reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

urlop macierzyński przy pierwszym dziecku 16 czy 18 tygodni??

Nie, ustawa nie działa wstecz. Pierwotnie miało być tak, że miała objąć wszystkie kobiety, które urodziły dzieci w 2006 roku, ale wycofali się z tego. Ustawa mówi o tym, że wydłużony urlop macierzyński obejmie te kobiety, które w chwili wejścia przepisów w życie będą na tym urlopie przebywały.

leyna, nie wiem jak to sie stało, ale ja mam 18 tgodni macierzyńskiego- wstępnie miałam mieć do 14 grudnia a mam do 28- wynika z tego,że już przedłużyli...
wiem,że już wielokrotnie w pracy księgowa mieszała i sama nie bardzo się we wszystkim orientowała, ale tym razem informacje przekazała mi moja kierowniczka.
 
reklama
leyna, nie wiem jak to sie stało, ale ja mam 18 tgodni macierzyńskiego- wstępnie miałam mieć do 14 grudnia a mam do 28- wynika z tego,że już przedłużyli...
wiem,że już wielokrotnie w pracy księgowa mieszała i sama nie bardzo się we wszystkim orientowała, ale tym razem informacje przekazała mi moja kierowniczka.

no ale prezydent chyba jeszcze nie podpisał :confused:
jak dzwoniłam do ZUSu to mi powiedzieli, że nie mają na ten temat jeszcze żadnych informacji...
Ewa, w Twojej pracy już i tak nieźle namieszali, może księgowa sobie wyliczyła a konto tego wydłużenia...

dopóki prezydent nie podpisze i nie ukaże się ta ustawa w D.U. wydłużony urlop jest tylko pobożnym życzeniem
 
wiecie co ja juz sama nie wiem... bo tak jak leyna wspomniałaś- mieszali u mnie już niejednokrotnie... tylko własnie miałam sie zastanowić nad powrotem do pracy- i dlatego szefowa przekazała mi do kiedy mam termin- tez się zdziwiłam,że mam naliczone juz 18 tyg. macierzyńskiego, ale nie wnikałam w szczegóły- bo doszłam do wniosku,że może z tą ustawą już coś się ruszyło... tak czy owak- mam przyjechac do pracy i wypełnic wniosek o urlop od 28 grudnia
 

Bedyta sprawdziłam ;-) nie podpisał :no:

Ewa najpóźniej 29 lub 30 listopada D.U. musiałby opublikować podpisaną ustawę przez prezydenta żebyś Ty się załapała na 2 dodatkowe tygodnie

nawet jeśli Twój zakład pracy naliczy Ci urlop macierzyński 18 tygodni a do 14 grudnia ustawa nie wejdzie w życie to ZUS i tak Ci nie wypłaci pieniędzy za te 2 tygodnie bo nie będzie miał podstawy do tego

ja się i tak już nie załapię, ale życzę Wam wszystkim aby sie udało, bo choć to tylko 2 tygodnie to zawsze 2 tygodnie dłużej z naszymi słoneczkami :tak:
 
Dziś moja siostra mnie poinformowała że u niej w pracy ( zakład zatrudniający ok 100 osób) Księgowa kazała cięzarnym złożyć podanie o dłuższy urlop, nigdzie tego nie mogę znaleść ale moja siostra twierdzi że prezydent już podpisał.
 
ja dziś dostałam info ma maila że ustawa o przedłużeniu macierzyńskiego juz weszła w życie.fajosko to mi wydłuza urlop do 18,12. potem 10 dni wypoczynkowego.dwa okolicznościoweg i dwa dla matki z dzieckiem no i dopiero 10,01,2007 na wychowawczy.albo wezmę od razu jeszcze dwa dni dla matki z dzieckiem za 2007 rok to mi wyjdzie wychowawczy od 16,01.a nie jak miało być początkowo od 05,12. zawsze wiecej kaski.
 
kurcze dziewczyny gdzie mogę znaleźć info, że ustawa weszła w życie??
raju... załapałabym się na te 2 tygodnie gdyby już obowiązywała


Edit:
ja znalazłam tylko cos takiego

"Nowelizacja kodeksu pracy wydłużająca urlop macierzyński trafi ponownie na posiedzenie Sejmu, które rozpoczeło się 14 listopada. Senatorowie wprowadzili poprawki dotyczące prawa do urlopu macierzyńskiego rodziców zastępczych, którzy przyjęli na wychowanie dziecko do 7 roku życia. Do nich właśnie musi ustosunkować się Sejm. Po 18 listopada ustawa trafi do prezydenta. Nowelizacja przewiduje dwutygodniowy okres wejścia w życie od dnia ogłoszenia. Jest zatem szansa, że przepisy o dłuższym macierzyńskim będą obowiązywać już w połowie grudnia. Od 30 listopada zaczną obowiązywać zmiany, zgodnie z którymi nie trzeba będzie odpracowywać jednego z dwóch świąt w jednym tygodniu.
Źródło: Gazeta Prawna"
http://www.poradaprawna.pl/artykul.php?id=6446


i z tego też wynika, że się jednak nie załapię - buuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

 
reklama
Do góry