reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2018/2019/2020 - Udało się! :)

Nie bardzo rozumiem po co teraz chcesz jeszcze pchać się w fotelik od 0. To tylko koszt. Ja nie myślę narazie ile będę wozila tyłem. Mój jest chyba do 25 kg. Ale to wszystko wyjdzie w praniu. Jeśli i tak mało jeździcie to poczekaj chwilę, albo kup taki od 9 i będziesz miała spokój. Moja jeszcze w łupinie się mieściła, a w tym wcale się nie topi.
Igor nie waży 9 kg, a większość RWF jest od 9 to raz, dwa Minikid od 0-25 jest trochę drogi bo 1600 zł, muszę zobaczyć czy Igor nie będzie się topił w tych fotelikach bo nie o to w tym chodzi i tak mi zresztą też odpisali w 8*, pewnie zdecyduje się na minikida zważając,że przy Igorze może uda się jeździć w nim do 6 lat :) Igor też jeszcze mieści się w łupinie, ale on już chce widzieć świat, a ja na siłę nie będę go w niej trzymać jeśli mam w planie zakup równie dobrego fotelika :) wiesz o co mi chodzi ;)
 
reklama
Dziewczyny kiedy wasze dzieci zaczęły gaworzyc ma-ma, ta-ta, ba-ba, da-da itp? U Igora niestety słabo z tym :( jest zapisany do neurologopedy na czerwiec, nie chce czytać google, ale trochę się martwię tym co tam czytałam, Igor ma jutro dokładnie 11 msc, a 9 korygowanych, mam nadzieję, że to kwestia czasu i zacznie coś mówić bo na razie jest aaaaa, eeee, czasami przypadkiem wyjdzie mu ej i nie [emoji1745]
 
Dziewczyny kiedy wasze dzieci zaczęły gaworzyc ma-ma, ta-ta, ba-ba, da-da itp? U Igora niestety słabo z tym :( jest zapisany do neurologopedy na czerwiec, nie chce czytać google, ale trochę się martwię tym co tam czytałam, Igor ma jutro dokładnie 11 msc, a 9 korygowanych, mam nadzieję, że to kwestia czasu i zacznie coś mówić bo na razie jest aaaaa, eeee, czasami przypadkiem wyjdzie mu ej i nie [emoji1745]
Spokojnie Filip tez późno zaczal.a teraz się rozkręcił.
 
Mam nadzieję, że tak będzie i u nas chociaż neurologopeda też uważa, że powinien już gaworzyc [emoji1745]
Widziszbo lekarze mocno trzymaja sie wytycznych.. Filip jest dzieckiem urodzonym po terminie i w ogole sie tym nikt nie przejmował a Twoj wcześniak. Owszem dla spokoju kontrola wskazana ale to jak ze wszystkim..jedne dzieci szybciej inne pozniej.nasz miał 3 miesiące jak fikal obroty z plecow na brzuch.. nie mial pół roku jeszcze jak zaczal raczkowac a skonczyl 12 miesięcy i boi sie sam chodzic. I dopiero teraz rozkręcił sie i uzywa wielu sylab... Ga gaga, na na na, ba ba ba, da da da, i sporo tez po swojemu.. mama ani razu nie powiedział za to wola na mnie nana, a na tate dada.. uwielbia mowic aga... Ciocia Agnieszka bardzo sie cieszy 😂 dla spokoju i czystego sumienia skontrolujcie ale wierze ze to poprostu taki charakterek i niektóre rzeczy robi pozniej. U nas tez nie chcial maly powtarzać.. zabawkami wciaz rzuca.. nie ma mowy zeby dopasowal ksztalt do dziurki czy zlozyl klocka jeden w drugi.. wszystkim rzuca albo czeka az zbuduje mu wierze z klocków zeby tylko ją popsuc. Jula byla zupełnie inna w tych sprawach.
 
Igor nie waży 9 kg, a większość RWF jest od 9 to raz, dwa Minikid od 0-25 jest trochę drogi bo 1600 zł, muszę zobaczyć czy Igor nie będzie się topił w tych fotelikach bo nie o to w tym chodzi i tak mi zresztą też odpisali w 8*, pewnie zdecyduje się na minikida zważając,że przy Igorze może uda się jeździć w nim do 6 lat :) Igor też jeszcze mieści się w łupinie, ale on już chce widzieć świat, a ja na siłę nie będę go w niej trzymać jeśli mam w planie zakup równie dobrego fotelika :) wiesz o co mi chodzi ;)
Ja rozumiem. Ale za 900zl masz fotelik z takimi samymi testami i też do 25kg. Przymierz, może akurat nie będzie się topił. Ja moja mierzyłam do minikida i wcale się nie różnił bardzo z tego co pamietam. On ma chyba wkładke ? Myślę, że jak pojedziesz z nim to sama zobaczysz jak to wygląda i czy będzie konieczne kupic z wkładkami.
 
reklama
Ja rozumiem. Ale za 900zl masz fotelik z takimi samymi testami i też do 25kg. Przymierz, może akurat nie będzie się topił. Ja moja mierzyłam do minikida i wcale się nie różnił bardzo z tego co pamietam. On ma chyba wkładke ? Myślę, że jak pojedziesz z nim to sama zobaczysz jak to wygląda i czy będzie konieczne kupic z wkładkami.
Będziemy mierzyć:) zastanawiam się jeszcze nad Joie Spin 360 też jest w naszym zakresie finansowym bo do 1300 zł już kupię i pewnie komfort co do wkładania dziecka, ale do 18 kg, z drugiej strony zaczym Igor osiągnie 18 to czas mocno przyszły ;) ale tak czy owak będziemy mierzyć, myślę, że w drugiej połowie czerwca na spokojnie po roczku pojedziemy :) pisałam z Wrocławiem z 8* to teoretycznie polecali mi tego Joia lub też babysafe shnauzer [emoji848]
Widziszbo lekarze mocno trzymaja sie wytycznych.. Filip jest dzieckiem urodzonym po terminie i w ogole sie tym nikt nie przejmował a Twoj wcześniak. Owszem dla spokoju kontrola wskazana ale to jak ze wszystkim..jedne dzieci szybciej inne pozniej.nasz miał 3 miesiące jak fikal obroty z plecow na brzuch.. nie mial pół roku jeszcze jak zaczal raczkowac a skonczyl 12 miesięcy i boi sie sam chodzic. I dopiero teraz rozkręcił sie i uzywa wielu sylab... Ga gaga, na na na, ba ba ba, da da da, i sporo tez po swojemu.. mama ani razu nie powiedział za to wola na mnie nana, a na tate dada.. uwielbia mowic aga... Ciocia Agnieszka bardzo sie cieszy [emoji23] dla spokoju i czystego sumienia skontrolujcie ale wierze ze to poprostu taki charakterek i niektóre rzeczy robi pozniej. U nas tez nie chcial maly powtarzać.. zabawkami wciaz rzuca.. nie ma mowy zeby dopasowal ksztalt do dziurki czy zlozyl klocka jeden w drugi.. wszystkim rzuca albo czeka az zbuduje mu wierze z klocków zeby tylko ją popsuc. Jula byla zupełnie inna w tych sprawach.
Powiem ci, że nie ma lekarzy takich "po środku" ;) jedni mi mówią ma czas, drudzy, że trzeba skontrolować więc chyba trzeba do wszystkiego podejść zdrowo rozsądkowo :) Igor ma tak naprawdę 9 msc korygowanych, jest wcześniakiem te początki były trudne więc może trzeba zaczekać [emoji1745]
 
Ostatnia edycja:
Do góry