reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Test PAPP-A

Hej dziewczyny.
To moja 3 ciąża i pierwszy raz zdecydowałam się na badania prenatalne. Jestem w szoku co wyszło. Mam w tym roku 38 lat. Badanie USG podobno prawidłowo wyszło. Jedynie co to białko obniżone.
Wyniki robione w 12 tyg o 3 dni
FHR 170 ud/min
CRL 59.0 mm
NT 2.30 mm
Wolne bhcg 44.49 IU/I odpowiada 1.434 MoM
PAPPA-A 0.950 IU/I odpowiada 0.355 MoM

Wyszło trisomia 21 1:14
Trisomia 13 1:279

Jestem przerażona. Amniopunkcji nie zrobiłam. W dzień badań zaczęłam plamić. Mam od samego początku cukrzycę ciążowa.
 
reklama
Hej dziewczyny.
To moja 3 ciąża i pierwszy raz zdecydowałam się na badania prenatalne. Jestem w szoku co wyszło. Mam w tym roku 38 lat. Badanie USG podobno prawidłowo wyszło. Jedynie co to białko obniżone.
Wyniki robione w 12 tyg o 3 dni
FHR 170 ud/min
CRL 59.0 mm
NT 2.30 mm
Wolne bhcg 44.49 IU/I odpowiada 1.434 MoM
PAPPA-A 0.950 IU/I odpowiada 0.355 MoM

Wyszło trisomia 21 1:14
Trisomia 13 1:279

Jestem przerażona. Amniopunkcji nie zrobiłam. W dzień badań zaczęłam plamić. Mam od samego początku cukrzycę ciążowa.
No dobra, ale to jak nie chcesz zrobić amnio, to czego oczekujesz?
Możesz zrobić nipt, ale jak nipt wyjdzie podobnie, to tak czy inaczej albo amnio albo loteria.
 
No dobra, ale to jak nie chcesz zrobić amnio, to czego oczekujesz?
Możesz zrobić nipt, ale jak nipt wyjdzie podobnie, to tak czy inaczej albo amnio albo loteria.
Amnio odradził mi lekarz ze względu na liczne poronienia i plamienia w tej ciąży. Czytając pełno forum nie spotkałam podobnego wyniku do mnie. Może znajdzie się dziewczyna która miała podobnie.
 
Hej dziewczyny.
To moja 3 ciąża i pierwszy raz zdecydowałam się na badania prenatalne. Jestem w szoku co wyszło. Mam w tym roku 38 lat. Badanie USG podobno prawidłowo wyszło. Jedynie co to białko obniżone.
Wyniki robione w 12 tyg o 3 dni
FHR 170 ud/min
CRL 59.0 mm
NT 2.30 mm
Wolne bhcg 44.49 IU/I odpowiada 1.434 MoM
PAPPA-A 0.950 IU/I odpowiada 0.355 MoM

Wyszło trisomia 21 1:14
Trisomia 13 1:279

Jestem przerażona. Amniopunkcji nie zrobiłam. W dzień badań zaczęłam plamić. Mam od samego początku cukrzycę ciążowa.
Jak nie amnio to chyba nifty tylko zostaje
 
Amnio odradził mi lekarz ze względu na liczne poronienia i plamienia w tej ciąży. Czytając pełno forum nie spotkałam podobnego wyniku do mnie. Może znajdzie się dziewczyna która miała podobnie.
No masz ponad 90% szansy na zdrowe dziecko. Wynik jak wynik. Lekarz zinterpretował. Nawet jeśli ktoś miał podobnie, to nic nie znaczy. Tyle, że na 14 dziewczyn z takimi wynikami jedna będzie mieć dziecko z ZD.

Możesz zrobić jakiś test typu nifty, sanco itd jeżeli masz wolną gotówkę albo możesz poczekać i zobaczyć co będzie. Możesz też skonsultować się z lekarzem genetykiem i faktycznie zapytać czy te plamienia są przeciwskazaniem.
 
Hej dziewczyny.
To moja 3 ciąża i pierwszy raz zdecydowałam się na badania prenatalne. Jestem w szoku co wyszło. Mam w tym roku 38 lat. Badanie USG podobno prawidłowo wyszło. Jedynie co to białko obniżone.
Wyniki robione w 12 tyg o 3 dni
FHR 170 ud/min
CRL 59.0 mm
NT 2.30 mm
Wolne bhcg 44.49 IU/I odpowiada 1.434 MoM
PAPPA-A 0.950 IU/I odpowiada 0.355 MoM

Wyszło trisomia 21 1:14
Trisomia 13 1:279

Jestem przerażona. Amniopunkcji nie zrobiłam. W dzień badań zaczęłam plamić. Mam od samego początku cukrzycę ciążowa.
Ja tylko mogę doradzić spokój, spokój i jeszcze raz spokój czekając na wyniki, wiem że to jest baaardzo trudne ale nawet czasem najgorsze wyniki a dzidziuś okazuje się zupełnie zdrowy a nerwy tylko szkodzą mamie i dzidzi. Moja historia na poprzedniej stronie gdzie przy dwóch trisomiach ryzyko 1:4 a dzidzia w 100%zdrowa po nifty i amniopunkcji.
 
Ja tylko mogę doradzić spokój, spokój i jeszcze raz spokój czekając na wyniki, wiem że to jest baaardzo trudne ale nawet czasem najgorsze wyniki a dzidziuś okazuje się zupełnie zdrowy a nerwy tylko szkodzą mamie i dzidzi. Moja historia na poprzedniej stronie gdzie przy dwóch trisomiach ryzyko 1:4 a dzidzia w 100%zdrowa po nifty i amniopunkcji.
Dziękuję za pocieszenie. Wiem że wiek swoje tez robi. Bardzo mnie też ciekawi czy cukrzyca ma na to jakiś wpływ. Bo czytałam różne opinie ze tak że nie A mam ja od początku. Z drugim synem wyszła mi cukrzyca i id razu zrobilam badania pod jej kątem.
 
reklama
Dziękuję za pocieszenie. Wiem że wiek swoje tez robi. Bardzo mnie też ciekawi czy cukrzyca ma na to jakiś wpływ. Bo czytałam różne opinie ze tak że nie A mam ja od początku. Z drugim synem wyszła mi cukrzyca i id razu zrobilam badania pod jej kątem.
Ja miałam też cukrzycę ciążowa i jeszcze nadciśnienie wiek 32 a ze test Pappa to tylko statystyka również na podstawie chorób, wieku itd.tym bardziej bym była spokojna bo te wszystkie czynniki właśnie zawyżają wynik. Moje były jak wyrok bo doczytałam że nawet nie ma wyniku 1:1 tylko ze 1:4 to najniższy więc przy dwóch trisomiach śmiertelnych to jakby juz brak zupełnie nadziei, jeszcze dwa razy nifty musiałam robić bo z pierwsza próbka było coś nie tak i zanim pobrali druga, wysłali to wyniki nie zdążyły przyjść do amnipunkcji bo tak bym jej pewnie nie robiła a ze z niepewności byłam wrakiem człowieka więc się jej poddałam tym bardziej ze musiałabym byc pod stała opieka cała ciąże bo jeśli bym w ogóle urodziła to dzidzia by z miesiąc może pożyła. W każdym razie synek ma już 10 miesięcy i okaz zdrowia także bądź spokojna, wszystko się wkrótce wyjaśni
 
Do góry