reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wada letalna mojej córeczki....

Dziękuję...
Wlasnie Tosia odciąga od żałoby, mimo to wszystko jak ona sie do mnie uśmiecha to i ja się do niej śmieje, nie da się inaczej.

Udalo się zawiesić dziś huśtawkę, dosłownie niedawno.
Tosia śpi, jeszcze nie wie co ma..... Iwłaściwie gdzie właśnie leży :D

******
To wszystko dzięki WAM!
BARDZO Z CAŁEGO SERCA WSZYSTKIM DZIĘKUJEMY!!!!
macie cudowne wrażliwe serca :)
Dziękuję za pomysł na zrzutke, Wasze wpłaty, zaangażowanie, ciepłe słowa i dobre rady :)
Dzięki Super Ciociom z BB Antosia właśnie kołysze się we śnie w pięknej huśtawce :)
Przykro mi z powodu Babci [emoji8]

Tosia jak stworzona do huśtawki [emoji7]
 
reklama
Istaris jakbyś coś potrzebowała to pisz śmiało. Tosienka zawsze tak pięknie ubrana...moja mała to wiecznie w gaciach, aż muszę zacząć ją stroić.
 
Podczytuję Was od samego początku. Jesteście wspaniali, Tosia, Ty i tata. Nie myślałaś rozejrzeć się za granicą i poszukać lekarzy czy podobnych dzieci i ich rodziców? Może to by Wam narzuciło jakiś kierunek?
 
Dziękuję...
Wlasnie Tosia odciąga od żałoby, mimo to wszystko jak ona sie do mnie uśmiecha to i ja się do niej śmieje, nie da się inaczej.

Udalo się zawiesić dziś huśtawkę, dosłownie niedawno.
Tosia śpi, jeszcze nie wie co ma..... Iwłaściwie gdzie właśnie leży :D

******
To wszystko dzięki WAM!
BARDZO Z CAŁEGO SERCA WSZYSTKIM DZIĘKUJEMY!!!!
macie cudowne wrażliwe serca :)
Dziękuję za pomysł na zrzutke, Wasze wpłaty, zaangażowanie, ciepłe słowa i dobre rady :)
Dzięki Super Ciociom z BB Antosia właśnie kołysze się we śnie w pięknej huśtawce :)
Cudowności [emoji7][emoji7][emoji7][emoji7]
 
@Margit2018 dostałam bardzo dużo ubranek dla Tosi, głównie od siostry. Te śliczną sukieneczkę ze zdjęcia dostała od @Marciątko :) staram się ją zawsze ładnie ubrać, niech się stroi dziewczyna! A co! :) nie raz ja się nie mogę wygrzebac z piżamy do 12,a Tosia w kreacji już od 8 :D

@Katerina1985 szukałam dzieci za granicą. Na tyle na ile pozwolił mi mój angielski. Pisałam z jedną mama z UK. Miała synka, miał między innymi trisomię 16 i inne wady. Żył 5 miesięcy, większość w szpitalu.... A o lekarzach nie myślałam. Bo właściwie jakich miałabym szukać?
Też na co dzień dużo spraw pochłania mój czas, nie radzę sobie ze wszystkim. Miałam już tak, że dużo szukałam i czytałam. Czasem znowu szukam.... Ale czy to coś właściwie zmieni? Gdyby istniała gdzieś rodzina z podobnym dzieciaczkiem, chciałabym wiedzieć.

@Marciątko dzisiaj Tosia była marudna, trochę dziąsła a trochę brzuszek, bo chyba nie może zrobić kupki.... Każda próba karmienia z płaczem...
Jedyne miejsce gdzie się uspokaja to huśtawka :) zawiesiłam jej zabawki i próbuje wyciągać rączki, a nawet coś złapała. Dzięki "zasłonie" na huśtawce, nie odwraca głowy do tyłu, interesuje się tym co przed nią. Naprawdę reaguje super. :)

A rozmiar... Pooowoli wchodzimy na 68 :)

Waga. 5745 g ❤️


Dzisiaj cały dzień mieliśmy przemeblowanie. Udało się zrobić miejsce z rzeczami Tosi :)
Jutro mamy neurologopede, ale postaram się może coś nagrać, albo jakąś sesje zrobić.
 
@Itsaris - ząbkowanie przetrwacie, choć to zmora każdego rodzica. Masz możliwość załatwienia balonika na sznurku? To bardzo dobra stymulacja dziecka.
 
@Marciątko a taki z Helem żeby się unosił?
Świetny pomysł :)

Cały dzień nas nie bylo, rano nagrałam krótki filmik Tosi w huśtawce, taki na szybko :)


I juz Tosia zrobiła mega postęp!
Pierwszy raz widziałam (juz wczoraj), jak Tosia wyciąga tak daleko przed siebie rączki do zabawki. Udaje jej się nawet złapać! Dziś leżała w środku na brzuszku, i wyglądała sobie przez siatkę i zaczęła zasypiac tak słodko....

Mamy też worek sako, ale jeszcze nie mam Tosi zdjęć z nim.

Aparatów nie ma. Wymusilismy żeby w środę dostała zastępcze. Chociaż tyle....
 
reklama
Co do mojej sugestii odnośnie lekarza zza granicy - skoro w Polsce lekarze nie mają doświadczenia z tą wadą, ponieważ cierpi na nią bardzo mało dzieci, to może za granicą znajdzie się jakiś specjalista, który nakieruje jeszcze dodatkowo na jakieś działania i doda nadziei? Może okaże się, że Tosia będzie żyć długo i szczęśliwie? Może warto będzie wykonać poszczególne operacje, które pozwolą jej narządom funkcjonować normalnie? Medycyna pędzi do przodu. Może jest jakiś fachowiec-pasjonata? Moim zdaniem - warto poszukać. Wielu rodziców chorych dzieci szuka i znajduje wsparcie za granicą i to z pełnym powodzeniem, kiedy polscy lekarze rozkładają ręce.
 
Do góry