reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

urlop macierzyński przy pierwszym dziecku 16 czy 18 tygodni??

Ja urodziłam 27 ale od 26 mam naliczany urlop macierzyński ponieważ tego dnia zaczeła się akcja porodowa. Mi wyszedł urlop do 15 grudnia i tak mi przyjeli żadnych sprzeciwów nikt nie zgłaszał niewiem czemu u Ciebie się czepiają.
 
reklama
no to ja już nie wiem .z tego co widze naliczyli mi z inną datą może od mojego pobytu w szpitalu ( od 22 ) ale ja przecież nie miałam L4 wogóle- pracowałam do końca i swoje przepracowałam . Musze to wyjaśnić a przy okazji dowiem się odnośnie tego przedłużonego macieżyńskiego czy wkońcu nam się należy czy nie .
 
Cześć dziewczyny!Urlop według przepisów obowiązujących na dzień dzisiejszy to 16 tyg. na pierwsze i 18 na drugie dziecko, ale uwaga ostatnio Sejm wydłużył o 2 tygodnie urlop macierzyński, ale z tego co się orientuję to jeszcze nie weszło to w życie i będą się łapać te osoby, które obecnie są w trakcie urlopu macierzyskiego. Ja również do 13 grudnia jestem na urlopie i myślę, że się załapię. Trzymajcie rękę na pulsie, bo każdy dzień z maluchem jest na wagę złota. Pozdrawiam.
 
Madzka myślałam całą noc i wymyśliłam. Jak dostałaś zaświadczenie ze szpitala o urlopie macierzyńskim to jaka tam datę miałaś ? Bo jeżeli uznali że poród się rozpoczoł bo od tego dnia naliczają urlop. Może jak cię położyli miałaś skurcze i rozwarcie lub coś w tym stylu i dlatego ci od tego momentu liczą.
 
Majka na mojej karcie którą dostałam ze szpitala jest data przyjęcia 22 a data porodu 26. Mnie przyjeli do szpitala bo miałam wysokie ciśnienie nic ze mną sie nie działo No nic pojade do zusu to się dowiem .
 
ja pisałam podanie o udzielenie urlopu w pracy i mam go od 1 sierpnia ale na wypisie ze szpitala miałam napisane że udzielaja mi urlopu od 16 sierpnia czyli dnia urodzena sie dziecka. nie może szpital napisać ze urlop zaczął sie 15 skoro dziecię urodziło sie 16.
 
dziewczyny sierpniowe trzymajmy kciuki:-) śledzę na bieżąco i jak będzie wiadomo na pewno to dam szybciutko znać!!
ja liczę na to że się załapię, po staremu mam urlopu 18 tygodni, urodziłam 08.08 więc ten 18 tydzień kończy się 11 grudnia,
to nieprawda że dwa tygodnie macierzyńskiego wykorzystuję się przed porodem, ale można na wniosek kobiety, i tak samo macierzyńskie liczy się od dnia porodu a nie jak się skurcze zaczną, po świńsku się ci ludzie zachowują, przecież to tylko łaska jest tej osoby która druczek wypisuje
znalazłam na necie:
Obecnie trwają prace w Sejmowej Komisji Nadzwyczajnej do spraw zmian w kodyfikacjach. Dotyczą one nowelizacji wspomnianego artykułu. Wersja nowelizacji przewiduje wydłużenie w tym roku urlopu macierzyńskiego o 2 tygodnie. Jak podaje „Gazeta Prawna” z dnia 8-10 września 2006 r. przy pierwszym porodzie pracownica będzie mieć prawo do 18 tygodni (obecnie 16 tygodni), a przy każdym następnym do 20 tygodni (obecnie 18 tygodni). „Jeżeli urodzi się więcej niż jedno dziecko podczas jednego porodu, urlop macierzyński wyniesie 28 tygodni (obecnie 26 tygodni). Także urlop dla osób, które przyjmują dziecko na wychowanie, ma być o dwa tygodnie dłuższy i wynosić 18 tygodni”. Jeśli Sejm zaakceptuje propozycje komisji, to dłuższe urlopy macierzyńskie obejmą nie tylko kobiety, które urodzą dzieci w niedalekiej przyszłości, ale także te, które będą na nich przebywać w dniu wejścia w życie nowych przepisów – podkreśla Gazeta.

Stan prawny na dzień 27 września 2006 r.


 
dziewczyny, to co ja powinnam zrobić- bo u mnie zaczeli mi naliczać macierzyński 2 tyg. przed porodem, pomimo iż miałam zwolnienie do końca ciąży... zgłupiałam:szok: bo myślałam,że to normalne- widzę jednak, ze nie:no::no: kurcze to przecież niesprawiedliwe:wściekła/y:
 
reklama
Do góry