reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ŚWIĘTA i prezenty:(

Mój dwulatek uwielbia Kubusia Puchatka i Boba Budowniczego. Ciastolina jest super. Mój mały się nią bawi i łatwo ją później odkurzyć z dywanu, bo zasycha. Nawet nie ma po niej śladu. A u nas 6 kolorów kosztuje 8 zł. Starszy syn powiedział, że nic nie chce.
 
reklama
9-10 letnie dziewczynki lubią wszystko co związane z hallo kitty
Nie każda i dlatego to takie problematyczne. Kosmetyków takiej 10-latce nie kupisz bo za mała, trafić w ciuchy horror, biżuteria też za wcześnie, książki są dobrym pomysłem pod warunkiem ze mała lubi czytać i jeszcze trzeba tematykę znać. Na zabawki już za duża a na resztę za mała :eek::rofl2: Siostrzenica i siostrzeniec męża to horror. Bo mojej 7 letniej siostrze kupię lalkę bo to typowa dziewczynka z lalkami, swojej 6-letniej siostrzenicy kupię mikrofon do śpiewania (w jej wykonaniu wycia) a swojej kupuję choinkę z przybraniem - to dopiero będzie frajda na święta. A choinka się przyda na przyszłe lata bo nie mamy. :tak:
 
jestemJolka my chrzesniakom m dajemy kase bo co kuic 14 i 15 latkowi na grach sie nie znam a tak zawsze cos sobie kupia czy do koma czy do czegos innego
 
Antylopka...ja wlasnie musze kupic cos ponad 2 letniej siostrzenicy...tylko nie mam pojecia co:hmm: Napisz mi czym sie teraz bawi Twoja corka? Cos fajnego z czego dziecko bedzie mocno zadowolone...to oczywiscie zabawka:-D ale zeby nie bylo monstrualnie drogie???
Chodzi mi o to co jest teraz na czasie:cool2:zebym nie wyskoczyla ze zwykla lalka skoro Julka szaleje za jakas konkretna.To tylko przyklad;-)

moja Wiki najbardziel lubi bawić sie ciastoliną :tak:- są małe zestawy z jednym kolorem z play-doh (nie orientuje sie w cenach innych firm) za około 20 zł, większe odpowiednio droższe.
Lubi układać proste puzzle - najbardziej książeczki, gdzie zamiast strony masz puzzle (12 sztuk) i układa sie obrazek. To troche drożej wychodzi niż mala cistolina.
Lubi jeszcze wszystko co z hello kitty. Ostatnio kupiłam jej czapke w H&M jak szliśmy z mężem do kina i na drugi dzień jak dostała to pytała kiedy znów pójdziemy do kina bez niej, hehe:-D;-)
izyda - mówisz, że takie duże dziewczynki lubią jeszcze hello kitty??:szok: masakra jakas, do tego czasu to juz chyba papier toaletowy będe miała z helle kitty:eek::sorry:
córka mojej koleżanki (ma 8 lat) lubi teraz hanna montana i high school musical, cokolwiek to jest....
 
ja też walczę z myślami co do prezentów:crazy::crazy: ehhh i mam taki mętlik w głowie,ze szok!!
mężuś ma właśnie chrześnice w wieku 10 lat i dylemat podobny bo niby jeszcze sie bawi ale z drugiej strony to już modnisia,pannica i chce iść za modą jak jej rówieśnice!znalazłam dzisiaj fajny zestaw :Zestaw czterech toreb REEBOK RBK MEGA WYPRZEDAŻ!! (815931070) - Aukcje internetowe Allegro
który jej kupiłam i myślę ,ze będzie zadowolona!

mojej Kajce marzy się domek dla kucyków princess więc mam problem z głowy-,jest jeszcze jedna bratanica w wieku 5 lat więc jakby co dostaną takie same domki...no i znów zaczynają sie schody:crazy::crazy::crazy: co kupić mojemu 7 letniemu Filipowi:szok: i kolejnym dwóm młodym mężczyznom w wieku 6 lat każdy!ehhh
 
Lubią, lubią (jasne że są wyjątki)- nawet takie nastki- gimnazjalistki noszą bluzy z hallo kitty- jest po prostu w modzie... Moja chciała pościel z hallo kittty, ale że rozwaliła po niecałym miesiącu noszenia kozaki za 90zł, bo się nie chciało zamka rozpinać do końca- to dostanie pod poduszkę kozaki- i to nie z hallo kitty ale jakieś z rzepami jak dla dzidziusiów...
 
No a Hannah Montanna też jest w modzie- ale że to tak ogłupiający serial to zakazałam mojej oglądania, po takiej papce się naprawdę w głowach dzieciom przewraca, a potem wywala oczy jak hanna montanna i pyskuje do dorołych:crazy: Ale fakt- ze prawie każda dziewczynka w wieku 5-10 lat będzie zadowolana z prezentów z Hannach Montanna albo Miley Cyrus- bo to to samo...
 
izyda - to może juz lepiej nbiech moja mała zostanie na poziomie hello kitty:-D wiem, nie da się, wszystko przyjdzie z czasem i pewnie jeszcze większe głupoty bedzie chciała oglądać, niż teraz "panienki" oglądają:tak:;-)
 
jednak podałam się i kupuje te prezenty dla wszystkich dzieci w rodzinie choć nie uważam to za dobre ani dla nas ani dla nich. Jak co roku będą szalały z rozpakowywaniem a potem nie będą wiedziały czym się bawić i niektóre zabawki zainteresują je albo nie po kilku miesiącach.... :no: wiem że to smutny scenariusz ale te dzieci mają naprawdę dużo zabawek i to tych z lepszej półki... i naprawdę chcą coraz więcej bo nie potrafią się cieszyć z nowych tak jak powinny... poddałam się bo nie chce walczyć z rodzicami na argumenty...wyjdzie na to że jestem sknerą.Zresztą widze nawet tu po komentarzach że w dzisiejszych czasach obsypywanie dzieci stosem prezentów to normalka i niektórzy rodzice są wręcz oburzeni że ich dziecko nie miałoby Mikołaja z ogromnym workiem prezentów.Co to byłyby za święta ??? Przecież głownie o to chodzi tak? Musze się pogodzić z takim zwyczajem w dzisiejszych czasach i nie będę robić rewolucji... Pozdrawiam wszystkich
 
reklama
elva, trochę ci się dziwię że w taki sposób piszesz. brzmi to tak, jakbyś chciała usprawiedliwić swoją decyzję decyzjami innych ludzi - te słowa o walce na argumenty i opiniach na forum.. chyba nie tędy droga do świąt. jeśli nie chcesz kupować prezentów - ja bym nie kupiła, bo co mnie obchodzą opinie innych. nie oni płacą w końcu, a mnie może nie być stać na takie wydatki. a z drugiej strony skoro akcentujesz że nie w prezentach rzecz domyślam się, że święta mają dla ciebie wymiar przede wszystkim duchowy. to może kup dzieciakom z rodziny po książeczce z historyjką bożonarodzeniową opartą na wątkach biblijnych? jest teraz sporo tanich księgarni, gdzie ceny książek często nie przekraczają 10zł, a takie książeczki widziałam, że można w nich kupić. i tanio, i religijnie, i prezent.
 
Do góry