reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2018/2019/2020 - Udało się! :)

Rozumiem Twoj strach. Mam nadzieje ze przejdziecie to lzej kiedys w przyszłości jak juz was dopadnie. Choc znam osoby ktore nigdy nie zachorowały.
 
reklama
Mojej kolezanki syn tez prawie zmarl przez ospe. U nich bylo osłabienie bo maly ciągle antybiotyk i zapalenie oskrzeli i jeszcze ospe trafil. Ja lezalam w szpitalu do porodu z Julka a ona drzala o zycie dziecka.

My się zaszczepimy. Za miesiac umowe podpisze.
Kto wie jak to jest? Zlobek jakies zaswiadczenie ma mi wydać? Czy wystarczy ta umowa ze zlobkiem?
Moja mała od 25.01 do żłobka idzie i podobnie jak ty chcę ją szczepić na ospę. Z tego co mi mówiła pediatra na ostatniej szczepiennej wizycie, to żłobek daje zaświadczenie. Nic bliżej nie wiem, więc z chęcią podepnę się pod twoje pytanie. Na wizycie z dyrektorką żłobka byłam tak zestresowana, że zapomniałam zapytać.
 
No i extra [emoji854][emoji16]
Daga to do przedszkola pójdzie na pewno wcześniej niż młody. Super, gratuluję mieszkania [emoji854]


U nas w sumie nic ciekawego, Daga przeszła ospę, teraz ma fazę buntu na totalnie wszystko... Takie akcje potrafi odwalic że głowa mała...
A na zdjęciach jak aniołek [emoji56] a tak na prawdę to mały diabełek [emoji48][emoji16]Zobacz załącznik 1224535
Jaka ona już duża 🙈 Mega szybko ta ospę podłapała. Super, że tak dobrze to zniosła.
Śliczny ten twój diabełek 🥰
 
Odebrałam stoik z Ikei mamut.. zamówiłam na olx ze względu na różowy kolor który nie jest już dostępny w sklepie. Stan bez śladów użytkowania. Przyszła paczka i.... Miałam ochotę wywalić to przez okno. Cena jak za nowy, a on był jak porysowany nożem. Krzesła aż kolor zmieniony. Ludzie to perfidni oszuści. W odpowiedzi usłyszałam : trzeba było kupić sobie nowe.. serio ? Odesłałam za pobraniem i odebrała więc jestem tylko 40zl w plecy za wysyłki.....

Przynajmniej już wiem, że ten zestaw nam nie odpowiada. Oczywiście gdyby był ok to by został, ale już drugiego nie chce. Lilka nie dostaje stopami do podłogi z krzesła. Zamówiłam inny niższy, nowy... Mam nadzieję, że będzie szczęśliwa. Oszukiwanie perfidne ludzi mnie obrzydza. Nigdy przez to jak do tego podchodzę nie patrzę na nikogo jak na potencjalnego oszusta- a trzeba ! Od kiedy sprzedaje i kupuje to jest norma......
 
Ostatnia edycja:
Tak, bierzecie zaświadczenie ze żłobka i wtedy szczepienie jest za darmo. Starsza tak szczepilam. Jasiek do przedszkola idzie od maja, ale zaszczepić chcę go wcześniej
Już do przedszkola? Przecież Jasiek niedawno co się urodził [emoji85]Boziu ten czas za szybko leci
Ja miałam na narządach wewnętrznych, dodatkowo zapalenie płuc w powikłaniach... Przestałam chodzić, uczyłam się od nowa jak miałam 5 lat.wszyscy przechorowali w szkole, a ja nadal nie.. i wreszcie mnie dopadło.. pamiętam co mówili przy mnie lekarze, co świadczy, że takie małe dziecko już czuję lek.. ale nie o siebie, a mamę która płakała...
Boje się bardzo.
Nie dziwię ci się że się boisz. Nawet nie wiedziałam że można dostać ospy w wew. ciala.

Ludzie są perfidni [emoji2959] dlatego ja wolę kupić coś w okolicy, pojechać i zobaczyć stan tej rzeczy i dopiero kupić.

Ja szczepilam starszego jak chodził do żłobka. Póki co (w marcu będzie miał 8lat) nie zachorował. Brałam zaświadczenie że uczęszcza do żłobka.
 
Już do przedszkola? Przecież Jasiek niedawno co się urodził [emoji85]Boziu ten czas za szybko leciNie dziwię ci się że się boisz. Nawet nie wiedziałam że można dostać ospy w wew. ciala.

Ludzie są perfidni [emoji2959] dlatego ja wolę kupić coś w okolicy, pojechać i zobaczyć stan tej rzeczy i dopiero kupić.

Ja szczepilam starszego jak chodził do żłobka. Póki co (w marcu będzie miał 8lat) nie zachorował. Brałam zaświadczenie że uczęszcza do żłobka.
W okolicy jak na złość zawsze nie ma tego co szukam.
Jeśli chodzi o szczepienia widzę, że żłobek id kluby malucha dają do tego refundację - ale co to są te kluby ?
 
No Jasiek kończy za miesiąc 2 lata :)
Mamy fajne kameralne przedszkole stąd decyzja. Nie chcę dawać go do żłobka i za rok przenosić do przedszkola. Zresztą przyznam bez bicia, że jest rozwinięty ponad wiek. Świetnie bawić się z 4 letnia siostrą, pięknie mówi i śpiewa, zaczyna wołać siku stąd decyzja
 
Odebrałam stoik z Ikei mamut.. zamówiłam na olx ze względu na różowy kolor który nie jest już dostępny w sklepie. Stan bez śladów użytkowania. Przyszła paczka i.... Miałam ochotę wywalić to przez okno. Cena jak za nowy, a on był jak porysowany nożem. Krzesła aż kolor zmieniony. Ludzie to perfidni oszuści. W odpowiedzi usłyszałam : trzeba było kupić sobie nowe.. serio ? Odesłałam za pobraniem i odebrała więc jestem tylko 40zl w plecy za wysyłki.....

Przynajmniej już wiem, że ten zestaw nam nie odpowiada. Oczywiście gdyby był ok to by został, ale już drugiego nie chce. Lilka nie dostaje stopami do podłogi z krzesła. Zamówiłam inny niższy, nowy... Mam nadzieję, że będzie szczęśliwa. Oszukiwanie perfidne ludzi mnie obrzydza. Nigdy przez to jak do tego podchodzę nie patrzę na nikogo jak na potencjalnego oszusta- a trzeba ! Od kiedy sprzedaje i kupuje to jest norma......
Niestety ludzie sa perfidni. Sprzedaję duzo rzeczy. Jesli cos jest jak nowe to to zaznaczam.. bo nie ciezko odroznic czy różni sie od przedmiotu z półki sklepowej. Jesli cos ma ślady użytkowania to wstawiam zdjecia tak by kupujący to widzial i nie mial potem pretensji bo wiedzial co brał.
Ludzie nie zdaja sobie sprawy ze ponosza odpowiedzialność za to ze sprzedaja rzeczy niezgodne ze stanem faktycznym.
Szkoda tych wysylek nie mala kasa.. za te 40zl wolalabym kupic ksiazeczke czy cokolwiek innego. Dobrze ze odebrala Ci tą paczkę.. ale bezczelna z tym tekstem.

Snilas mi sie dzisiaj.. w zasadzie to był urywek.. ze bylam w szpitalu i przechodzila jakaś dziewczyna z forum i mówi do mnie.. "liczba rodzi"... Krzyczalas niesamowicie 😂😂
 
reklama
Już do przedszkola? Przecież Jasiek niedawno co się urodził [emoji85]Boziu ten czas za szybko leciNie dziwię ci się że się boisz. Nawet nie wiedziałam że można dostać ospy w wew. ciala.

Ludzie są perfidni [emoji2959] dlatego ja wolę kupić coś w okolicy, pojechać i zobaczyć stan tej rzeczy i dopiero kupić.

Ja szczepilam starszego jak chodził do żłobka. Póki co (w marcu będzie miał 8lat) nie zachorował. Brałam zaświadczenie że uczęszcza do żłobka.
Jula miala 9 lat jak zlapala ospe. Bylam w ciąży z Fifim. Nie byla szczepiona.
Filipa zaszczepie tak dla spokoju bo będzie żłobkowy.
Swoją drogą u nas do przedszkola prywatnego najwczesniej od 2.5roku. Do panstwowego maja wymagania bez pampersa itp. u nas narazie odpieluchowania nie widac.
 
Do góry