reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Tak to my!Staraczki! !:-)

To ja może zostanę przy tym ovarinie na razie. Szczerze mówiąc dużą nadzieję pokładam w tym wszystkim, bo 3 ostatnie cykle miałam negatywne testy owu, a w tym cyklu w 16dc test pozytywny wyszedł.. Niby na usg (akurat miałam robione w 15dc i 16dc) nie było widać pęcherzyka ale myślę że sam fakt że test wyszedł pozytywny już o czymś świadczy. Śluz też dużo lepszy :)
A z tarczycą właśnie nigdy nie miałam ale w styczniu mi wyszło tsh 3,54 i poszłam 15 lutego powtórzyć i już było 1,5. Więc szybko do endokrynologa z tym fantem, Pani zleciła kolejne badanie i 23.02 tsh 1,1. Powiedziała że to pierwsze to musiał być jakiś gorszy okres w hormonach, wróciłam z wakacji kilkunastodniowych z daleka i wszystko mi się wtedy rozregulowało.

Napisane na LG-H815 w aplikacji Forum BabyBoom
Dołożylabym wit D :). Wpływa dobrze na pracę tarczycy, a poza tym w naszej strefie klimatycznej powinno się suplementować. Ja biorę D3 2000j :) i na wszelki wypadek powinnaś zrobić ft3 i ft4 one są wyznacznikiem prawidłowej pracy tarczycy. Czasami tsh jest w normie a tarczyca działa nieprawidłowo. Oczywiście nie życzę ale sama wiem po sobie, że długo borykałam się z objawami niedoczynności a endokrynolog wmawiał mi, że wymyślam sobie objawy bo tsh mam w normie

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Dołożylabym wit D :). Wpływa dobrze na pracę tarczycy, a poza tym w naszej strefie klimatycznej powinno się suplementować. Ja biorę D3 2000j :) i na wszelki wypadek powinnaś zrobić ft3 i ft4 one są wyznacznikiem prawidłowej pracy tarczycy. Czasami tsh jest w normie a tarczyca działa nieprawidłowo. Oczywiście nie życzę ale sama wiem po sobie, że długo borykałam się z objawami niedoczynności a endokrynolog wmawiał mi, że wymyślam sobie objawy bo tsh mam w normie

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
O widzisz, zapomniałam napisać że te ft3 i 4 też robiłam o było wszystko w porządku. Niemniej i moja babcia i moja mama mają problemy z tarczycą, więc temat będę monitorować.
I witaminę D3 włączę! :) dziękuję Ci bardzo :)
A Ty masz jakiś poważniejszy problem z tarczycą?

Napisane na LG-H815 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Niedoczynność, i jeszcze do niedawna myślałam że Hashimoto więc czytałam trochę o tym, dlatego teraz się tak "mądrze" [emoji16]. Ale na szczęście przez przypadek trafiłam do innego endo, zlecił mi zrobienie przeciwciał i okazało się, że u mnie nie występują więc to nie Hashimoto [emoji4]. Niestety moje tsh strasznie skacze :/

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Witam dziewczyny[emoji5] mi Hasimoto wykryli na usg a dopiero później z badan, oprócz ft3 i ft4 robiłam atpo i atg.

Napisane na LG-M200 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Hej Dziewczyny. Robiłam badanie tarczycy tsh 2.2 a lekarz zlecił tez anty tpo ft 3 ft 4 i jest w normie. Usg tez bez zarzutu. Jak wyjdzie dobry wynik ft i na usg nic nie widać to nie trzeba się martwić tarczyca. Mnie też skakał wynik raz miałam nawet 3.9 a potem już najwięcej 2.3
 
Dzięki Kasiu :)
Mam na imię Magda, w maju skończę 25 lat i w czerwcu 2017 odstawiłam antykoncepcję po 7 latach. Mniej więcej do grudnia miałam regularne cykle 37-38 dni. Potem coś się podziało, @ spóźniła się o tydzień i już myśleliśmy że się udało... Jednak to był fałszywy alarm. W międzyczasie wyszła mi prolaktyna dwukrotnie ponad normę i wprowadziłem bromergon na tydzień ale odstawiłam sama z powodu skutków ubocznych, potem ze skierowania endokrynolog powtarzałam prolaktyne, tsh i inne hormony dwukrotnie. Okazało się że problem jednak tkwi w bardzo niskim progesteronie w 2 fazie cyklu (0,02ng/ml). Od tego cyklu (dzisiaj 20dc) dostałam dupka od 16-26dc. W piątek mój M. idzie na badanie nasienia. Szczerze mówiąc lekko mnie to wszystko frustruje, bo myślałam że zajście w ciążę jest prostsze - w końcu skąd tyle wpadek :) i znalazłam to forum, czuję że grupa wsparcia będzie tu mocna :)


Napisane na LG-H815 w aplikacji Forum BabyBoom
Ja też musiałam brać środki antykoncepcyjne. Po odstawieniu zaczęły się cyrki z hormonami plus nieregularne cykle i mega bolesne
 
Co do suplementów to stosuje miositogyn podobny do ovarin. Skład ma bardzo dobry. Do tego pregne plus witaminę D wit B6 100 mg i magnez. Czytałam że warto brać tez wit C poprawia przepływ krwi w cialku żółtym i reguluje progesteron
 
Hej Dziewczyny. Robiłam badanie tarczycy tsh 2.2 a lekarz zlecił tez anty tpo ft 3 ft 4 i jest w normie. Usg tez bez zarzutu. Jak wyjdzie dobry wynik ft i na usg nic nie widać to nie trzeba się martwić tarczyca. Mnie też skakał wynik raz miałam nawet 3.9 a potem już najwięcej 2.3
Tak jak mówisz, jeśli pozostałe wyniki są ok to nie ma powodów do zmartwień [emoji4] ja mam niestety maleńką, niewydolną tarczycę, więc muszę brać leki na stałe. I póki biorę to jedynym odchyleniem od normy jest jej wielkość na usg, pozostałe wyniki w normie. Ale był moment, że nie brałam leków i w ciągu 3 miesięcy z 1,5 tsh skoczyło do 9,8

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Tak jak mówisz, jeśli pozostałe wyniki są ok to nie ma powodów do zmartwień [emoji4] ja mam niestety maleńką, niewydolną tarczycę, więc muszę brać leki na stałe. I póki biorę to jedynym odchyleniem od normy jest jej wielkość na usg, pozostałe wyniki w normie. Ale był moment, że nie brałam leków i w ciągu 3 miesięcy z 1,5 tsh skoczyło do 9,8

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
O kurczę, nieźle to tsh skoczylo. Całe szczęście że łatwo się to są doprowadzić do porządku :)

Napisane na LG-H815 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
O nieee, dziewczyny - 21dc, 6 dzień z dupkiem. Dostałam jakieś dziwne plamienie :/ i brzuch mnie dość mocno boli.. Miała tak któraś?

Napisane na LG-H815 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry