reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starnia o pierwsze dziecko!

FSH 9,77 U/l (norma 3,5 - 12,5)
Estradiol 290,18 pg/ml (norma 18-147) :szok:
Progesteron 0,74 (norma 0,12 - 0,54)
Jeśli w 1szej fazie wyjdzie estradiol duży to i duże endometrium będzie a ty czasem nie masz endometriozy? Fsh mogłaś razem z lh zrobić wtedy się porównuje muszą być wartości podobne to wyklucza pcos. Progesterone ok bo zbliża się do owulacji po owu poszybuje do góry . Weź tylko zapytaj gin dlaczego taki wysoki estradiol ja miałam po owulacji estradiol 180 jakoś
 
reklama
Jeśli w 1szej fazie wyjdzie estradiol duży to i duże endometrium będzie a ty czasem nie masz endometriozy? Fsh mogłaś razem z lh zrobić wtedy się porównuje muszą być wartości podobne to wyklucza pcos. Progesterone ok bo zbliża się do owulacji po owu poszybuje do góry . Weź tylko zapytaj gin dlaczego taki wysoki estradiol ja miałam po owulacji estradiol 180 jakoś

A czemu pytasz czy nie mam endometriozy? :szok:

Tylko 1 lekarz to podejrzewał... ale wiadomo, że to ciężko zdiagnozować.
 
A czemu pytasz czy nie mam endometriozy? :szok:

Tylko 1 lekarz to podejrzewał... ale wiadomo, że to ciężko zdiagnozować.
Dlatego ze jeśli estradiol jest bardzo wysoki on jest odpowiedzialny za endometrium i to ten hormon pogrubia endo i jeśli jego wartości są bardzo wysokie to wtedy się podejrzewa endometrioze wtedy się bada endo w ostatnich dniach cyklu jeśli przekracza 17mm to są podejrzenia mam koleżankę która ma endometrioze i z tą wiem dużo na ten temat
 
Dlatego ze jeśli estradiol jest bardzo wysoki on jest odpowiedzialny za endometrium i to ten hormon pogrubia endo i jeśli jego wartości są bardzo wysokie to wtedy się podejrzewa endometrioze wtedy się bada endo w ostatnich dniach cyklu jeśli przekracza 17mm to są podejrzenia mam koleżankę która ma endometrioze i z tą wiem dużo na ten temat

Umiesz pocieszyć :D

W sumie jakby był zawyżony wynik to labo powinno to zaznaczyć strzałką w górę... ale w sumie to nie wróżki by wiedziały w którym dc jestem. No nic wizyta w środę to może się coś wyjaśni... Albo złapę doktora jak będzie kończył pracę i "pan tylko rzuci okiem i sobię idę" 😂 😂
 
A ja też się wypowiem.
Powiem Ci tak młoda jesteś nie pytaj na forum czy ty masz już zacząć się starać bo nikt ci dziecka nie wychowa tzn jeśli ty czujesz to coś ze jesteś gotowa i bardzo chcesz porozmawiaj z partnerem na ten temat i razem podejmijcie decyzję. Bo to ma być wasza wspólna decyzja a nie ze ty uslyszys tu na forum ze masz już się starać i będziesz pod presją bo to gorsze niż ....
Następna sprawa weź poszukaj dobrego ginekologa ja miałam 7miu i dopiero ten siódmy mi spasowal . Zawsze warto usłyszeć diagnozę od więcej niż dwóch .
Mam koleżankę co ma pcos i inna co ma endometrioze . Ta co ma endometrioze ma 30 lat i za wesoło to nie wygląda miesiączki obfite po 25r życia zaczęły się torbiele i je ma cały czas i trafiła na dobrego gin i powiedział jej ze problem jej zniknie jak zajdzie w ciążę (niestety nie ma partnera do ciąży to musi być odpowiedzialny facet a nie pierwszy lepszy tak mi to powiedziała ma rację ) pcos jest dużo lżejsze z tego co widzę po dziewczynach niż endometrioza ( ja mam zasadę nie znam się to się nie wypowiadam ) wiec ci nie powiem nic więcej bo nie wiem . Pcos na ta są świetne witaminy koleżanka mi mówiła bo ona to ma ze odpowiednią dieta plus odpowiednie witaminy łagodzą objawy . Z pcos bardzo dużo dziewczyn rodzi i maja dzieci z endometrioza tez . Faktycznie jesteś trudny przypadek bo masz i to i to .
Ja tylko mogę ci powiedzieć co ja bym zrobiła na twoim miejscu jeśli masz partnera z którym chcesz iść przez życie on cię kocha i wspiera sytuacja materialna na ta chwile wam pozwala on chce dziecka to nawet bym się nie zastanawiała tylko zaczęła bym działać juz . Ale 1sze co to bym znalazła dobrego ginekologa nie takiego pierwszego kontaktu tylko dobrego specjalistę dlaczego - bo u ciebie występuje to i to a przy endometriozie często moja koleżanka ma torbiele 3 razy do roku . Pierwsze lekarz musi to wyciszyć podając odpowiednie tabletki dopiero potem się starasz pod jego kontrola. Z pcos jest lżej ale znowu trudnośc z zajściu w ciążę czasami to trwa do roku czasu . Przemysł to i pogadaj z partnerem. Jeśli chodzi o hormony PRL to jest już pikuś nie bierz tylko bromergonu tylko ten lepszy na zbicie PRL bo po bromergonie koleżanka miała jakie jazdy ze szok dużo skutków ubocznych ma ten lek ale jest tani . A np dostniex czy noprolac są droższe ale bez skutków ubocznych .
Zacznij przyjmować dobre witaminy takie specjalne dla kobiet z pcos. Jesteś młodziutka podreperuj się troszkę i jeśli jesteście gotowi to działaj.
Życzę powodzenia i nie martw się bo jak wybierzesz dobrego gin to on cię pokieruje przez właściwą drogę i ci się uda .😉
Akurat ginekolog nie jest "pierwszym lepszym" bywałam już u wielu, uwierz :D a ten jest świetny, dokładnie bada, nie to co inni 2 minuty i koniec. Wszystko mi fajnie wytłumaczyła jak to będzie wyglądać ale też co sama o tym myśli.
Masz rację, nikt nie podejmie za mnie tak ważnej decyzji ale też nie pytałam o to 😃 chodziło mi bardziej czy ktoś też był w podobnej sytuacji i jak to wszystko się potoczyło.
Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam 😘
 
Dziewczyny jak z ta prolaktyna wy macie wieksze doswiadczwnie w tych badaniach bo czytalam ze 21 dc sie robi jak w koncu bo bede robic progesteron to moze odrazu bym prolakttne zrobila.
 
Umiesz pocieszyć :D

W sumie jakby był zawyżony wynik to labo powinno to zaznaczyć strzałką w górę... ale w sumie to nie wróżki by wiedziały w którym dc jestem. No nic wizyta w środę to może się coś wyjaśni... Albo złapę doktora jak będzie kończył pracę i "pan tylko rzuci okiem i sobię idę" [emoji23] [emoji23]

znaczny nadmiar stężenia prolaktyny może negatywnie wpływać na pulsacyjne wydzielanie gonadoliberyny w podwzgórzu, przez co nieprawidłowo funkcjonuje wydzielanie przysadki (FSH, LH) i jajnik nie jest prawidłowo stymulowany.

Tylko pytanie co znaczy znaczny ;)

Podobno prolaktyne mozna badac w
kazdym dniu cyklu. Ale wstrzymac sie z przytulaniami na 2dni ;)
 
reklama
Jak Was tak czytam o tych wszystkich testach, badaniach, sprawdzeniach to czuje się jak jakaś zacofana idiotka... chyba muszę zmienić lekarza, albo zacząć lustrować internet i się dokształcać, bo mój nie każe mi nic sprawdzać, robić jakieś testy itd. Jedynie dał mi Pregne start, i kwas foliowy i zalecenie: mnóstwo sexu.
 
Do góry