reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

urlop macierzyński przy pierwszym dziecku 16 czy 18 tygodni??

bedyta ale ta ustawa już weszła w zycie???????????????????????????????????????kurde niech sie pospieszą bo mi sie 04,12 kończy ,dobrze by sie było załapać na jeszcze dwa tyg.
 
reklama
a mi ostatnio zus przysłal jakieś pismo w związku z urlopem macierzyńskim- i zaczeli mi naliczać urlop od dnia porodu, a nie jak mnie w pracy poinformowali....a i w końcu zus może mi wypłaci kaskę- za zwolnienie i za urlop... bo to juz 8 miesięcy minęło.
dziewczyny, a czy to pewne,że jak przedlużą macierzyński- to i nas to obejmie:confused::confused:
 
Ustawę musi podpisać jeszcze prezydent. Po podpisaniu musi się ukazać w Dzienniku Ustaw - podpisana ustawa musi pójść do druku w ciągu tygodnia. Dopiero po ukazaniu się w Dzienniku Ustaw i po upłynięciu 2 tygodni (chyba takie jest zwyczajowe vacatio legis - czyli okres między datą ogłoszenia aktu prawnego a datą jego wejścia w życie) wydłużony macierzyński zacznie obowiązywać. Obejmie te dziewczyny, które w momencie ukazania się DU i upłynięcia tych 2 tygodni będą przebywały na urlopie macierzyńskim. Ja się nie załapię, niestety. Urlop kończy mi się 27.11.
Mam nadzieję, że jasno wytłumaczyłam ;-)
 
ewa trzymam kciuki za "zus", niech Ci jeszcze z odsetkami wypłacą, b. dobrze że liczą od dnia porodu...
na pewno wejdzie ta ustawa, ale niestety nie wiem kiedy dokładnie, u mnie w pracy powiedzieli że mnie na pewno obejmie... ja tam pewności nie mam... jak zobacze na papierze to wtedy uwierzę...
jak tylko się dowiem coś nowego to zaraz napiszę!!
 
e, ja tam nie wierzę, że mnie obejmie ta zmiana i już 18 grudnia obiecałam stawić się w pracy, beee
 
dziewczyny ja dzis dostałam tel z pracy w sprawie macierzyńskiego- i mam naliczone 18 tyg!! do 28 grudnia, a nie jak wcześniej do 14... czyżby juz ustawa została podpisana:confused:
fajnie bo do tego dochodzi 19 dni urlopu wypoczynkowego i 2 dni opieki- czyli do pracy dopiero 29 stycznia!!!
 
ewa!! no to super, to może to jednak prawda skoro mi też chcą liczyć o dwa tyg. więcej, u mnie to by się przeciągnęło jeszcze dłużej o kilka dni bo mam więcej urlopu... chyba nie robiliby nam nadziei, gdyby to była nieprawda...
pkt. 8
Senat RP - Kancelaria Senatu
ale mi to nic nie mówi...
 
Ewa, no to swietnie!!
Ja widzialam sie dzisiaj z ksiegowa i powiedziala mi, ze wczoraj dzwonila specjalnie w tej sprawie do naszego ZUS'u, ale panie urzedniczki oczywiscie nic jeszcze nie wiedza - niby nie maja jeszcze wszystkich wytycznych.
A ustawa dziala wstecz, tak? Czyli obejmie wszystkie ktore sa na macierzynskim obecnie?
 
A ustawa dziala wstecz, tak? Czyli obejmie wszystkie ktore sa na macierzynskim obecnie?

Nie, ustawa nie działa wstecz. Pierwotnie miało być tak, że miała objąć wszystkie kobiety, które urodziły dzieci w 2006 roku, ale wycofali się z tego. Ustawa mówi o tym, że wydłużony urlop macierzyński obejmie te kobiety, które w chwili wejścia przepisów w życie będą na tym urlopie przebywały.
 
reklama
Do góry