reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepienia, wizyty u lekarzy i zdrowie styczniowych bobasów

my jutro jedziemy na wizytę patronażową, tak tak, jedziemy... położna do nas nie przyjedzie więc my musimy zapylać 40km z noworodkiem żeby go zważyli i obejrzeli... paranoja!
także Katrehinne ja ci napiszę jutro ile Gabryś waży
 
reklama
Adrian na początku przybierał po 20g dziennie a teraz to potrafi nawet i 50g... ale on aż za dużo przybiera bo w miesiąc 1700g.... Katherinne nie wiem ile w sumie minimum powinien przybierać... wiem ze na miesiąc powinno być na plusie od 800g do nawet około półtora kg. Może staraj się go częściej przystawiać? Głupie to z jednej strony bo niektóre dzieci ogólnie są drobniejsze i to wcale nie znaczy ze mają za mało jedzenia...
 
Ostatnia edycja:
Fifka, no to wychodzi, że mój mały przybierał średnio ok. 21g dziennie od wyjścia ze szpitala, choć podejrzewam, że na samym początku to nie przybierał bo ja o mleko walczyłam. A teraz je co 2-3 godziny, na żądanie i je tak długo, jak ma ochotę. Wybudzanie go na jedzenie nie ma zupełnie sensu, nie chce wtedy jeść i tylko marudzi. Siku robi ile trzeba, kupy robi ile trzeba, raczej na głodnego nie wygląda, więc mam podejrzenie, że to trochę czepianie się dziecka :no:
 
mój malutki dziś cały dzień śpi, nie mogę go dobudzić, żeby co najmniej co 3 godziny jadł! pociągnie kilka łyków i dalej kima sobie...
 
Katherine to skoro myślisz ze nie przybierał to moze teraz będzie już dobrze? U mnie w szpitalu mowili że 20g to mało ale jeszcze się w normie mieści więc jeśli faktycznie przybiera 21g to jest ok. Jak dla mnie baba się czepia...
 
my już po wizycie pseudo patronażowej, lekarka wkurzyła mnie na maxa, a zawsze ją lubiłam :/ zatłukłabym babsztyla, traktowała mnie jak niedorozwiniętą matkę głupolkę....
eh w każdym razie Gabik ładnie przybiera, waga zrównana z porodową, 3295g ma teraz (a w dniu wypisu miał 3050g)
 
katherinne: jak dziecko nie płacze, na głodne nie wygląda i przybiera to baba się czepia - ty jako matka najlepiej widzisz czy jest najedzony i zadowolony czy nie - a nie każde dziecko tyje kg w ciągu miesiąca - i nie każde musi być upasione od razu..są dzieciaki drobniejsze i nie ma co na siłę dokarmiać żeby tył więcej. Ważne, że waga do przodu idzie i całkiem nieźle - a 10g w tą czy tamtą to bez przesady - baba sobie jaja robi :baffled: moja tyła na początku 24g dziennie, a już po 5 miesiącach fałdki miała wszędzie :-D
 
dziewczyny my jutro mamy wizytę w Ośrodku Patologii Noworodka, maja sprawdzic malego i dac skierowanie na usg glowki, trzymajcie kciuki zeby wszystko bylo dobrze pod wzgledem neurologicznym i zeby to krwawienie w główce juz ustalo
 
Dona, trzymam kciuki.

dziś była u nas położna na wizycie, mały waży już 3460g, a w dniu wypisu miał 3080g. Cieszę się choć z drugiej strony zastanawiam, czy to teraz nie za dużo, wychodzi po około 40g a Wasze maleństwa po 20g tyją. Nie zrozumcie mnie źle, nie chcę po prostu żeby sobie rozepchał żołądek, tyle się naczytałam, że przekarmianie dzieci może prowadzić później do otyłości...
 
reklama
Dona &&& zaciśnięte, wszystko będzie dobrze zobaczysz

ja też poproszę o kciuki! w środę jedziemy do chirurga dziecięcego ze stopami małego.

Malinka sądzę że twój malutki przybiera w porządku. nie przejmuj się na zapas
 
Do góry