 180 stopni piekarnika i pieke ok.godziny.

- Ja piekę na góra dół, bo moj piekarnik lepiej wypieka tak serniki, ale wszystko tak naprawdę zależy od rodzaju piekarnika, bo moja mama piecze w termoobiegu i wychodzi jej wówczas lepiej niż by miała robić na góra dół. Trzeba jedynie pamietać,że jeśli decyduje się na termoobieg to temperatura powinna być niższa o ok. 20 stopni.
 
reklama
Lilija a jak brzoskwinie w tym serniku ? Nie sa takie ciapowate ? Mam twarog i sprobowalabym :)
 
Weź na sitko te brzoskwinie, niech się ładnie ocedzą , jestem zwolennikiem krojenia na 4 wtedy sa wieksze kawałki i nie robia się po upieczeniu ciapowate, wiadomo,że zmiekną, ale nie niszczą tym sernika, a wręcz przeciwnie
 
Chcialabym sie z wami podzielic moim ostatnio ulubionym deserem, dobrze zastepuje sernik na zimno, szybko sie go przygotowuje i najwazniejsze - jest przepyszny!!!!

Pudding kokosowy z tapioki z galaretka malinowa

1/3 szklanki tapioki drobnej
2 opakowania mleka kokosowego (0,4)
Cukier brazowy do smaku
Maliny (teraz mrozone, 300 gr badz wiecej)
Agar (substancja zelujaca z alg)
Ew. Laska wanili badz zapach

Tapioke i agar kupuje w sklepach ze zdrowa zywnoscia np kuchnie swiata. Agar mozna tez zastapic inna substancja zelujaca.

Tapioke zalewam mlekiem kokosowym i odstawiam na 1h. Potem calosc gotuje az tapioka bedzie przezroczysta i miekka. Na koniec dosladzam do smaku, jak mam dodaje wanilie. Odstawiam do ostygniecia, przelewam do tortownicy i chlodze w lodowce.
Maliny troche rozmrazam, blenduje i potem podgrzewam, dosladzam do smaku. W osobnym naczyniu rozpieszczam ok 1 lyzeczki agaru w wodzie (na oko, np 1/4 szklanki), odstawiam na kilka minut. Potem dodaje agar do malin, dobrze mieszam, zagotowuje, potem jeszcze gotuje kilka min na mniejszym ogniu, mieszkac. Odstawiam do wystygniecia. Zalewam spod z tapioki i chlodze w lodowce.

Zdjecie dolacze po swietach.

Smacznego!!!
 
tutaj biszkopt :):) najlepszy na swiecie :) polecam upiec dwa dni wcześniej zawinąć w folie jak jeszcze letni i do lodówki :)

Moje Wypieki | Biszkopt (przepis II)


a tu rozne torty rozne kremy itd. :)

Moje Wypieki | Wyszukiwarka

pupu jakbys chciała przepis na krem truskawkowy to daj znac :) to mój ulubiony a nie wiem czy w powyższym linku będzie :)

ogolnie polecal latwy krem waniliowy i na niego swieze owoce lub dzem (ja ribie sma fruzelina- 5 minut roboty :D:D)

600 ml kremówki (double cream)
jedno mascarpone o ile dobrze pamiętam 150 g.
3 lyzki cukru pudru
1 lyzeczka pasty waniliowej lub ziarenka z laski wanilii

wszystko daje do miski i ubijam az będzie geste, trzeba uwazac by nie przebic kremu :)

biszkopt nasacz sobie np. woda z cytryna i cukrem :)
 
reklama
Czym Akuku nasaczasz? Nigdy tego nie robilam...

Tez sie zastanawiam, do lodowki zawinac w przezroczysta folie czy ta srebna? Jest jakas roznica?
 
Do góry