reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Umowa na czas okreslony a ciąża

Matylda67

Początkująca w BB
Dołączył(a)
28 Lipiec 2019
Postów
24
Witam. Mam umowe na czas okreslony a mianowicie od 20.04.2019 do 31.12.2019.
Od początku lipca tego roku jestem w ciąży. Czy pracodawca ma obowiązek przedłużyć mi umowę do dnia porodu i kiedy poinformować go o ciąży?
 
reklama
Rozwiązanie
Ja nie dawałam.nic . Pracodawca z automatu przedłużył mi umowe. Dopiero po urodzeniu i odebraniu aktu syna złożyłam dok.do zasiłku macierzyńskiego. Wszystko zrobil za mnie pracodawca. Żadnego anexu do umowy nie podpisywalam
A to ja jeszcze dopytam, przy takiej umowie na czas określony, która kończy się przed porodem, należy pracodawcy przedstawić jakieś zaświadczenie kiedy jest mniej więcej planowany poród by wiedział do kiedy ta umowa będzie? Zaznaczę, że aktualnie jestem na l4 nie wiem czy to ma znaczenie w tym przypadku.
Ja pracodawcy nic nie dawałam.
 
reklama
Dlatego też pytam, bo mnie nie poprosił, i zastanawiam sie skąd ma wiedzieć kiedy planowany poród, A l4 mam z wizyty na wizytę przedluzane A w l4 chyba nie ma takiej informacji.
Więc jak poprosił, to powinnaś w celu ew wyliczenia, w którym jesteś tygodniu, okazać mu zaświadczenie na którym będzie sugerowana data porodu oraz aktualny tc.
 
Dlatego też pytam, bo mnie nie poprosił, i zastanawiam sie skąd ma wiedzieć kiedy planowany poród, A l4 mam z wizyty na wizytę przedluzane A w l4 chyba nie ma takiej informacji.
Aneks nie jest potrzebny do umowy, więc po prostu pracodawca mnie nie wyrejestrował z zusu, zrobi to po porodzie kiedy przyjdę po świadectwo pracy.
Ja też nie dawałam żadnego zaświadczenia.
 
Ja nie dawałam.nic . Pracodawca z automatu przedłużył mi umowe. Dopiero po urodzeniu i odebraniu aktu syna złożyłam dok.do zasiłku macierzyńskiego. Wszystko zrobil za mnie pracodawca. Żadnego anexu do umowy nie podpisywalam
 
Rozwiązanie
Do góry