reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepienia na covid

Jeśli lekarz nie jest dla Ciebie autorytetem to jak przejdziesz kwalifikacje do szczepienia? Moim zdaniem większe pojęcie na temat tego co przenika, a co nie będzie miał lekarz niż ulotka. Na większości leków w ulotce jest informacja nie zaleca się w ciąży i przy kp, chyba że lekarz stwierdzi inaczej.Ja powinnam mieć druga dawkę 26. Podobno mamy mieć. Ja myślę że nie ma co na razie siać paniki. Jak ktoś przyjął 1 dawkę to druga musi dostać do 42 dni. Też mam fajne informacje bo jedna osoba znajoma zrobiła sobie przeciwciała po 1 dawce i miała 14. A moja koleżanka po przechorowaniu miała 1.7 gdzie od 1 jest cokolwiek.
Tez pisze, ze jeden lekarz dopuści, a drugi nie. Dużo dziewczyn tu pisała, ze nie została zakwalifikowana przez kp. Wiec co lekarz to inna opinia ;)
 
reklama
Tez pisze, ze jeden lekarz dopuści, a drugi nie. Dużo dziewczyn tu pisała, ze nie została zakwalifikowana przez kp. Wiec co lekarz to inna opinia ;)
To trzeba szukać takiego, który ma jakieś pojęcie na temat szczepień. I to tyczy się zarówno lekarzy pediatrów, ginekologów i rodzinnych. Wielu niestety nie szkoli się, posiadając wiedzę, którą zdobyli 30 lat temu na studiach.
 
Tez pisze, ze jeden lekarz dopuści, a drugi nie. Dużo dziewczyn tu pisała, ze nie została zakwalifikowana przez kp. Wiec co lekarz to inna opinia ;)
No akurat to ja nie zostałam zakwalifikowana, ale tylko dlatego, że lekarze tam, gdzie pracuję są ultra ostrożni i przed wydaniem witaminy C czy paracetamolu zachowują środki ostrożności. Nawet na grypę szczepią zawsze „na czyjąś odpowiedzialność”.
 
No akurat to ja nie zostałam zakwalifikowana, ale tylko dlatego, że lekarze tam, gdzie pracuję są ultra ostrożni i przed wydaniem witaminy C czy paracetamolu zachowują środki ostrożności. Nawet na grypę szczepią zawsze „na czyjąś odpowiedzialność”.
Ja nie informowałam i nie planuję informować o kp. Obawiam się że lekarz kwalifikujący bezpośrednio przed szczepieniem nie ma wiedzy na ten temat. Córka ma 22 miesiące , moje mleko nie jest głównym posiłkiem, od biedy mogę przez kilka dni dodatkowo ograniczyć pierś.
 
Obecnie kp więc szczepienie odpada, jednak nie mam zamiaru się szczepić. Nad apapem pracowali 8 lat a nad szczepionką na covid ile? Wcale. Zrobili i szczepią.
Chyba się troszkę zagalopowałaś albo nie masz pojęcia o rynku farmaceutycznym. Szczepionki przeszły 3 fazy testów. Faza czwarta w toku. I to nie jest jakiś ewenement, że produkt jest dopuszczony do obrotu przed zakończeniem IV fazy warunkowo...
I co lepsze jest utrzymywanie na świecie stanu pandemii przez kilka lat do zakończenia IV fazy?
 
Chyba się troszkę zagalopowałaś albo nie masz pojęcia o rynku farmaceutycznym. Szczepionki przeszły 3 fazy testów. Faza czwarta w toku. I to nie jest jakiś ewenement, że produkt jest dopuszczony do obrotu przed zakończeniem IV fazy warunkowo...
I co lepsze jest utrzymywanie na świecie stanu pandemii przez kilka lat do zakończenia IV fazy?
No czyli lepiej podać szczepionkę RNA, która do 2020 roku nie była w ogóle testowana na ludziach. Ba, szczepionkę, która jest dopuszczona warunkowo. I muszę Cię zmartwić, odnotowano już w Polsce zgon po podaniu tego cudownego eliksiru, który ma ponoć uratować ludzkość.
 
No czyli lepiej podać szczepionkę RNA, która do 2020 roku nie była w ogóle testowana na ludziach. Ba, szczepionkę, która jest dopuszczona warunkowo. I muszę Cię zmartwić, odnotowano już w Polsce zgon po podaniu tego cudownego eliksiru, który ma ponoć uratować ludzkość.
Jeden zgon na ile szczepień ??? Jaki to procent. Ja też muszę Cię zmartwić, odnotowano ponad 35 TYSIĘCY zgonów po zachorowaniu na Covid.
 
No czyli lepiej podać szczepionkę RNA, która do 2020 roku nie była w ogóle testowana na ludziach. Ba, szczepionkę, która jest dopuszczona warunkowo. I muszę Cię zmartwić, odnotowano już w Polsce zgon po podaniu tego cudownego eliksiru, który ma ponoć uratować ludzkość.
niestety nie jeden zgon, już jest więcej, ale tego w tv nie powiedzą. Przeważnie są ta osoby starsze.
 
reklama
Do góry